Nu mă uita / casă de vacanță (unitate neclasificată)

11.09.2019
Avatar BIBI2019
DIN bucuresti
înscris/ă în 11.09.19
AUG-2019
REGIM MASĂ fara masa

Pensiunea 'Nu ma uita', o pensiune de neuitat, superba, care invita la REVENIRE!

Din Bucuresti, am ajuns in statiunea Sovata pe 18 august 2019 si am fost placut surprinsi (eu, sotul si baiatul) de ce-am vazut.

Cu usurinta, am gasit si pensiunea Nu ma uita. Ne-a intampinat proprietara care ne-a prezentat pensiunea, si ne-a uimit curatenia exemplara care exista peste tot: camera, bucatarie, curte, foisor.

O liniste si un aer neobisnuit ne-a invaluit, iar de florile din curte ne-am indragostit. Mi-am privit sotul si baiatul, si aceeasi reactie am descoperit-o si la ei, adica am nimerit exact unde am fi vrut: un loc in care, pentru 6 zile, sa ne simtim si sa ne incarcam bateriile, fara gălăgie, praf si stress.

Statiunea Sovata, arata acum ca o statiune occcidentala (este prima oara cand vin aici), cu hoteluri, pensiuni renovate, strazi curate, oameni politicosi, serviabili.

Merita sa innotati in lacul Ursu, Alunis care dispun de conditii moderne: cabine de schimb, dusuri, terase unde se poate manca.

Dar pensiunea Nu ma uita ne-a ramas la suflet si ne-am promis sa revenim, daca vom fi sanatosi si in anul 2020, 2021, etc.

Impresii încărcate de BIBI2019 in 11.09.2019 09:45:51

Validat / Publicat: 11.09.19 10:26:22

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (BIBI2019); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 8 voturi) nota2

[11.09.19 10:26:09]

@BIBI2019: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 52&ridAnt=96637

• Chiar nu merită s-o uiți (Jul.2019) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 28.07.19 de roxi-nico din IAşI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0732719898224 sec