Banat Hotel [Olimp]

înscris/ă în 10.09.19
AUG-2019
REGIM MASĂ Al

10 nopti de odihna si relaxare

Hotelul Banat 2 stele din Olimp mi s-a parut cel mai linistit hotel din Olimp.

Plaja cu nisip curat in aproapiere (300 m), camera curata (stateam in picioarele goale) cu vedere la mare, personal amabil inclusiv cei de la curatenie, pretul mic (am platit 750 lei/10 nopti cazare ptr 2 persoane iar cheltuiala totala cu transport, mancare si cheltuieli ocazionale a ajuns la 1500 de lei),

zona linistita si sigura (se afla plasat langa un alt hotel care apartine unui serviciu important care este pazit 24/24 ore de jandarmi), 3 restaurante de servit masa la preturi decente in apropiere.

A fost exact ce mi-am dorit.

Ca puncte negative:

Lifturile sunt 2 si sunt foarte solicitate dar nu astepti mai mult de 2 minute sa vina,

mobilierul este vechi dar nu miroase ptr ca se face curatenie in camera in fiecare zi,

bateriile la baie sunt model vechi si mai picura

dar cu toate astea consider ca am avut un sejur excelent.

Nu am venit in Olimp sa cumpar hotelul.

Bafta la toti inclusiv celor de la Hotel Banat si ne vedem la anul din nou.

Pretul platit a fost corect!

Impresii încărcate de Cenuse_ion in 10.09.2019 12:45:41

Validat / Publicat: 10.09.19 13:17:08

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Cenuse_ion); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[10.09.19 13:00:53]

@Cenuse_ion: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 17&ridAnt=96614

- nrs
[10.09.19 14:01:53]

ce diferenta de pret: tu 75 lei/noapte/camera altcineva 170 lei :-?? -

- Cenuse_ion
[10.09.19 14:55:17]

@nrs: La receptie era afisat si pretul ptr cei care veneau in orice moment la hotel (fara rezervare) si voiau o camera. Pretul era de 150 lei/noapte.

- UP78
[12.09.19 19:20:01]

@nrs:

Păi ei au prețuri pentru diverse situații/conjuncturi. Am făcut rezervarea la jumătatea lunii august și aveau prețul de 170 RON/noapte. Totul ca să constat cu stupoare că aceia care au prins locuri după 20 august au dat mai puțin. De altfel după 30 august prețurile s-au înjumătățit. Cât a dat domnul care a lăsat feedback-ul de mai sus hotelului (750 RON/10 nopți) e o sumă realistă pentru ceea ce e acolo. Dar 900 pentru 5 nopți nu merită niciodată.

Trebuie să urmăriți cu atenție și eventual să telefonați la recepție pentru detalii, fiindcă ei își schimbă săptămânal tarifele.

- nrs
[12.09.19 20:20:58]

@UP78:

nu imi propun in nici un caz sa ajung pe acolo! de fapt pe litoralul romanesc nu imi propun sa ajung!

- UP78
[13.09.19 11:59:39]

@nrs:

Cea mai inspirata decizie, nici nu va recomand sa faceti asta. Si la mine a fost ultima oara cand calc pe litoralul romanesc. Prefer sa ma duc la greci sau bulgari unde pentru aceiasi bani am conditii infinit mai bune...