ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2010
DIN: Pitesti
ÎNSCRIS: 07.01.08
JUN-2010

Un concediu minunat!

Am fost in prima noastra vacanta in Turcia fara copilitza care incepea sesiunea si oricum nu ar mai fi mers cu noi. Asadar, in 8 iunie la ora 7, 45 ne-am imbarcat cu inca 2 familii, tot fara copii, in zborul Tarom cu destinatia Antalya, Hotel Rixos Lares.

Zborul a fost fara peripetii atat la dus cat si la intors, fara turbulente si goluri de aer, ceea ce m-a incantat, pentru ca nu sunt mare fan al calatoriilor cu avionul. La ora 9, 45 eram deja iesiti din aeroport si in cel mai scurt timp am ajuns si la hotel care este f. aproape.

Initial ni s-a spus de la receptie ca trebuie sa asteptam pana la ora 14 ca sa fim cazati, apoi s-au razgandit si au zis sa revenim intr-o ora. Noi platisem toti camere standard cu SV. Cand am revenit uneia dintre familii i s-au inmanat cartelele de la o camera standard, iar noua si celeilalte familii cu care eram si ruda, vazaind ca purtam acelasi nume, ne-au anuntat ca au o surpriza ptr. noi si 2 nopti vom fi cazati intr-un apartament f. scump dupa care vom fi mutati. Am "inghitit" surpriza fiind constienti ca nu vom desface bagajele avand in vedere mutarea. Dupa 2 zile am revenit la receptie incercand sa-i induplecam sa ramanem in acel apartament pentru ca era superb. Avea doua dormitoare imense fiecare cu baia lui, living, in toate camerele erau plasme imense, fotolii, canapele, baile mari, cu cada si o terasa enorma la etajul 7 care ocolea tot apartamentul si cu o panorama extraordinara. Ne-au raspuns cu amabilitate ca nu se poate, dar vom fi multumiti ptr. ca ne vor da niste camere spatioase tot cu SV.

Intr-adevar, camerele in care ne-au mutat erau in corpul cilindric, f. mari, cu pat matrimonial, inca un pat normal si canapea, baie mare, balcon cu vedere superba la mare, la etajul 6.

Am gasit in baie sampon, gel de dus, crema de corp, balsam de par, pipten, pila de unghii, bete de urechi si discuri demachiante (halate erau numai in apartament).

In dulap, papuci de camera, carpa si burete de silicon ptr pantofi, ac si ata de cusut. Nu era nimic de reprosat la aceste camere decat faptul ca fiind pozitionate spre H. Titanic se auzea o bubuiala continua seara pana la ora 12, plus o nunta la Titanic intr-o sambata seara. (am stat pe balcon pana la sfarsit sa vad daca se striga si la ei darul:)))) Se auzea la fel si cu geamurile inchise si cu ele deschise, ceea ce inseamna ca izolatia la RL era inexistenta. Am vazut si camera standard ale celorlalti prieteni, era buna, cu aceleasi facilitati, dar nu de marimea celei in care am stat noi. La noi greselile lor au fost in sensul bun, dar am intalnit apoi turisti nemultumiti ca platisera un apartament 4 persoane si li se dadusera 2 camere standard. Cam asta ar fi de spus despre cazare.

Hotelul este imens, grandios, cu o receptie eleganta, marmura multa, fotolii si canapele de catifea, fantani arteziene si palmieri, lifturi de sticla (cele de la receptie), silentioase si cu muzica in surdina, holuri spatioase cu baruri, magazine scumpe, aer conditionat in tot hotelul.

Terasa hotelului (nu cea pe care se servea masa) f. mare cu fotolii si canapele confortabile si un bar aprovizionat cu tot felul de bauturi de unde zburdau sa te serveasca niste fete pe role cu zambetul pe buze f. dragute si amabile. In fata terasei acesteia era amfiteatrul asezat in trepte cu alte mese, scaune si o scena unde se tineau spectacolele.

Multe baruri: in hotel, la piscina, la plaja cu o diversitate de bauturi. Nu beau alcool, dar cei din grup se delectau cu bere normala sau neagra, gin tonic, mojito, coniac Napoleon sau Martini. Am vazut ca erau cokteil-uri si alcoolice si non-alcoolice dar nu le-am incercat. Mie mi-a placut ayran-ul lor. La restaurantul a la cart Olympus se servea masa si in timpul zilei. Am mers si noi, dar nu mi s-a parut ceva deosebit. N-am vazut nicaieri sa se faca golzeme.

La SPA era 25 euro hamam-ul si 30 euro masajul terapeutic. Aveau mai multe tipuri de masaj si pretul era diferit.

Despre piscine si plaja, totul la superlativ. N-am vazut in viata mea la niciun hotel la care am fost eu in Turcia asa piscine frumoase, mari, cu jacuzzi, piscina de copii si nici plaja asa frumoasa, cu nisip, lata, cu sezlonguri suficiente, umbrele, masute, intrare lina in mare si apa excelenta. Mi-a placut ca aveau bar pe plaja, cu muzica buna, data la un volum potrivit. si cu o cafea excelenta La piscina interioara nu am fost, dar avea acoperisul de sticla si vedeam de la balcon cum il spala la cateva zile. De fapt lucea totul de curatenie atat in interiorul hotelului cat si in exterior.

Gradinile mari, frumoase, gazon peste tot, palmieri, bananieri (langa restaurantul Olympus), flori de toate felurile si culorile. Hamace in gradina, sezlonguri, totul aranjat ca sa te simti rasfatat si relaxat. Terenuri de tenis, fotbal, perete de escaladat, polo in apa, volei pe plaja, darts, aqua gim, pilates, aerobica, de toate pentru toate gusturile.

Spatii de joaca pentru copii foarte dragute, asta ce am putut eu observa fara sa pot detalia. Tot pentru copii seara era o ora program de dans in amfiteatru.

Despre distractie si divertisment, eu cred ca au dorit sa schimbe conceptual, in sensul de a oferi un gen de spectacole mai elegante, mai selecte. La amfiteatru nu mai erau acei animatori care se maimutareau in spectacole de seara si nici in dansuri la piscina. Acum aveau numai spectacole cu muzica live, circ, sau diverse trupe de divertisment. La barul de la plaja era discoteca, seara latino, party. N-au organizat nici o seara a hotelului cum am vazut la alte hoteluri. Discoteca mai exista si undeva la subsol, dar n-am ajuns acolo.

Animatorii se limitau numai sa te invite la anumite jocuri pe plaja, in piscine sau sa danseze alaturi de tine la disco sau la spectacol. Noua ne-a placut mai mult genul asta de divertisment, mai ales ca muzica era chiar buna, usor spre anii 80. Pentru cei dornici de zbantuiala existau discotecile.

Am lasat la final partea care m-a dezamagit un pic, adica restaurantul si masa.

Restaurantul principal in primele zile mi s-a parut chiar satisfacator, fara a avea insa fineturile pe care le-am gasit la Delphin: fructe de mare, somon, suc natural sau sampanie. Cu toate acestea nu se punea problema sa nu ai de unde alege, mancarurile erau totusi gustoase si destul de diversificate. In unele zile au servit sushi, porumbei sau prepelite (nu am aflat inca ce erau) si baclavale daca te grabeai sa le iei de la inceput. Problema majora era ca in ultimele zile cred ca s-a aglomerat hotelul pentru ca restaurantul a devenit neincapator. Pe terasa nici vorba sa mai gasesti masa, iar inauntru uneori nu mai aveau scaune suficiente. Ceea ce mi s-a parut si mai neplacut era ca in aceeasi inapere in care se servea masa, acolo erau insirate si mancarurile, acolo se faceau si gratarele (peste, oaie, zburatoare), deci erau toate mirosurile posibile. Daca mai adaugam si aglomeratia, avem exact imaginea unei cantine.

Personalul avea tendinta sa mai si zambeasca, dar nu mai faceau fata saracii. Se intampla sa cada mancare pe jos, pana o strangeau aveau loc si accidente ptr. ca multi alunecau. In ultima seara in bolurile cu salate murate amestecasera felii intregi de paine. N-am putut sa inteleg ce fel de mancare insemna, pentru ca asa le prepar eu la cainii mei mancarea. Daca mai pun la socoteala si o musca insistenta care in cateva dimineti la micul dejun savura mezelurile, este explicabil de ce am facut si toxiinfectie in ultimele zile. Cu toate astea, n-ai cum sa nu te saturi sau sa nu ai ce manca, dar este un usor disconfort in restaurantul principal. Exista a la cart-uri destule, asa ca nu este o mare problema ceea ce v-am povestit eu.

Excursii nu am facut, dar am fost o singura zi pe cont propriu in Antalya si mi-a placut mult pentru ca am descoperit Orasul Vechi. Este o placere sa te plimbi pe stradutele inguste, umbroase si pietruite pline de suveniruri, mirodenii, flori, restaurante si pensiuni, care coboara catre mare si acolo privelistea este grozava.

Langa hotel este un bazar mare, apoi un mall si iar un bazar. Mi s-au parut destul de scumpe lucrurile, dar noi am fost mai mult pentru souvenir-uri.

In concluzie, recomand acest hotel familiilor cu copii sau fara, dornice de odihna si relaxare. Noi ne-am simtit minunat, mai ales pentru ca n-am uitat de raportul calitate-pret.

Trimis de michaela_1961 in 18.06.10 20:32:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi - Vile, Hotel Ephesia, Hotel Onura, Hotel Pine Bay Resort Alanya- Delphin De Lux

VIZUALIZĂRI: 3294 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (michaela_1961); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.06.10 21:13:38]

bravo michaela, atat pentru review-ul extraordinar de detaliat si de util, cat si pentru inspiratia cu care ai ales (si) anul acesta!

Ati avut o vacanta faina si ma bucur sincer pentru voi.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.06.10 21:47:23]

Dupa cate temeri ai avut inainte de plecare se pare ca pana la urma ati avut o vacanta reusita.

Daca ar fi sa alegi acum intre Delphin si Rixos Lares ce ai alege ?

marius gaudi*
[18.06.10 21:52:16]

Un vot meritat, ne-ati facut pofta de rasfat!

anca_l*
[18.06.10 22:27:55]

Un mare vot din partea mea! chiar nu mai am ce sa te intreb, doar daca stiind ce te asteapta la R. L. ai mai da banii pe el sau ai alege alt hotel?

Singurul lucru deranjant este intr-adevar imbulzeala de la restaurant, nu-mi puteam inchipui sa nu poti manca seara pe terasa! Poate am noroc ca in septembrie sa nu mai fie atata lume! Felicitari pentru relatarile tale atat de complexe!

pepsi70ro
[18.06.10 22:46:34]

Super, aproape m-ai convins ca anul viitor sa aleg aceasta destinatie.Felicitari!

[18.06.10 23:01:37]

Web, multumesc de aprecieri si te rog sa atasezi tu o melodie care crezi ca se potriveste.

Andox, iti multumesc si tie ptr. ca imi amintesc ca m-ai ajutat cu niste informatii. As alege cu ochii inchisi Delphin-ul, musai pe cel din Lara pentru plaja care este in zona aceea, dar pentru pretul platit Rixos Lares ramane cea mai buna optiune. Este clar ca pretul la ei spune multe. In privinta piscinelor, a spatiului din jur si a vegetatiei RL este peste Delphin. In ceea ce priveste restaurantul si diversitatea mancarurilor, nu se compara. La Delphin, gratarele erau pe terasa, mancarea era insirata intr-o alta incapere, iar masa se servea intr-un alt salon al restaurantului sau pe terasa. Restaurantul era luxos iar serviciile impecabile. Web, tu stii bine despre ce vorbesc, ca doar ai fost acolo...

Marius, sper ca pofta sa se materializeze intr-un concediu in Turcia, ptr. ca te stiu fan Grecia.

Anca, da, l-as mai alege fara dubii, mergi linistita. Exista solutii: sa te duci mai tarziu/devreme la masa, sa mananci la a la cart si sa-ti amintesti ca perfectiunea costa inca vreo 500 euro in plus pe putin. Repet, partea asta cu restaurantul a fost singura usoara neplacere si v-am relatat-o ca sa stiti la ce sa va asteptati. In rest, totul a fost fara repros.

Am uitat sa mai adaug ceva : la acest hotel nu se pun bratari, dar daca iesi din hotel, la intoarcere ti se cere sa arati cardul de la camera. Prosoapele de plaja sunt la liber, cate vrei, de cate ori vrei si fara sa le predai la sfarsitul zilei ptr. ca le strang ei de pe plaja sau de la piscina.

V-am spus ca hotelul era plin, plin, plin de romani? ! Daca inchideai ochii jurai ca esti pe plaja la Mamaia. Asta ptr noi nu este si nu va fi un inconvenient niciodata. V-am spus-o numai ca fapt divers, pentru ca m-a mirat treaba asta.

Pepsi, eram datoare sa te conving si eu cu ceva, ptr ca Orasul Vechi-Antalya am tinut neaparat sa-l vad datorita relatarilor tale.

Va urez concedii placute tuturor, multumesc pentru voturi si nu uitati, Rixos Lares este o alegere inspirata!

[19.06.10 09:53:08]

michaela am atasat aceasta melodie sper sa-ti placa, se poate insa si schimba!

[19.06.10 12:59:40]

Web13, imi place, multumesc mult ! E in spiritul vacantei !

mathilda
[19.06.10 14:48:01]

cum e intrarea in apa??? nu se adinceste deodata?? sunt multe pietre???

in general ce prezinta plaja...

[19.06.10 15:33:35]

Plaja si intrarea in apa sunt excelente! Intrare lina, nisip pe fundul marii, nici macar o pietricica. Plaja este de nisip, lata, sezlonguri cu impletitura de rachita, reglabile, f. comode, umbrele de bambus, masuta, scrumiera si o oala de lut la fiecare 2 sezlonguri, bar pe plaja.

La intrare in mare este un brau lat de max 1m de pietricele mici -- sort 0,3 - 0,7 mm - lucrez in constructii, ce naiba, am ochiul format --, nederanjante de niciun fel, apoi nisip pe tot fundul marii.

Se adanceste treptat si la vreo 20 m de la mal nu are mai mult de 1,60 adancime. Apoi pana la scara pontonului ajunge cam la adancimea de 1,90 m.

Pontonul este f. frumos, cu umbrele, perne albe de imitatie de piele si deasemenea fotolii din acelea care iau forma corpului (umplute cu granule de polistiren).

Este cea mai buna plaja din Turcia la care am fost eu, drept ptr. care de acum inainte tot in Lara voi merge!

alexandra_iri
[24.06.10 10:18:15]

Buna Michaela,

Te rog mult spune-mi daca ai avut internet in camera si cum merge. Trebuie sa dam spaga la receptie pentru a primi o camera mai frumoasa? Sunt tantari in camere?

Daca imi mai vin prin minte si alte intrebari o sa ti le pun in continuare.

merci deocamdata.

[24.06.10 11:01:01]

Alexandra, habar n-am de internet, nu am plecat cu laptop dupa noi.

Nu am dat nimic la receptie ptr. ca s-a produs incurcatura de care am scris, dar parerea mea este ca nu e cazul.Am vazut si camera standard, e f. buna, deci nu vad ptr. ce sa dai bacsis. Mai bine asteapta sa intri in posesia camerei si daca chiar te deranjeaza ceva mergi si schimbi contra unei spagi. Am dat in schimb la femeia de servici 3 euro si la baiatul cu bagaje 2 euro.

Tantari, desi dadeau in fiecare dupa amiaza cu fumigene de alea contra insectelor, ne-au cam piscat seara pe la terase, dar in camera nu am avut, dar nici usa n-am lasat-o deschisa seara.

Cred ca ma repet, dar vreau sa adaug ca mi-a placut la nebunie atmosfera din hotel-receptia in mod special. Era asa placut cand intrai, mirosea asa frumos, racoaroasa, luxoasa, spatioasa si de o curatenie sclipitoare.

Raspund cu placere la orice intrebare mai ai, ptr ca si eu inainte de plecare as fi vrut sa stiu tot.

alexandra_iri
[24.06.10 11:14:00]

Multumesc inca o data pentru raspunsuri.

Mai avem 2 sapt. pana plecam si inca mai am dileme... de obicei mergem peste tot cu prosoapele de baie dupa noi (care ocupa destul de mult loc in bagaje, din pacate), si tot nu-mi vine sa cred ca anul acesta nu va trebui sa le car!

uia
[24.06.10 11:52:54]

buna,

am venit si noi pe 21 iunie de la acest hotel.

Cu prosoapele nu trebuie sa va faceti griji, ce au acolo e curat si mai mult decat suficient (si cele de plaja si din camera). Noi am dat ceva femeii cu curatenia, dar nu mi s-a parut ca a contat decat ca ne zambea larg pe holuri. A venit in rest numai la ora nepotrivite (cand veneam de la plaja si vroiam sa facem dus, ba cand dormea copilul dupa amiaza).

Am dat ceva si la receptie, dar tot asa nu a contat. Am primit o camera standard cu 2 paturi inguste si o canapea pe care nu putea dormi nici macar copilul. Se vedea din balcon si marea si vestitul hotel Titanic (de la care se auzea muzica pana la ora 12 noaptea). Camerele cu pat matrimonial chipurile erau cu park view, dar de fapt era privelistea spre niste campuri pline de balarii si niste cladiri cam urate. Nu a mai schimbat camera.

Ospatarii nu prea faceau fata mai ales seara. Dupa 3 zile s-au desteptat si au pus sticle de apa pe masa ca pana atunci asteptai 15 minute sa vina cu apa sau te duceai tu si le luai sticla. Au fost si 2-3 mai draguti, care ne-au adus si lapte de la bar pentru copil.

In rest ce sa zic, curat, spatios, verde... Locul de joaca pentru copii era dragut, dar masinutele erau contra cost (1, 5 euro fisa). La magazinul din resort teoretic se negociau preturile (practic luai tzeapa de fiecare data). Spectacolele rasuflate... in afara de niste numere de circ foarte bine executate, au mai fost o formatie, un DJ renumit, si niste cubanezi care au dansat doar jumatate de ora. La 10 jumatate daca erai cu copilul aveai mari sanse sa dai stingerea (sau sa te duci langa gard si sa privesti la Titanic in curte). Nu au amfiteatru cu adevarat, sunt 2 scene metalice una langa hotel si una la barul de pe plaja.

Cel mai rau a fost ca ne-au pus sa eliberam camera la ora 12, iar noi plecam la aeroport la ora 19. Era 15 euro camera/ora late check-out, dar nu au avut sa ne dea camera. Asa ca am stat prin receptie, pe la demisol unde a dormit copilul pe o canapea langa lifturi si apoi pe afara.

Mancarea: aveai ce alege, dar mirosul de gratare mai persista in haine ceva timp, salate din legume si verdeturi o gramada, dulciuri destule, paste, cartofi, orez, cuscus...

Internet era si in camere, dar la noi la etajul 3 nu prea mergea bine. Nici la -1 nu a mers. In receptie era ok.

Eu nu m-as mai intoarce la acest hotel.

Iulia

[24.06.10 11:57:53]

Iulia (uia) - ar fi fost mult mai bine daca scriai ca review distinct (si nu ca ecou pierdut in succesiunea de discutii de la impresiile altcuiva). Cu cat mai multe pareri, cu cat mai multe note (scriind un review nu ai posibilitatea sa specifici gradul de satisfactie, pe capitole - e relevant) - cu atat o medie teoretic mai relevanta pentru fiecare hotel.

Daca doresti, poti copia textul de mai sus si-l poti re-posta folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI de mai jos.

dumidalba
[03.09.10 22:25:15]

Am disparut din mai multe motive, unele obiective, altele subiective.

In Egipt a fost foarte frumos. pana la urma o sa scriu un review. Pentru ca amfostacolo merita.

Am mai avut ceva iesiri in tara, scurte si legate de activitatea profesionala.

Din 12 septembrie merg in Corfu si apoi voi scrie cate ceva.

Review-ul tau este plin de continut si ma bucur ca asteptarile tale au fost rasplatite

Noi am fost in septembrie si nu am avut probleme la restaurant. Hotelul era ocupat in proportie de 70%, parerea mea.

Eu admir stilul de a prepara mancarea la vedere. In plus era terasa.

Ati avut parte de cateva schimbari foarte frumoase fata de 2009.

Cu stima dumidalba

[03.09.10 23:24:48]

Bine ai revenit ! Astept cu interes impresii din locurile pe care le colinzi.

In legatura cu mancarea, da, si mie imi place cand se gateste la vedere dar sala devenea neincapatoare la pranz si seara (de terasa nici vorba sa gasesti locuri), iar aceasta aglomeratie combinata cu mirosurile de la tot ceea ce se gatea in sala, crede-ma, creea un mic disconfort (nu cat sa strice un concediu). Sunt convinsa ca altfel arata acel restaurant (dealtfel elegantel) cand hotelul nu e full.

Distractie si relaxare maxima in Corfu !

pcarmen
[07.09.10 22:51:43]

Buna, n-am mai apucat sa mai scriu, sunt economista si am foarte mult de lucru indiferent de perioada a lunii termin declaratii si trebuie sa fac altceva, asta e cu totul altceva.

Citesc si ma minunez de ce aflu, oare am facut o prostie ca mi-am luat bilete la RL? Fiecare care posteaza scriu ba ca au avut furnici, ba ca n-au avut periute, ca n-au avut loc intr-o camera de 60 mp, nu stiu ce sa mai cred.

Plec in 27 sept. si ce o fi o fi. M-i s-a schimbat zborul nu mai merg direct Antalya fac escala la Istanbul, ai fost cumva in aeroportul Ataturk, daca da da-mi un traseu cum sa ajung de la sosiri internationale la plecari interne, cica este f. mare aeroportul, noroc ca ne muta ei bagajele si avem la dispozitie 3 ore pana plecam in Antalya.

Nu mai iau in seama nici o postare negativa, cred ca cer prea multe de la o vacanta, ar trebui sa mearga la noi sa se lecuiasca, stiu pe cineva care a mers 3 zile la Mamaia si a cheltuit 2000 lei, fara sa aiba de toate.

Cand mai am timp iti mai scriu.

[07.09.10 23:42:17]

Draga Carmen, mergi linistita, ai facut o alegere inspirata, te rog crede-ma, hotelul este de o curatenie impecabila, este elegant, frumos, plaja minunata, mancarea din belsug, bauturi de toate felurile, camerele bune, cu bai renovate, holuri aerisite, gradini superbe si o piscina cum eu nu am vazut la niciun hotel pana acum, nici macar la Delphin.

N-am vazut furnici, dar nici n-am avut pretentii sa ma serveasca seful de sala, sa gasesc smochine la masa, sa-mi dea ei periuta si sotului after shave, iar plasma sa fie cu 5 cm mai lata.

Tu nu observi ca cei nemultumiti au niste doleante de genul nodului in papura? !

Eu citesc oripilata si ma tot intreb ce mananca si unde locuiesc toti cei care nu mai stiu ce sa inventeze in materie de pretentii. As fi fost si eu nemultumita daca era mizerie, daca nu mi-ar fi mers AC-ul, daca mancarea nu ar fi fost buna, chestii din astea de bun-simt, dar nu ma regasesc in fitzele acelor persoane.

Imi pare rau ca nu te pot ajuta in legatura cu escala voastra la Istanbul. Am avut zbor direct, dar sigur nu vor fi probleme, sunt atatea indicatoare in aeroport.

O sa aveti un concediu minunat si o sa va descurcati de minune, parol! Pentru orice intrebare, sunt aici!

gioko
[26.01.11 14:32:09]

Buna melodie Web ca fundal sonor pentru impresiile Michaelei1961, ma intreb insa cum ai reusit sa dai peste acest old Bernie Paul - Attenzione Go Go Radio? A aparut in anul 1988-1989 parca pe piata... he he, muzica buna domnule! Bravos...

laura81
[11.05.11 20:29:02]

Buna vreau si eu sa ma duc la acest hotel pe 24 iunie, din cauza ca nu prea mai sunt locuri la alte hoteluri. La banii care costa sejurul 1000 euro pe pers cu tot cu taxe de aeroport ar trebui sa fie... super, ... dar cand citesc ce srie pe aici... am indoieli cu referire la aglomeratia din restautant, mirosul de acolo...

Am vazut poze de la acest hotel, dar nu mi se pare ca sunt asa poze multe cu mancare ca la alte hoteluri, nu pare a fii asa multa ca la altele sau mi se pare? Nu ca as manca eu nu stiu cat, dar la alte hoteluri cand vezi mesele pline cu mancare si dulciuri parca vrei in 2 sec sa fii acolo. Cum e pana la urma cu mancarea?

Iar o intrebare foarte importanta daca aerul conditionat din camera se poate regla din cameră sau e central de la ei? E foarte important sa reglez eu temperatura camerei nu cum vor ei cei de la hotel

Multumesc, astept raspunsuri

[11.05.11 20:44:57]

@laura81: am reprodus solicitarea de informatii de mai sus si la rubrica "Intrebari si raspunsuri" a acestui hotel -- click aici

Diferenta fata de scrierea ei aici este ca sunt anuntati automat toti cei care au scris reviews-uri la acest hotel (nu e necesar, astfel & la o adica, sa reproduci aceasta intrebare la rubrica fiecarui review) - si nu doar autorul review-ului de fata si cei care au scris ecouri aici.

In alta ordine de idei, ti-as recomanda sa mentionezi daca ai mai fost in Antalya si in caz afirmativ la ce hoteluri. E foarte important pentru raspunsuri la obiect - daca nu ai mai fost, eu personal ti-as recomanda sa alegi fara ezitare acest hotel - o sa-ti placa, garantat. Daca ai mai fost, nu-ti pot recomanda nimic pana nu aflu ce termen de comparatie (si ce asteptari) ai.

[11.05.11 22:03:03]

@laura81, in primul rand vreau sa te intreb eu ceva : costa 1000 euro/pers/7 nopti??? Mi se pare mult, dar ce-i drept anul acesta s-a scumpit Turcia. Era numai o curiozitate de-a mea, ptr. ca noi am dat anul trecut in iunie 750 euro/pers/9 nopti. Este adevarat ca era promotie ptr. ca era primul an deschis sub sigla Rixos.

Acum o sa incerc sa-ti raspund la ce ai intrebat tu:

- mancare este suficienta, nemancati nu aveti cum sa ramaneti, asta e cert. Am gasit mancare mai buna, mai diversificata si mai rafinata, dar la un hotel cu pret mult mai mare.

-aglomeratia din restaurant a fost singurul lucru care m-a cam nemultumit si pe mine si intr-adevar faceau toate gratarele in interior, deci erau sesizabile anumite mirosuri, dar la banii pe care i-am dat eu, am fost constienta ca nu pot avea pretentii f. mari.

-aerul conditionat se poate regla din interior, poate fi pus pe cate grade vrei tu.

Admin are mare dreptate, depinde cu ce compari, daca esti pentru prima data in Antalya, vei fi foarte multumita, daca nu, vei constata ca se poate si mai bine.

Succes in alegere!

laura81
[12.05.11 11:17:04]

da anul acesta este cam 920 sau 950 euro pe pers la rixos, plus taxe de aeroport!!! cam multisor

alexandra_iri, anca_l*, dumidalba, gioko, laura81, marius gaudi*, mathilda, michaela_1961, pcarmen, uia
Alte impresii din această RUBRICĂDelphin BE Grand Resort: