Royal Palace Hotel (ex Tatlises)

04.09.2019
Avatar Denisa56
DIN Piteşti
înscris/ă în 04.09.19
AUG-2019
REGIM MASĂ All inclusive

Royal Palace Kusadasi

Nu recomand acest hotel.

In perioada in care am fost, 80% din cei cazați au avut probleme de sănătate - gastroeneterocolita. Ni s-a spus ca ne transporta ei la spital, sa nu sunam la salvare și ca nu vom plăti nimic. După ce ni s-a făcut tratamentul, fata de la recepția spitalului ne-a spus ca trebuie sa plătim pentru ca ei nu au nici o treaba cu hotelul. Am achitat sperând ca după tratament vom fi mai bine, iar la hotel ni s-a spus de către manager (care dacă voiai sa vorbești cu el se eschiva și chema pe altcineva) ca ni se vor da banii. După 3 zile de certuri cu ei, nu am văzut nici un ban - seriozitate 0.

O dezamagire foarte mare, având in vedere turismul cu care se lauda Turcia.

Mâncarea aproape aceeași in fiecare zi fără pic de igiena la prepararea acesteia (dimineața omleta preparata pe loc de un așa zis bucătar, 2 feluri de parizer, brânza și alte mâncăruri reci, ceai și cafea; prânzul și cina erau putin mai diversificate dar nu prea aveai ce sa alegi sa mănânci, bazate pe preparate din orez, paste și pui), dar și la dozatoarele de apa, suc, bere (furtunul de la dozator era la vedere și pun într-un bidon de apa).

Referitor la curățenia din camera nu am nimic de spus, doar faptul ca menajerele intrau doar sa schimbe prosoapele (asta doar dacă le lăsai tu pe jos), sa ia gunoiul și sa îți aranjeze puțin lenjeria pe pat, in rest nu se deranjau prea tare.

De la un hotel de 4* te aștepți la cu totul altceva cu privire la multe detalii: mâncare diversificata și calitativa, băuturi, amabilitate din partea angajaților.

In concluzie nu recomand deloc acest hotel!

Impresii încărcate de Denisa56 in 04.09.2019 12:48:56

Validat / Publicat: 04.09.19 13:21:50

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Denisa56); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[04.09.19 13:17:33]

@Denisa56: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 89&ridAnt=96455

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[04.09.19 14:19:30]

@Denisa56: nu ai avut asigurarea medicala?

- Radusurcan
[04.09.19 17:38:26]

Asa se intampla cand alegeți un hotel după ureche... si nu va interesati pe mai multe site uri despre el...

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[04.09.19 23:01:32]

@Denisa56:

Aşteptările trebuie să fie mereu proporţionale cu preţul plătit, numărul de stele fiind mai puţin important în acest caz, după cum bine ţi-ai dat seama după această experienţă dezamăgitoare.

Dacă preţul de o mie de euro afişat în caseta tehnică este pentru patru adulţi, înseamnă aproximativ 41 euro pe noapte de persoană, o sumă modestă pentru un hotel de patru stele cu all inclusive în plin sezon, deci pretenţiile trebuiau să fie pe măsură.

Asigurare medicală nu ai avut?

[04.09.19 23:58:24]

@Andox: Nu, nu am apucat sa fac, iar când mi-am amintit de ea era deja târziu.

[05.09.19 00:01:15]

@Radusurcan: A fost ales la recomandarea unor persoane care au fost in anii trecuți, nu după ureche.

[05.09.19 00:05:45]

@nicole33: Prețul afișat este pt 4 persoane, dar a fost achiziționat din timp. Alte persoane au plătit in același perioada 1000€/camera/2 pers pt 5 nopți. Aici este vorba despre serviciile pe care la oferă respectivul hotel având in vedere prestanța pe care a avut-o și pe care o are. Și nu, nu am avut asigurare medicală deoarece am uitat și mi-am adus aminte abia când am ajuns la hotel și nu se mai putea face.

- nrs
[05.09.19 00:43:49]

parerea mea este ca nu prea exista hotel in Kusadasi care sa merite 200 euro/noapte, poate Sunis Efes Ozdere, stiu ce spun pentru ca am fost prin Kusadasi iar acu stau la un hotel de acest tip in Antalya

Publicitate    [23.09.19 08:49:29]