ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2019

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

Therma Eco Village

Ne aflam in prezent la acest hotel avand sejurul in perioada 26 august - 2 septembrie.

Suntem doua familii fiecare cu cate un copil si pot sa spun ca dezamagirea este mare in legatura cu mancarea.

Celelalte aspecte legate de camera, plaja, mare, piscine... ne multumesc oarecum. Spun oarecum pt ca este si aici o problema cu plaja.

Daca in. prima zi a fost totul bine si frumos, umbrele si sezlonguri suficiente, incepand din a doua zi ne-au ingramadit pe toti intr- un colt iar o mare parte din plaja hotelului s - a transformat in scena pt un festival ce se va desfasura in curand, asa ca daca nu vii la prima ora sa ocupi loc mai tarziu nu mai prinzi.

Dar, revin la mancare. Cred ca am mai fost de vreo 9 ori in Bulgaria, dar la acest hotel venim pt prima data si probabil ultima. Mancare mai proasta nu am avut nicaieri: in patru zile am avut doar la o singura masa, intr- o seara gratar si acela vai de el. Carnea este o raritate, cand apar niste snitele toata lumea se imbulzeste pe ele (pt ca mancarea este f putina in general, dispare repede si se completeaza f greu) iar mai apoi sa constati ca de fapt sunt din soia si degeaba te- ai luptat sa le prinzi. Cam toata mancarea din zona destinata copiilor este pe baza de soia de altfel.

Scriu pe telef. si imi este un pic mai greu sa dau si alte detalii, dar, ca o concluzie, mancare putjna, de diversificare nu poate fi vorba iar de calitate ce sa mai vorbim (mezeluri necomestilbile, pana ca nici paine nu ai decat de doua tipuri, clatite doar intr- o singur dimineata, inghetata doar intre 16 - 17) ia noi ne intrebam retoric unde sunt cele 4 - 5 ****-*

Trimis de liliana anitei in 29.08.19 15:18:50
Validat / Publicat: 29.08.19 15:52:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4647 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (liliana anitei); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 53.10 EUR pe cameră

[29.08.19 15:45:44]

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 96&ridAnt=96228

Radusurcan
    [29.08.19 23:08:29]

Asa se intampla cand alegeți hoteluri no name si cu review slab... eu merg de 7 ani in bulgaria, dar nu mi am luat teapa niciodată, am ales hotelurile cu grija si am avut numai de castigat... hoteluri gen marina grand beach, riu helios bay, sol luna bay, hvd viva club, hvd miramar, astera, si anul acesta si cel mai tare, miramar deluxe...

pe viitor alegeți unul din acestea si o sa fiti fff mulțumiți.

[29.08.19 23:25:52]

@Radusurcan:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

liliana aniteiAUTOR REVIEW
    [31.08.19 09:19:39]

Therma Eco Village un adevarat dezastru

Daca in urma cu catrva zile am sesizat multe lucruri anormale pt un hotel de 5 ****, in acest articol vreau sa stie toata tara prin ce bataie de joc am trecut in a 5 zi de sejur.

Hotelul este inchiriat in totalitate de un grup f mare din Bulgaria (de vineri - duminica) si au cerut exclusivitate iar turistii existenti in hotel cei drept cam putini, am fost dusi sa luam masa intr- o anexa a complexului unde mancarea si conditiile nu s- au ridicat nici la o stea (MANCAREA CARATA IN TAVI DINTR - O CLADIRE IN ALTA. paianjenii misunau peste tot, resturi de dimineata puse la cina...

, nu existau nici tacamuri suficiente ce sa mai vorbim de AL pt care am platit). A urmat petrecerea privata, de la piscina (noi nu am mai avut acces decat doar in fata hotelului, restul era exclusivitatea grupului) care binenteles ca a durat toata noaptea, desi de la receptie ne - au promis ca se va termina la ora 12. (numai minciuni). Toti romanii ne- am unit si am cerut sa stam de vorba cu managerul. Esec total, managerul un rus plecat in aceste zile in Rusia, inlocuitorul da din umeri si isi cere scuze, de parca noi numai de astea aveam nevoie cand eram flamanzi si tracasati. Am cerut sa ne dea banii inapoi pt celelalte zile ramase din sejur pt ca vrem sa plecam acasa, dar nu au vrut nici asta. In aceste conditii am luat legatura cu reprezentantul agentiei prin care am luat biletele si urmeaza sa ajunga la noi pt a rezolva problema. Speram sa o rezolve!!! @

Daca mai sunt romani ce urmeaza sa vina in urmat oarele zile, mai bine ar fi sa se mai gandeasca...

liliana anitei, Radusurcan
    Alte impresii din această RUBRICĂTherma ECO Village: