ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2019
ÎNSCRIS: 03.11.12
JUL-2019

Am fost foarte multumita

Pentru ca nu mai fusesem niciodata pe litoralul bulgaresc si mai ales avand un copil de 4 ani in dotare, am cautat cu multa grija destinatia mini-concediului de vara.

Am alocat o zi special ptr a citi review-urile la hotelurile din destinatia dorita, Nisipurile de Aur. Cu mare, mare, greutate m-am decis pentru hotelul Golden Line; dupa cat m-am informat aici pe site, aveam indoieli, am citit despre multe minusuri, dar ulterior ele s-au dovedit nefondate; consider ca am facut o alegere buna.

Ne-am intors bronzati, sanatosi, fara masina ridicata, prima calatorie pe litoralul Bulgariei lasandu-ne o impresie pozitiva.

Astfel, camerele sunt foarte mari, spatioase, curate, confortabile;

mancarea este extrem de variata, cu multe multe feluri din: aperitive, salate, garnituri, carne, desert...

intr-adevar seara se mai serveau feluri de la pranz dar le-am ocolit, nu stiu daca erau reincalzite sau nu totusi aveam atatea de ales si incercat incat nu erau greu de evitat felurile de la pranz, care erau totusi putine; majoritatea erau proaspete, gratarul facut atunci in fata ta, clatitele la fel... eu i-am dat inclusiv peste copilului si totul a fost ok...

eram cu inima stransa dupa ce multi amici imi povestisera ca o patisera cu gastroenterite la all inclusive, dar la noi nu a fost cazul.

Bauturile racoritoare sunt chimicale, nu ne-am atins de ele.

Branzeturile au fost prea sarate, nici de astea nu ne-am atins dar au fost atatea alte variante incat chiar nu s-a simtit vreun deranj.

Din punctul meu de vedere, a fost prea multa mancare, prea multe feluri, prea greu de ales... intr-o vineri seara a fost cina cu fructe de mare-tot felul de pesti gatiti in toate felurile, midii, caracatita, calamari etc; dezmat culinar nu altceva.

Piscina este frumoasa, are o parte ptr copii f buna, dar sezlongurile in plin sezon sunt insuficiente; turisti erau din multe tarile-olandezi, germani, rusi, si de toate varstele - iar cei care nu gaseau sezlong si-au asezat pur si simplu prosopul pe spatiul verde... nu am facut gastroenterita nici de la apa din piscina si ne-am balacit pe cinste.

De la balcon am asistat la 'specacolul' ridicarii masinilor parcate in alta parte decat pe locurile marcate in parcarile hotelurilor.

Aici mi-a fost de mare ajutor tot ce am citit pe AFA; cum am ajuns, intai am cautat loc de parcare (la hotelul nostru nu mai erau libere dar am gasit la Hotel Amiral, chiar langa, contra cost evident, 20 leva, dar si la hotelul propriu tot contra cost era doar ca era mai aproape si un pic mai ieftin, 15 leva) si abia apoi ne-am cazat.

Da, ridicarea masinilor este... in continuu, la fiecare cateva minute...

In concluzie, cu un pic de atentie si informare inainte, sejurul la acest hotel a fost foarte reusit...

am prins ziua sotului in timp ce eram acolo si dupa masa de pranz, cand ne-am intors in camera, ne astepta o surpriza: un tort delicios din partea Golden line! Asa da, atentie acordata turistilor!

Nu am simtit in nici un fel ca personalul ar fi fost slab pregatit, sau sictirit, ... ba chiar staff-ul mi s-a parut simpatic.

M-as intoarce cu drag si vara urmatoare la Golden line!

Trimis de FrancescaClara in 29.08.19 13:11:16
Validat / Publicat: 29.08.19 14:45:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3356 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FrancescaClara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Canapeaua poate fi folosita pt dormit pe ea; colțul cu plita electrică încorporată, un fel de chicinetă

[29.08.19 14:45:12]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 59&ridAnt=96220

[29.08.19 16:30:14]

marival
    [01.10.19 20:18:48]

Buna as dori sa aleg pentru viitoarea vacanta acest hotel imi scrieti cum e cu plaja? sezlonguri cu plata sau fara? au plaja privata? Bauturi alcoolice ati incercat? sunt din gama Savoy sau nu stiti? Pui la gratar ati avut? snitele? sau mai mult mancare gatita la cuptor? Astept raspunsul D vs! Mss

FrancescaClaraAUTOR REVIEW
    [01.10.19 20:28:54]

@marival:

Plajă privată nu are hotelul. Noi am stat la cearceaf. N

u am încercat băuturi alcoolice, doar bere şi un cocktail, sunt slabe. Băuturile nu sunt grozave, mâncarea e punctul lor forte; însă nu şnițele nu am avut, pui la grătar da, una sau 2 zile din 5; se făcea chiar in fața ta, f gustos, însă se şi termină repede si trebuie sa fii pe fază când se mai face o tranşă. Mâncarea gatita, la cuptor, sau tocănițe, f variată. Şi paste zilnic, iar cartofi prăjiți la fel, zilnic; peşte aproape zilnic, de mai multe feluri; salate şi aperitive care pot acoperi orice gusturi.

Mâncarea nu o sa vă dezamăgească, la băuturi mai au de lucrat, poate o să mai îmbunătățească, le-am dat şi feedback pe chestia asta.

Şi încă ceva, nu au piure şi branzeturile sunt cam sarate. In loc de brânză am mâncat caşcaval. Deci chiar dacă nu e un fel de mâncare care vă place, cu siguranța găsiți ceva in loc, asemănător.

Dacă mai e ceva să mă întrebați. Nu ştiu dacă sunt din gama Savoy, nu mă pricep.

marival
    [01.10.19 22:02:06]

@FrancescaClara: Multumesc frumos Noi cautam ceva aproape de plajă! Am fost la Havana Casino dar cam departe de plajă F bun e Ralitsa din Albena

FrancescaClaraAUTOR REVIEW
    [01.10.19 22:11:41]

@marival: este aproape de plajă, in planul doi, se ajunge in max 10 minute de la hotel la plajă, doar că nu are plajă proprie. F aproape e Hotel Amiral.

FrancescaClara, marival
    Alte impresii din această RUBRICĂApart Hotel Golden Line: