Descoperă Kefalonia

DIN tg-jiu, jud. gorj
înscris/ă în 18.06.15
AUG-2019

Concediu Kefalonia

Primele impresii cand am coborat dupa o calatorie de 1.45 min, in Fiskardo de pe ferry au fost minunate. O insula misterioasa pe care abia asteptam sa o descoper. Peisajul era mirific.

Atentie faceti programare online pe wesrferry. gr pentru transfer din Nydri (Lefkada).

Plajele sunt minunate. Eu am fost la Xy beach, Petani si bineinteles Myrthos. Sunt minunate.

in rest totul este salbatic. Cum ieseam din resort parca eram in desert. am stat in Lixouri.

Se poate traversa catre Argostoli (capitala Kefaloniei) cu ferry care circula foarte des.

In Argostoli puteti vedea testoasele carreta intre 9-11.00. de mentionat.

Am fost cu masina personala dar se pot inchiria masini.

pretul sezlongurilor difera de la o plaja la alta respectiv 6,7, 9 euro perechea.

Pentru cei care vin prin Macedonia atentie se circula doar pe autostrada si se taxeaza. atat Macedonia cat si Grecia.

pentru cei care vreti sa alimentati din Macedonia este bine sa folositi cardul pentru plata astfel va vor calcula euro la cat vor ei.

Neaparat trebuie sa vizitati Mellisani Cave intre 13.00 si 14.00. Este bestiala pestera si peisajul.

Sper ca va vor folosii detaliile. si sa a veti un concediu minunat!

Impresii încărcate de ramonaiutalim in 28.08.2019 21:40:48

Validat / Publicat: 29.08.19 08:30:10

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: ZAKINTHOS

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ramonaiutalim); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 9 voturi) nota2

[29.08.19 08:29:51]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 21&ridAnt=96203

Publicitate    [17.11.19 15:16:32]