ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2019

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Dezamagitor

Dezamagitor!!

Noi trebuia sa primim o camera cu un pat dublu si doua paturi suprapuse (2 adulti si 2 copii). Camerele pe care ni le-au aratat erau toate la parter si aveau peretii (in partea de jos) infloriti si un puternic miros de mucegai. Le-am explicat celor de la receptie ca miroase a mucegai si ne-au spus ca stiu ca au o problema cu mirosul dar ca asa e in tot resortul.

Intr-un final ne-au dat o camera cu 3 paturi in care au mai adaugat (inghesuit) un fotoliu pat incomod pe care fiica mea, de 9 ani, nu a reusit sa doarma.

Surpriza vine dupa ce reusim sa ne instalam in aceasta camera... nu functiona aerul conditionat. Am vorbit de cateva ori la receptie si la agentia din tara amenintand ca o sa ne luam bagajele si o sa plecam. Intr-un final a venit cineva de la tehnic si a reparat aerul.

In 8 zile au venit de 2 ori sa faca curat doar ca aia era un gen de flescaiala nu curatenie. Gel de dus ne-a adus in penultima zi (bine ca am avut de acasa).

Plaja era cu pietricele si mizerii prin nisip, senzlongurile erau la o distanta de 50-60 m fata de mare, pietre si in apa... ce sa mai... urat.

Mancarea, bunicica dar se cam repeta si aveai zile cand trebuia sa astepti sa se elibereze o masa, era f aglomerat.

Una peste alta, DEZAMAGITOR.

Hotelul poate primi maxim 3 stele in niciun caz 5.

Trimis de cristina_ca in 27.08.19 12:23:45
Validat / Publicat: 27.08.19 12:57:23
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1458 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina_ca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.08.19 12:32:51]

@cristina_ca: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 99&ridAnt=96153

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [27.08.19 21:32:36]

@cristina_ca:

Hotelul poate primi maxim 3 stele in niciun caz 5.

În urmă cu trei ani am vizitat acest hotel la care era cazată prietena mea şi, cu certitudine, avea afişate fix cinci stele .

Ai vrut un sejur ieftin, dar la hotel de cinci stele şi exact asta ai primit: un hotel ieftin de cinci stele.

BTW, numărul de stele nu este acordat de turişti sau de agenţiile de turism, ci de ministerul de resort din ţara respectivă, deci este nerelevant faptul că unii turişti nu sunt de aceeaşi părere sau contestă criteriile de clasificare a hotelurilor.

Dacă ai rezervat o cameră standard bunkbed şi ai primit altceva, trebuia să reclami acest lucru agenţiei de la care ai cumpărat sejurul, dar indiferent de numărul şi tipul paturilor, tot nu scăpai de mirosul de mucegai care te-a deranjat.

cristina_caAUTOR REVIEW
    [27.08.19 22:40:54]

@nicole33: Nu am ales un sejur ieftin. Daca 2050 Euro ti se par putini bani, atunci da, am ales unul ieftin. Crede-ma ca am fost in alte tari unde am platit mult mai putin si am stat si la 3 sau 4 stele dar conditiile au fost excelente.

Cat despre camera, am reclamat dar degeaba si mirosul de mucegai era doar la camerele de la parter, cele care erau tip bunkbed.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [27.08.19 22:57:04]

@cristina_ca: 2050 euro in august pentru 2 adulti si 2 copii nu a fost ieftin. Ci foarte ieftin! De altfel Crystal Paraiso este cel mai ieftin hotel din zona BELEK.

Preturile pentru Antalya au luat-o razna. Din peste 500 de hoteluri de pe riviera Antalyei, la mijlocul lui august doar vreo 20 mai aveau camere disponibile. Hotelurile sunt pline, le merge foarte bine. Nu au nici un motiv sa scada preturile. La anul o sa fie si mai scump.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [27.08.19 22:58:05]

@cristina_ca:

Chiar este un sejur IEFTIN şi îţi voi explica şi de ce.

Doar aparent cei 2050 euro par bani mulţi, însă aproape jumătate din aceşti bani s-au dus pe cele patru bilete de avion şi transferuri.

Hotelul propriu-zis nu cred să te fi costat mai mult de 1100 euro - o sumă modestă/ pentru cazarea la hotel de cinci stele cu all inclusive a unei familii cu doi copii în vârf de sezon. Tocmai pentru că ai ales un hotel ieftin şi aşteptările tale trebuiau să fie pe măsura preţului mic plătit şi astfel nu mai apăreau dezamăgirile.

Nu cred că ai găsit în altă parte un raport calitate preţ mai bun ca în Turcia cu mai puţini bani, dar tot cu patru bilete de avion la cursă charter incluse.

Hotelul trebuie comparat în ansamblul său, nu doar condiţiile de cazare, ci cu toate serviciile incluse: mâncare şi băutură, plajă (cu facilităţile de la plajă gratuite), animaţie pentru copii şi spectacole pentru adulţi, piscine, tobogane etc.

M-aş bucura să citesc impresiile tale din acele vacanţe la 3 şi 4 stele unde ai fost mai mulţumită ca aici.

cristina_ca
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Paraiso Verde Hotel [Bogazkent]: