ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2010
ÎNSCRIS: 16.06.10
JUN-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Curat, placut, discret

Un hotel curat, renovat recent, cu mobilier nou.

Acces la piscina, mic dejun ireprosabil (bufet suedez).

Parcarea este aproape inexistenta, dar se mai gasesc locuri in maxim 200m de hotel.

Per ansamblu ma declar multumit si-l recomand cuplurilor cu copii.

Trimis de adriador in 16.06.10 22:56:09

VIZUALIZĂRI: 3052 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adriador); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Cortul unde se serveste micul dejun.

Sanziana
    [17.06.10 07:44:50]

mai da-ne detalii te rog: preturi, cum e mancarea, in ce conditii ati beneficiat si de mancare? De asemenea nu se face apa in baie cand faci dus, am vazut ca nu este cadita ci cadrul este pus direct pe gresia pardoselii?

adriadorAUTOR REVIEW
    [17.06.10 08:25:00]

Preturi: am fost cu bilet luat prin agentie, 6nopti - 1800lei cu demipensiune. Micul dejun este asigurat de hotel (si este foarte diversificat si bogat), iar masa de pranz in sistem de bonuri valorice (noi am optat pt restaurant Insula). Dusul nu are cadita, apa se scurge direct in sifon. Baia nu este de nota 10, este de 7 (lipsa suport sapun la dus, chiuveta f mica, etc), dar fata de alte locatii este OK.

vali_tulcea
    [17.06.10 11:52:55]

Eu cred ca noi romanii trebuie sa ne unim si sa ii "curentam" pe patronii din turismul nostru si mai ales pe cei de pe litoral...eu nu inteleg cum la bulgari poti sa ai all inclusiv si de la 250-300E la hotel de 4 stele, adevarat acum cand inca nu este sezon...iar romanii nostri vin cu oferta de 1800ron adica peste 400E doar cu mic dejun si niste bonuri valorice...Si se mai si plang ca dau faliment...undeva lucrurile nu se leaga...Nu am mai fost pe litoralul romanesc din 2007 si cu sigurantza la preturile astea nu o sa revin prea curand...As fi fost curios sa ne spui si cum s-a comportat personalul hotelului, cum a fost la restaurantele in care ai mancat, etc...sa ne dam seama daca au mai invatzat ceva din punct de vedere al comportamentului, ca vad ca la preturi pare ca ar mai misca ei ceva dar inca mai au mult pana departe...3 mil cazare cu demipensiune pe litoral la jumatea lui iunie mi se pare mult...

valimi
    [17.06.10 14:47:50]

Ne-ai aruncat doar un mic os, sa ne faci curiosi.

Detaliaza motivele care te-au facut sa notezi atat de generos.

adriadorAUTOR REVIEW
    [17.06.10 23:22:55]

Va rog intrebati si raspund punctual la intrebari. Nu am talent la scris.

Da Vali, preturile sunt foarte mari in Romania, aproape pentru orice. Culmea este ca noi consumam. Pentru noi un Euro (4 lei) reprezinta maruntis. Strainii se gandesc de 10 ori inainte de a cheltui un Euro. Singura solutie pe care o vad eu este sa refuzam sa platim mult pentru putin,... sa ne crestem exigentele. Cu totii.

alinutzza140*
    [18.06.10 09:08:16]

Una peste alta judecand dupa gradul de satisfactie vad ca a fost un sejur reusit.Un vot.

mihaelab2010
    [02.07.10 11:04:58]

Buna ziua

As dori si eu impresii despre hotel caraiman Neptun, respectiv preturi, conditii de cazare distanta pana pe plaja etc.

adriador, alinutzza140*, mihaelab2010, vali_tulcea, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂ2D Hotel [Neptun] (ex Dobrogea & Sulina):