Unde mâncăm în București?

18.08.2019
Avatar Lenpur
înscris/ă în 08.01.19
AUG-2019

Cherhana Victoriţa Pescăriţa

Restaurant „Victorita pescarita” — Mai bine... NU

Am mancat la acest, restaurant vestit, ciorba storceag, chiftelute de peste, scoici in sos de rosii, calamar pane rondele.

1 Ciorba de storceag a fost o zeama dreasa cu smantana, otet si ff putin peste probabil sturion. Habar n-au de vreo reteta nu mai vorbesc de cantitate... cea mai mica ciorba pe care am vazut-o in Romania... un polonic mic -- pret mare 29 ron

2 Chiftele negre, arse pe afara si rosu la interior fara verdeata cu un miros de vechi

3 Scoici in sos de rosii cu ff multa sare, nu se puteau manca

4 Calamar rondele au fost ok, cred ca singurul lucru pe care-l stiu face este prajirea in friteuza... meseriasa Victorita asta.

Incercati si voi, eu mi-am revenit dupa doua zile si m-am certat si cu sotia findca ea a insistat sa macam acolo.

Impresii încărcate de Lenpur in 18.08.2019 14:57:49

Validat / Publicat: 22.08.19 11:57:43

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Lenpur); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

[18.08.19 16:50:32]

Cum se numește restaurantul la care ați fost?

[22.08.19 11:57:19]

Văd că autorul a adăugat în titlu -, prin editare, pe tăcute :) - numele restaurantului

Recomandările vor fi publicate în scurt timp

- DOINITA
[22.08.19 13:41:32]

Daca a fost asa rau, mai bine nu incercam si noi!

- cristina47
[23.08.19 00:40:50]

Chiar e binevenit articolul acesta, asa laconic, cum este.

Eu am incercat sa plasez o comanda on line, insa doamna cu care am vorbit la telefon, a fost sincera si mi-a aspus ca aia nu au, aia nu...

Pana ce... am renuntat la comanda.

Stiu ca se poate manca la restaurant, am vazut chiar si pe AFA un articol pozitiv.

Este situat pe undeva, pe langa zona denumita " La avion" , cum incepe Andronache, daca nu ma insel.

Poate ati avut dumneavoastra ghinion, eu una, voi comanda ceva, intr-o zi.