ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2010
DIN: Galați
ÎNSCRIS: 08.07.08
SEP-2009
2 adulti ADULȚI

Un hotel bun dar destul de scump pentru serviciile oferite

Am fost la Bolero in septembrie 2009 pentru un sfarsit de saptamana (3 nopti cu all inclusive) pentru a ne relaxa.

Dupa multe impresii citite despre acest hotel am hotarat sa mergem la Bolero. In primul rand ca l-am gasit f greu, strazile sunt f intortocheate in Nisipuri si l-am gasit destul de greu.

Hotelul nu este la plaja, este cam la 200 m de plaja, treci pe langa alte hoteluri.

Apoi parcarea pe zi costa 10 euro ceea ce mi se pare f mult. Au parcare subterana.

Hotelul este f mare, este format din mai multe corpuri iar noi am fost cazati intr-un corp separat de hotel, unde erau numai romani, accesul la acel corp se facea prin curtea interioara a hotelului, treceai pe langa piscina unde toata lumea statea la plaja cu bagajele in mana, a tb sa urcam ceva scari cu bagajele in mana, pt accesul la etajul nostru erau doar scari in interiorul acelei cladiri nu si lift.

Camerele erau f spatioase, cu pat f mare si canapea, baie in care aveai cada dreapta cu perdea de dus si finisaje modeste. Nu am avut halate de baie si papuci. In camera am gasit initial baia cu par pe jos, i-am rugat sa ne schimbe camera si au spus ca nu au alta libera si au insistat asupra curateniei. Personalul era destul de zeflemist, cel putin fetele la receptie nu erau deloc zambitoare, cel de la parcare la fel, foarte zeflemisti.

Restaurantul era f mare, era f aglomerat in septembrie, asteptai sa fii invitat inauntru pt ca nu erau locuri si erai condus la masa. F multi romani am intalnit aici care isi puneau in farfurie si nu mancau nici pe jumate. In restaurant mirosea a mancare, nu foarte tare dar se simtea miros de mancare. Mancarea era variata dar se repeta in fiecare seara. Fructe destul de putine, dulciuri la fel. Mai existau 2 restaurante, unul cu specific bulgaresc la care tb sa te programezi si noi nu am gasit liber si inca unul in care am mancat era mancare de fiecare data cand mergeam sa vedem ce au. Acesta avea terasa, nu era f ocupat dar si aici tb programare si nu am inteles logica. Aveau suc, bere doar la dozator, vin la fel.

Barul de la piscina era f aglomerat, nu gaseai loc la mese. Nu aveau decat cafea la dozator care nu a fost pe placul meu.

Au 2 piscine, curate, mari, sezlonguri, din punctul asta de vedere era ok dar ma gandesc ca in sezon era f aglomerat la piscine.

Au loc de joaca pt copii destul de modest dar exista.

Este un hotel mare si destul de aglomerat daca il raportez la suprafata in care te poti desfasura.

Nu recomand hotelul familiilor cu copii deoarece sunt f multe scari in curtea interioara si nu ai acces usor la restaurant, cladirile care fac parte din complex. Existau animatori care faceau inviorarea in fiecare dimineata si seara animau cat de cat turistii dar destul de modest.

Hotelul are piscina interioara care arata f bine. Nu voi reveni la acest hotel deoarece exista alternative mult mai bune la aceiasi bani sau chiar la bani mai putini.

Trimis de mitrea_mgm in 16.06.10 16:33:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2103 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mitrea_mgm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 corpurile de cladiri unde erau numai romani

webmasterXY*
    [16.06.10 17:17:04]

@mitrea_mgm foarte interesante impresiile tale despre aceasta destinatie turistica cu foarte multe amanunte utile pentru cei care doresc un sejur acolo.

Totusi mi-as permite si o recomandare: In cazul in care doresti o completare ulterioara, este foarte simplu sa accesezi butonul EDIT din josul impresiilor care ramane valid aproximativ 20 de minute de la terminarea editarii.

Sau in momentul in care observi ca apasand butonul SALVEAZA impresiile tale nu apar ca review, ai putina rabdare, in aceasta perioada server-ul nostru ardelenesc este si mai ardelenesc dar in cele din urma se ajunge la rezultatul dorit. Orice accesare multipla a butonului "Salveaza" poate face ca review-ul sa se dubleze sau tripleze, ceea ce nu este deloc placut nici pentru cel care a scris dar nici pentru cei care citesc.

mitrea_mgmAUTOR REVIEW
    [16.06.10 20:35:40]

webmaster, multumesc pt intelegere, data viitoare voi avea mai multa rabdare

mitrea_mgm
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: