ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2019
2 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani

încărcat de pe telefon!

Mera Villas, a doua oara

Salut,

Pentru ca nu se gasesc foarte multe informatii despre cazarea la vilele complexului Mera din Venus, va scriu aici impresii cumulate din experientele sejurului din anul 2018 si 2019.

In 2018 am fost prima data la acest hotel, cazare la vile. Copilul avea 11 luni. Venisem cu avionul si am ajuns tarziu la cazare, pe la 8 seara. Am avut csmera standard la vile si am primit o camera in prima linie de vile, la parter. Avantajul camerelor la parter este terasa din fata camerei si temperatura ok in camera. Foarte putin am folosit aerul conditionat, noaptea deloc. In primele zile am observat ca seara mai intrau prin fanta usii gadacei sau insecte (din iarba) dar am cerut spray si am dat pe linia usii. Noaptea puneam ceva in fata usii in dreptul fantei. Nu am mai avut probleme.

Mancarea mi s-a parut in 2018 cam sarata iar cea pt copii nevariata. Pentru copii mici care mananca numai pasat erau legume fierte, piept de pui fiert, gris, orez cu lapte, fidea cu lapte. Ultimele f dulci. Am rugat sa se reduca cantitatea de zahar din gris si orez cu lapte si am fost placut surprinsa ca a doua zi s-au adus recipiente cu portii neindulcite.

Pentru copii care incep sa manance ca un adult, in 2018 nu prea am avut ce sa ii dau pt ca mi se parea f sarata mancarea iar copilul nu avea 1 an implinit.

La capitolul bauturi, f slab all inclusive. Gama Santal la dozator dezastru, nu se compara cu cel imbuteliat, are gust de chimic. Nici un fresh de portocale macar la micul dejun, nici un suc natural adevarat. Gama de bauturi alcoolice f slaba.

Per total in 2018 f multumiti de cazarea la vile, neimpresionati de mancare si bauturi.

2019

Cazare la vile, camera dubla King de data aceasta. Camera e mult mai mare decat cea standard, are un pat de 180 cm latime si o canapea cam de 120 cm latime, unde a dormit copilul. Canspeaua are laterale si se poate ridica partea de jos astfel incat are protectii f bune pentru un copil mic. Copilul nostru are 2 ani acum.

Am primit camera in vila 22, vila situata mai in spate. Recomand vilele din spate care au un singur nivel si copaci deasupra lor. Vila 22 are un tei imens care acopera jumatate de vila, face umbra di racoare. Aerul conditionat f putin este nevoie. Vila are terasa mare. De regula, vilele din spate sunt compuse din camere mai mari si apartamente din ce am vazut.

Piscina aferenta vilelor nu este incalzita dar apa era suficient de calda si pt copii mici. Apa scrie ce e filtrata cu UV, nu am simtit miros de clor ca la alte piscine.

Mancarea

Fata de 2019 am vazut o imbunatatire. Diversificata dar mai putin sarata. F gustoase unele feluri, la cina parca mai ok ca la pranz. Ciorbele si supele nu atat de "lucrate" ca felurile principale. Supa de pui cu taitei e albicioasa, din pui de oras normal, dar nu prea avea gust. All in all, mancare buna, nu am avut probleme. Copilul e f sensibil si cu istoric de enterocolite dar nu am avut nici o problema aici.

Bautura

Nu e ok. Nu inteleg dc nu aduc sucuri naturale, macar la mic dejun. La fel ca in 2018, nici o imbunatatire. Santal cu gust chimic Pepsi, 7up, Mirinda la dozator. Vinuri Cotnari ok. Gama de alcoolice Zarea ceva gen Baileys si Bianco groaznice, nu le-am putut bea. Pentru 4 stele nu e ok deloc.

Plaja aceeasi in ambii ani. Intrare lina, mai putine chistoace. Cam departe de hotel.

Trimis de Mia2004_s in 14.08.19 14:00:57
Validat / Publicat: 14.08.19 14:51:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 5351 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mia2004_s); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.08.19 14:50:52]

@Mia2004_s: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

ilinois57
    [14.08.19 17:13:07]

@Mia2004_s: Mergem la Mera Venus pt. prima data! Multumim! Foarte util comentariul Dvs!!

Dana2008
    [14.08.19 21:09:14]

@Mia2004_s: Bine ai venit printre noi Afa-istii!!!

Foarte frumos articolul, cu informații utile. Noi am fost cazați la o vilă vecină cu Complexul Mera acum doi ani. Eram curioasă ce e după gard. Ce mă deranja era muzica și animația noaptea până la ora 24. Poate că familiile cu copii mici vor să doarmă mai devreme.

Felicitări pentru articol si fotografii!

E bine dacă ne explici câte ceva la toate fotografiile ca să știm exact despre ce este vorba. Fotigrafii din 2018 cu cazarea la vila standard nu ai? Ca sa vedem diferența.

Călătorii plăcute! Numai bine!

Dana2008, ilinois57, Mera
    Alte impresii din această RUBRICĂMera Resort: