Pensiunea Maria Boroica (unitate neclasificată)

14.08.2019
Avatar Negoescu
DIN bucurești
înscris/ă în 14.08.19
JUL-2019

Suflete de Maramureșeni

Cred că Maramureșul este pregătit să-ți ofere ceea ce tu ești dispus să primești.

Maramureșul ne-a primit, prin intermediul acestei familii, oferindu-ne tot.

Grijă, prin condițiile de cazare (camere super curate), mâncare tradițională, gustoasă, având un singur neajuns. Prea multă.

Pachet Întreținere - pentru combaterea "ruginei", compus din horincă și afânată, pachet recomandat de domnul Petrică. Prea bune.

Sfaturi, trasee turistice - Ce este, unde este și cum ajungi cel mai repede acolo. Prea exact.

Haine pentru a ne găti, conform portului secular. Prea frumoase.

De cunoscut oamenii, preotul, comunitatea. Prea frumoși

Dacă ești pregătit să cunoști Maramureșul, este perfect să o faci prin intermediul acestei familii deosebite.

Care pe lângă cele scrise mai sus îți vor oferi o "bucățică" din sufletul lor, lucru pentru care noi, cei ce am fost deja acolo, le suntem recunoscători.

Cu siguranță au și pentru dumneavoastră păstrată o părticică.

Știu pentru că această familie este un suflet, ... este acel suflet.

Neapărat Maramureșul de văzut și de cunoscut, măcar o dată-n viață, și (dacă au locuri disponibile), de văzut, cunoscut, într-un răsfăț al simțurilor la această pensiune.

Pentru modul în care am fost tratați, eu și familia mea, mă înclin cu respect, în fața gazdelor.

Aici închei, dorindu-vă o vacanță de vis.

Impresii încărcate de Negoescu in 14.08.2019 11:17:08

Validat / Publicat: 14.08.19 12:23:24

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Bucovina, litoral, Valea prahovei

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Negoescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

[14.08.19 12:23:06]

@Negoescu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 58&ridAnt=95716

pagină generată in 0.0750820636749 sec