MC Mahberi Beach Hotel

Avatar olimpea2019
înscris/ă în 14.08.19
AUG-2019

Dezamagita

MC Mahberi beach este (cica) un hotel de 4 stele, eu i-as da 2 stele.

Încă din prima zi, ne-am confruntat cu bariera de limba: ei vorbesc aproape numai in limba rusă (Am aproximat ca sunt cam 95% rusi).

La receptie nu funcționa aerul conditionat. Cand am ajuns in camera, alta surpriză neplacuta: nu funcționa aerul conditionat si nici nu aveam minibar. Ne-am dus de vreo 5 ori la receptie până când, in sfarsit, au rezolvat problema.

Camera nu este asa aspectuoasă cum arata pe site, nu există internet in camera, doar la receptie, si acela are perioada limita de folosire gratis.

Mâncarea este aproape aceeași in fiecare zi si am observat ca de exemplu, salata care nu este consumată integral, este refolosita la mesele următoare.

În general, personalul este politicos, dar am intalnit si un personaj foarte nepoliticos la Garden Beach: daca nu vorbeai rusă, erai dezavantajat din start.

Ne-am plimbat si pe la asa-zisele bazaruri din zona, unde erai pur si simplu asaltat din toate partile de comercianți enervant de insistenti, care, bineînțeles, ni se adresau in rusa.

Clienții hotelului erau majoritatea rusi si multi dintre ei erau de-a dreptul prost-crescuți.

În concluzie, NU RECOMAND acest acest hotel, din contra

Impresii încărcate de olimpea2019 in 14.08.2019 09:33:24

Validat / Publicat: 14.08.19 10:37:00

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (olimpea2019); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2400 PMA (din 4 voturi) nota2

[14.08.19 10:31:14]

@olimpea2019: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 17&ridAnt=95708

[14.08.19 14:59:24]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Publicitate    [24.08.19 08:47:34]

• Un hotel de 2 stele (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 2.35 (scris in 14.08.17 de Sandu m din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • NU recomand acest hotel! (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 3.50 (scris in 10.08.12 de YMUL din SIBIU) - NU RECOMANDĂ
  • La pomul laudat sa nu te duci cu sacul (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 6.10 (scris in 22.07.12 de dutulaur din CRAIOVA) - NU RECOMANDĂ