ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2010
ÎNSCRIS: 15.06.10
JUL-2007
2 AD. + 1 COPII

Către satisfăcător

Hotel de cel mult 3 * - cu multa bunavointa!!!

Am plecat 5 familii cu cate un copil fiecare in total 15 persoane... drumul bun, diferenta mare intre romania si bulgaria fata de turcia... aici in turcia exista infrastructura cu adevarat!!!

Cazare destul de rapida pentru primele 4 familii, fiind singura vorbitoare de limba engleza am ramas ca ultima familie sa ne cazam, bineinteles ca la noi nu a mai fost camera curatata... si am asteptat... si iar am asteptat... dupa vreo 2 ore ne-am cazat si noi...

Camera la parter, gresie pe jos, 2 paturi, fara pat suplimentar pentru copil de 8 ani, iar baia... baia dezastru!!! Chiuveta era galbena pe langa robineti, usile de la cabina de dus stateau sa iti pice in cap, nici gand sa le poti urni... prosoapele in schimb m-au enervat la culme.

Am luat 2 prosoape si plina de nervi am ajuns la receptie cu ele... mai sa i le bag pe gat tipului de acolo, erau pur si simplu galben-gri... probabil vreodata fusesera si albe! S-a remediat problema prosoapelor cu un lot de prosoape noi-noute... si mai multe si ca numar!

Un balconas mic, ingust, o masuta si atat ca nu mai incapea altceva, decat noi doi parintii in picioare!!

Piscina bunicica, cam mica pentru numarul de turisti... dar cu o surpriza intr-una din zile: au facut baie si vreo 2 turcoaice bine imbracate, inclusiv val pe fata... curgea apa siroaie dupa ele cand ieseau din bazin... mi s-a parut de doi lei faza, cu muierile alea imbracate in negru in apa din piscina!

Ca sa prinzi un loc pe sezlong musai trezirea la ora 6 iti aruncai un prosop, doua pe sezlonguri si erai sigura ca la ora 8 ai unde sa stai.

Masa - extrem de condimentata, copilul mai ca a facut foamea pe acolo (si nu exagerez cu nimic!!! ) retineti ca nu sunt o persoana fitoasa, dar sincer mancarea era dezastru, toate salatele miroseau a acru, carnea de orice fel era o maxima raritate, un salam verde... cih!... supe, ciorbe??? nici gand!! Am mancat cu placere doar niste ardei copti (si aia iuti de altfel) cu smantana pe ei... era singurul fel de mancare pe care l-am putut papa pe acolo!

Intr-una din zile am aranjat o excursie la Pamukale si ne-am dus de dimineata la mic dejun cu gandul ca le facem macar la copii un sandvis de drum... era seful de sala cu ochii pe noi de ziceai ca furam comorile pamantului din platourile lor. Nu m-a rabdat sufletul sa nu le zic cateva si sa ii mustruluiesc asa pe cinste... sa le fie rusine, ca doar vedeau ca plecam in excursie si nu mai reveneam in acea zi la masa!!

Aaaa... sa nu uitam de mesele servite dupa amiaza de la bar... aveau un turcalete mic si indesat care servea hambrugeri, sucuri... etc... ideea e ca acel om cred ca schimba halatul acela alb dupa el o data la luna, deci era soios... iti era sila sa-l privesti d-apoi sa ii mai ceri ceva de mancare din manutele lui... alea doua:)

Exista in kusadasi fff aproape de hotel un mic bazar, recomand celor care ajung acolo si vor sa cumpere ceva sa ascunda bratara de pe mana primita de la hotel, ca altfel turcul schimba instantaneu pretul, il tripleaza!!

Per total, ori am fost noi ghinionisti, ori chiar e un dezastru acel hotel!! Norocul nostru a fost ca eram multi, gasca mare, distractie pe masura, ca asa-i romanul, face haz de necaz!!

Trimis de adina.blondutza in 16.06.10 14:23:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 905 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adina.blondutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ”Fetele” fac o mica baie in piscina...putin imbracate :))

• Alte impresii din această RUBRICĂEgeria Hotel [Davutlar]: