ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2010
ÎNSCRIS: 08.07.08
JUN-2010
2 AD. + 1 copil 1 an COPII

ARTICOL ARHIVAT

Un hotel perfect pentru familiile cu copii

Ne-am intors pe 13 iunie de la Kaliakra superior unde am petrecut primul concediu alaturi de copilul nostru de 1 an care a fost unul foarte reusit.

Hotelul a fost pe masura asteptarilor noastre, chiar nu am ce sa reprosez in privinta serviciilor oferite.

Personalul a fost foarte primitor, profesionisti, de la receptionera, manager hotel care ne saluta ori de cate ori ne intalneam, sef de sala, camerista, bucatari, ospatari, tot timpul cu zambetul pe buze si promti.

Lucrul asta nu l-am perceput anul trecut si la cei de la Hotel Bolero din Nisipuri. Orice solicitare de-a noastra a fost solutionata imediat. Initial ne-au cazat la etajul 2, am spus ca nu ne place camera si ne-au dat o camera la et 7, apoi am observat ca nu functioneaza fierbatorul din camera, a fost inlocuit imediat, la masa intrebam bucatarii ce pot da copilului de mancare, imi indicau preparatele bune pt copil, chiar mi-au pasat intr-o seara niste legume pt copil fara sa le cer lucrul asta deoarece nu aveau supa pt copii in seara respectiva.

Camera a fost f spatioasa, curata, am avut un pat dublu, unul pt 1 persoana, 1 tarc pt bebe si o canapea pt a te uita la tv. Puteam sta chiar 4 pers in camera. Au niste saltele si perne de f buna calitate, am dormit f bine in toate noptile.

Hotelul este f linistit, nu e in zona galagioasa a statiunii, nu sunt terase cu muzica, are 3 piscine, una pt copii care intr-adevar are apa mai rece decat cea pt adulti pt ca e sub un copac.

Foarte curate toate trei, curatenie impecabila peste tot, schimbau prosoape cand doreai, ne faceau curatenie cand doream in camera pt ca fiecare camera e dotata cu un sist electronic prin care poti aprinde becul - nu deranjati sau becul curatati camera, nu e cu cartoane ca la alte hoteluri.

Camera superior nu are cada ci doar cabina de dus f mare, wc separat prin usa de sticla. Camera este dotata cu clima dar aerul bate din pardoseala in dreptul geamului si nu afecteaza. Am gasit tot ce tb pt toaleta zilnica: pasta dinti, periuta, pasta ras, bic, sapun, casca par, feon, halate de baie, papuci, prosoape cam 6 buc in total. Gel de dus nu aveau si nici sampon. Exista suport de intins rufe in balcon, minibar la sosire cu apa, suc si bere si cos de fructe pe masa.

Camera e dotata cu f multe spatii de depozitare, noi am avut tot arsenalul dupa noi gen sterilizator, steamer, blender si am gasit loc in minibucatarie pt toate, multe dulapuri, sertare.

Sunt f multe lifturi pt fiecare parte a hotelului, au rampe pt carucioare in fiecare loc pt a avea acces usor, exista chiar si lift pt acces cu carut in restaurant restaurant.

Hotelul are bar la receptie, la cobararea din restaurant unde exista si wireless, bar la piscina, de unde iti poti lua bautura si pt plaja, lobby bar care e chiar pe aleea care delimiteaza pIaja de hotel.

In privinta bauturii au vin local alb si rosu dar si imbuteliat, whisky de toate felurile, noi nu bem alcool dar am vazut cam ce comandau romanii nostrii, super cockteiluri fara alcool dar si cu alcool, au multe sortimente de cafea care sunt fantastice, le-am testat pt toate si va recomand jamaican cofee care e cu crema de whisky, e bestiala. Au un suc de mere natural care se gaseste la dozator, e facut din merele lor din Albena, e f bun, i-am dat si copilului sa bea si cam tot ce va doriti, sampanie, tonic,bere,vin. nu au fresh.

In privinta mancarii pot sa va spun ca am mancat f diverisificat, dimineata se cam repetau produsele, la pranz aveau multe legume la gratar, carne de toate felurile, fructe multe, la dulciuri nu stau asa de bine ca si turcii dar se straduiesc.

Am avut seara cu specific de peste cand au dat fructe de mare, calamar, creveti, peste afumat, pastrav la gratar, dar numai in seara respectiva, apoi a fost o seara cu specific de branzeturi unde am degustat multe sortimente de branza cu mucegai. Au fantana de ciocolata care era punctul de atractie al copiilor.

Seara faceau si gratar in curte langa snack bar. La snack bar gaseai cartofi prajiti cu hamburgeri,tot felul de carnati,super pizza si inghetata. Berea la dozator e f buna, nu e slaba.

Plaja e superba, nisipul e f fin si curat, bebe al meu mergea gol prin nisip in patru labe pana la mare si nu s-a zgaraiat deloc, apa f curata. Sezlonguri sunt pt toate camerele, poti lasa ce vrei pe plaja pt ca le gasesti acolo, prosoape pentru sezlong poti lua cu depozit rambursabil de la hotel, exista 2 salvamari pe plaja hotelului, de la plaja pana in camera faci maxim 3 minute, exista alee laterala care iti face accesul f usor la lift si apoi direct in camera, au un lift panoramic de unde poti vedea toata plaja.

Singurul lucru care m-a deranjat dar nu f tare a fost ca departajarea camerelor e facuta prin pereti de rigips si se aude daca se tipa, noi am avut un vecin cu un copil f plangaret si am auzit dar puteti solicita camera care sa nu aiba vecini cu copii.

Toate camerele au vedere la mare, noi am stat pe partea cu hotel Dobrotitsa si nu am avut soare deloc, pe partea cu rest era soare dimineata.

Parcarea e f mare, au construit una in fata hotelului pe un deal.

Mentionez ca parcarea pe sejur ne-a costat 5 leva si nu 5 euro pe zi cum am citit de la altii.

Hotelul nu are piscina interioara.

Animatori sunt pe plaja, la piscina, nemtii jucau minigolf cu ei zilnic si erau f antrenanti, chiar si copilul meu viziona jocurile lor, seara aveau spectacloe pt copii si adulti.

Statiunea e superba,curata,linistita,aer curat seara si racoare,chiar inveleam copilul in carut pt ca era rece.

Concluzia, un hotel minunat la care sper sa mai ajung vara asta.

Trimis de mitrea_mgm in 16.06.10 12:04:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Hotel Grifid Bolero

VIZUALIZĂRI: 3197 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mitrea_mgm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera superior pt 2 adulti si 1 copil

pepsi70ro
    [16.06.10 12:46:40]

Foarte util review-ul, mai ales ca el vine dupa o asa mare perioada de pauza, timp in care am inteles ca ai mai fost in vacante. Ai punctat esentialul iar pentru acest lucru te felicit!

Poate cand ai timp ne povestesti si despre Bolero, o alta destinatie destul de interesanta. Felicitari!

ladydykitty
    [17.07.10 14:40:14]

intre timp in camere nu mai gasesti halate de baie si papuci;

la masa nu gasesti legume la gratar decat foarte greu si nefacute bine (deci nu merg la copil mic); mancarea a devenit extrem de condimentata, deja de 2 zile nu am avut ce sa-i dau copilului sa manace 9noroc ca am adus borcanele dupa mine)

curatenia lasa enorm de mult de dorit; azi a durat fix 3 minute sa-mi faca curat in camera; eu ma oferisem sa ies cu copilul... dar mi-au zis ca nu trebuie; si a dat cu matura in baie, 2 fasuri de spray pe toaleta... si atat!!!!

ladydykitty, mitrea_mgm
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Superior Hotel: