ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2019
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 05.07.12
JUL-2019

O statiune noua Cala Millor si un hotel bunicel

Buna tuturor. Vreau sa va informez despre o statiune interesanta si un hotel destul de bun, Hotel Universal Bikini.

Am ales statiunea Cala Millor dupa multe cautari. Doream ceva nou, intrucat statiunile de langa Palma le-am cam vazut.

Cala Millor este pe coasta estica a insulei si chiar merita vizitata. De fapt toata coasta este deosebit de frumoasa.

Transferul de la aeroport la hotel a durat circa 2 ore cu autocar Transunion. Am ajuns seara destul de tarziu, ne-au asteptat cu o gustare si apoi in camera.

Camera mica, inghesuita si cu un pat pliant. Nu mi-a placut deloc. Dupa cateva zile, ne-au schimbat camera cu una cu 3 paturi, mai mare si mai frumoasa cu vedere spre piscina si spre mare.

Curatenie zilnica si cu simt de raspundere. Un mare Plus.

Masa, all inclusive, destul de variata si buna. Nu am ce reprosa, personal foarte amabil si atent cu clientii. La bar insa cam multa gheata in bauturi- daca mai ceri odata- altfel politicosi si atenti.

La receptie seful este tot un zambet dar esti refuzat politicos de fiecare data sub motivul ca hotelul este plin. Ceilalti receptioneri insa fac tot posibilul sa te serveasca si sa-ti rezolve problemele.

Situarea este foarte buna, intre plaja si zona pietonala plina cu magazine si baruri, terase, unde gasesti cam tot ce vrei- marfa chinezeasca mult mai putina ca in alte statiuni. Ai 50 m. pana la plaja cu nisip si intrare lina in mare. Zona este destul de zgomotoasa pentru ca hotelul este situat intre alte doua hoteluri care au bucatariile si instalatliile de clima spre strada si spre hotel. In fata ai barul Captain Hook, singurul care functioneaza pana la ora 24.00. Nu pot zice ca este foarte deranjant, dar mie nu mi-a prea placut muzica lor.

La piscina, curat, sezlonguri libere fara probleme, apa curata in piscina.

In fiecare seara aveau un program artistic, muzica, dansuri, dresuri de papagali si serpi.

Hotelul are serviciu de late check out, dar noua ne-au spus ca nu ne pot oferi pentru ca sunt aglomerati, in schimb cateva familii de cehi care au stat 5 zile n-au avut aceste probleme cu hotelul plin. Am fost destul de dezamagit de prestatia sefului de receptie si a directoarei hotelului in acest caz. Zambitori cu gura pana la urechi, dar atat.

in concluzie, un hotel bunicel spre bun pentru 3*, dar depinde de fiecare ce pretentii are.

Cala Millor este o statiune frumoasa si curata care merita vizitata.

Trimis de georgeluci in 03.08.19 22:49:18
Validat / Publicat: 03.08.19 23:28:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: Magaluf si Palma Nova

VIZUALIZĂRI: 802 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgeluci); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.08.19 23:12:09]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 90&ridAnt=95362

[03.08.19 23:32:07]

[03.08.19 23:36:11]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

georgeluciAUTOR REVIEW
    [04.08.19 11:17:56]

@webmasterX: Da, pozitia este corecta.

georgeluci