ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2019
ÎNSCRIS: 09.07.10
JUL-2019
2 AD. + 1 COPII

Lux si răsfăț!

Este a sasea oara cand imi petrec vacanta in Turcia. Dar vacanță mai frumoasă ca cea petrecuta la Hotel Selectum Luxury, nu am avut.

Bravo lor, stiu sa isi aprecieze oaspeții!

Curățenie, atenție si lux. Piscina de relaxare cu apa sarata din mare, piscina olimpică

Imensa unde apa era într-adevăr alcalina, divertisment de bun gust, muzica live.

Apreciez faptul că de la ora 24 se facea liniste, party de la piscină se muta in clubul

hotelului.

Dimineata ma trezeam in cant de privigetoare (fiind multa vegetațiela hotelul vecin sunt multe păsărele) si zgomotul valurilor mării.

Cafeaua extraordinară, (nu am vazut nici un dozator cum sunt in Lara unde au doar cafea instant, si unde trebuia sa caut pana gaseam o cafea expreso) sucuri fres proaspăt facute, sucuri detox, berea numai la sticlă indiferent unde te aflai pe plajă sau in bar. Mâncarea delicioasă si variată, băuturi fine, înghețată in permanență Magnum si altele.

Peste tot băuturile erau servite la masa, inclusiv pe plaja erai servit la sezlong. Fără brățări, prosoapele de plaja le gaseai rulate pe fiecare sezlong atat la piscina cat si pe plajă, le schimbam de cate ori vroiam, nu trebuiau duse, le lasam pe șezlong.

Au si cinematograf, o sală super, am fost intr-o seara, un tratament deosebit.

Camerele luxoase, spatioase, camera pe care am avut-o avea 84 mp.

Concluzia este ca m-am simțit extraordinar încât la anul voi reveni.

Trimis de fely in 01.08.19 20:12:11
Validat / Publicat: 01.08.19 20:45:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya Lara. Hotel Delfin, Hotel Seginus Royal...

VIZUALIZĂRI: 1939 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fely); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

adrianradu [05.08.19 06:44:49] »

Bună ziua

Am citit într-un alt comentariu ca muzica urla pana la 2 noaptea în S-arena și nu se putea dormi. Este adevărat?

fely [12.08.19 08:20:06] »

@adrianradu: Nu, nu este adevărat. Muzică se mai auzea si dupa ora 24 de la hotelurile vecine, însă nu deranja.

Ramona2019 [19.10.19 21:55:00] »

Buna Feli! Ce tip de camera ați avut? Camerele deluxe au vedere la mare sau doar vedere parțiala la mare... ? Am citit o recenzie pe un site in care cineva zicea ca deși a achiziționat o camera Deluxe cu vedere la mare... a primit una cu vedere parțiala la mare... pt ca așa sunt camerele deluxe cu vedere parțiala la mare dar promovate și vândute cu vedere la mare... ? Este adevărat? Mulțumesc

adrianradu, fely, hanibalbogdan, Ramona2019
Alte impresii din această RUBRICĂSelectum Luxury Resort (ex Attaleia) [Kadriye]: