ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2019
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 29.07.19

[...] un touroperator care nu tine cont de turisti!

Am cumparat un pachet de servicii turistice, sejur 7 nopti, in perioada 25-31 iulie, all inclusive, 3 persoane, in Egipt, la hotel Parrotel, in Sharm El Seikh, in ianuarie, prin [...], cu plecare din Timisoara, pt ca de aici santem.

Dupa 3-4 luni santem anuntati ca s-a modificat data de operare pt 22.07.2019, OK.

Prin 15 iunie primesc email in care santem anuntati ca s-e muta plecarea pe aeroportul Cluj, plecare la 20.45-23.15, si in data de 20.07.2019. OK.

Ce sa mai renuntam, concediile erau programate, asta e!

Mergem la Cluj, pe cheltuiala noastra, parcam in Cluj 8 zile, pe cheltuiala noastra, si in aeroport aflam ca se mai face o escala la Viena, si ajungem in Sharm la ora 2.40, ora Romaniei (- 1 ora pt Egipt).

In avion, alta bataie de joc, s-au dat initial locuri apoi le-au anulat, sa fie la liber, astfel incat noi, si altii de fapt, am gasit 3 locuri separate, nu am putut sa stam ca o familie la un loc, iar la reclamatiile turistilor (ca s-au facut reclamatii si a venit un reprezentant [...]) am fost intampinati de o bataie de joc asa pe fata, o mitocanie spunindu-ne ca asta e.

Am ajuns si noi in camera de hotel in ziua de 21.07.2019 la ora 05, cand sejurul nostru incepea in data de 20.07.2019. Mi-a consumat o zi de sejur, iar plecarea, "bineinteles" ca a fost devreme, la ora 11.00. Minunat!

Concluzie: nu recomand achizitionarea de sejururi in Egipt organizate de [...], care nu tine cont de turisti ci doar de propriul profit, nici asistenta turistica nu este de calitate.

Trimis de U110327 in 29.07.19 14:17:47
Validat / Publicat: 29.07.19 15:46:04

VIZUALIZĂRI: 493 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[29.07.19 15:45:24]

Din păcate, Regulamentul AFA nu permite menționarea numelor de agenții, așa că atât numele TP, câtși numele agenției revânzătoare au fost eliminate

”referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE”

Mutat, la reorganizare, în rubrica "AVERTIZĂRI, DE LA LUME ADUNATE - COMUNITATE" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

nrs †
[29.07.19 16:32:06]

din pacate desi banuiesc touroperatorul politica AFA face avertizarea inutila, s-a mai plans cineva privind acest touroperator (daca e cel banuit de mine) ca aproape i-a sechestrat in hotel pentru ca nu au cumparat excursiile de la ei - vezi impresii

tm67bru
[29.07.19 16:45:04]

Da, cert e același TO

Precum și politica ”cumpăr musai la cel mai mic preț, cu orice... cost”...

cristina47*
[29.07.19 17:04:04]

@nrs: Asa e, imi amintesc si eu acel review.

Rodel
[29.07.19 22:32:23]

Eu aș vrea să știu care este acestă agenție! Să mă feresc de ea!

cristina47*, Rodel
Alte articole din această RUBRICĂAVERTIZĂRI: