Ephesia Hotel [Long Beach]

14.06.2010
Avatar rascu
înscris/ă în 10.03.10
MAY-2010

A doua vacanta placuta in Kusadasi

In perioada 21-28 mai am petrecut o vacanta super la hotel Ephesia din Kusadasi.

Ce sa ma apuc acum sa repet ce au scris si altii aici, adica impresii ff bune.

recomand tuturor acest hotel pt toate serviciile oferite. Oameni buni turcii ca servicii sunt la multi ani lumina fata de noi.

O observatie: locurile de plaja cred ca in perioda de varf sunt insuficiente.

Impresii încărcate de rascu in 14.06.2010 15:19:02

VIZUALIZĂRI: 1938

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (rascu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- cosminp
[14.06.10 15:31:41]

@rascu, impresiile inteleg ca sunt "ff bune", dar de ce ai depunctat anumite satisfactii, mai ales plaja? explica-ne te rog.

hotelul nu-i lipit de batihan?

- gabri
[14.06.10 23:58:55]

salutare!

urmeaza sa merg si eu acolo cu niste prieteni si e prima data cand ies cu masina spre Turcia; ne poti ajuta spunandu-ne in mare drumul, unde e mai bine sa alimentam, la bulgari poti plati cu euro in benzinarii? etc

scz ca indraznesc dar banuiesc, ca ai fost tot cu masina!

multumesc anticipat!

[15.06.10 03:03:07]

@cosminp: Da, Batihan este lipit de Ephesia. Din punctul meu de vedere Ephesia este sub Batihan atat in ceea ce priveste gradina, cat si piscinele (Ephesia - fara tobogane) sau plaja. In aceeasi perioada in care eu am fost la Batihan, o familie din Iasi a stat la Ephesia, concluzia acesteia fiind in concordanta cu ce am punctat eu. Oricum in zilele urmatoare o sa revin cu un comentariu mult mai amplu despre Hotel Batihan.

nota webmaster: textul de mai sus a fost trimis de autor ca REPORT[?] si repostat de mine in numele lui aici.

rascu te rog foloseste dreptunghiul alb de mai jos pentru a scrie un ecou (un raspuns)

- sbacau
[15.06.10 12:29:50]

web, punctele acordate nu mi se par in regula...4 fraze? Ce am dedus din impresiile dansului? Nimic...

- sbacau
[15.06.10 12:30:26]

- cladyra
[18.06.10 22:12:31]

Am si eu niste intrebari.

Hotelul este potrivit si pentru tinerii de 18-20 de ani?

Si se poate folosi bratara de la ephesia hotel si la ephesia club beach fara sa fie nicio problema ?

[19.06.10 15:02:07]

Scuze pentru intarziere.

am sa fac un raspuns general pentru toti cei care au mi-au cerut parerea.

Plaja este buna dar mica, tine cat latimea gradinii hotelului, asadar daca nu te scoli de dimineata sa-ti prinzi un sezlong ai sanse sa prinzi un loc la terasa cu picioarele sub masa.

am sa incerc sa va atasez traseul pe care l-am urmat eu daca nu atunci sigur il gasiti pe forumurile care se refera la excursii in turcia cu masina.

sbacau: din punctul meu de vedere nu are rost sa repet ceea ce s-a scris deja.

@cosminp: este adevarat tot ce scrii tu dar si costurile difera.

Cladyra, eu am fost in extra sezon in aceasta perioada hotelurile nu ofera toate distractiile din plin sezon, asa ca... dar asa ca o parere neautorizata

hotelul nu este pt tineri de 18-20ani. Bratarile au culori diferite, la masa nu cred ca se pot folosi, dar in parc cred ca da, eu am intrat prin zona plajei pana la topogane, dar nu ma intrebat nimeni nimic.

[19.06.10 15:25:02]

Gabri traseul folosit de mine a fost: BUCURESTI, RUSE, RAZGRAD, TARGOVISTE, KOTEL, ELHOVO, LESOVO -- HAMZABELI, EDARNE, HAVSA, CHESAN, CANAKALLE de la IZMIR pe autostrada catre AIDIN pana la TORBALI unde se urmareste iesirea catre SELKUK si in final si KUSADASI

Hotel Ephesia este in cealalta parte a orasului. Pentru orientare cand va apropiati de hotel pe partea stanga a drumului, undeva mai sus se vad 5-6 blocuri turn neterminate, pe partea dreapta este un panou pe care sunt trecute hotelurile din acea zona.

Eu va doresc calatorie si sper ca informatiile mele sa va ajute.

- cladyra
[16.07.10 12:21:58]

Mergem, am rezervat din 16 august!

Ne dorim doar mare, soare, plimbari pe jos, sa fim impreuna ca tot anul muncim si nu stam cu cei 3 copii... 19, 17 si 12 ani...

(apropo... e zona frumoasa, ai ce sa vezi? )...

ceva excursii, nu ma bazez pe cumparaturi... mancare in prostie... bautura... doar ca cat e nevoie sa nu imi mai bat capul cu banii ca unul vrea una unul alta...

multumesc frumos!

- Son_tommyk
[13.12.10 15:52:56]

cladyra imi poti spune cat te-a costat?

- gabiy
[13.01.11 19:43:21]

M-ar interesa cand ai avut sejurul, la inceputul sau sfarsitul lui mai, si cum a fost vremea, cate grade erau?

[14.01.11 19:06:16]

Gabyi perioada a fost 21-28 mai. Vremea a fost calda in ultimele doua zile chear ff cald ca nu puteai sa mergi in picioarele goale pe nisip. Nu rata ocazia de a merge la turci sunt super primitori si atenti, si ca perioda este cea mai buna (adica la sfarsitul lunii mai).

In rest vacanta placuta si distractie de asemeni.

- sibicrengut
[21.04.11 09:52:27]

SPUNE MI SI MIE TE ROG EXISTA CEVA PE ACOLO DE IESIT SEARA, ESTE VREUN BAZAR APROAPE SAU TREBUIE SA IESIM IN KUSADASI-ORAS?

Publicitate    [21.07.19 14:53:49]