ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2019
ÎNSCRIS: 16.07.19
JUL-2019

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Vox Maris sau 'ce înseamnă să fii mafiot' ????????

Plusuri:

Conceptul complexului, doar conceptul pt ca lucrările sunt de proasta calitate, cu ziduri ornamentale care pur și simplu se macină și curg, inclusiv la fântânile arteziene. De fapt nici o fanta nu funcționează. Pavaj crăpat, spart, coloane prost puse și neterminate, etc

Camera destul de ok (dacă nu țineai cont de faptul ca te picura în cap printr-un spot, la propriu, când stăteai pe wc. De la WC de sus bineînțeles... Totuși, ne-au schimbat camera după 3 zile și 2 vizite amiabile la recepție și reclamațiile vecinilor de sub noi, pe care ii picura în cap când stăteau în cada ????.

De asemenea, în prima camera becul pe hol nu funcționa, uscătorul nefuncțional, în rest ok, aer condiționat funcțional, paturi confortabile, destul de curat. Multă verdeață. flori, se explica cumva prezenta insectelor în camere.

Nu am avut probleme cu igrasia, precum alți turiști.

Minusuri:

Cazarea

- după ora 18, nu erau camere libere...

- Mizeria de la toaletele de la recepție și de langa piscina (miroase a urina)

- Lipsa piscina pt copii (este în renovare, construcție, demolare, conservare?? , numai ei știu)

Piscina pt copii a fost unul din criteriile de care am ținut cont atunci când am făcut rezervarea. De fapt din 4 piscine cu care se prezintă doar 1 e funcțională (+ 1 de decor) Lângă piscina un DJ trăiește în lumea lui. E muzica atât de tare încât șezlongurile de pe partea pe care e el sunt tot timpul goale. Dacă uni turiști l-au rugat sa dea muzica mai încet a dat din cap în semn ca nu se poate. ????Nu știu dacă știe sa vorbească, doar da din cap.

- Piscina adâncă și apa rece, total nepotrivita pt copii. După cum am spus mai sus, cea pt copii e în aer, nu știu dacă a funcționat vreodată.

- Micul dejun ffff sărăcăcios. Doar un tip de omleta și cârnăciori într-o zi, crenwrusti în următoarea. Ceva mezeluri, mai precis 1 sortiment de salam, unul de șuncă, 1 de cașcaval și unul de telemea, roșii, castraveți, unt, gem (un singur sortiment), cereale și lapte și cam atât. Am uitat de fructe și desert. Într-o zi pepene rosu, în următoarea compot de ananas iar ca desert, în fiecare zi NAPOLITANE vrac ????. Dacă vrei o cafea stai 20-30 min la coada, dacă vrei un suc, la fel, stai la rand. Cu apa și ceaiul e mai ușor. Nu au tăvi și un circuit facil, astfel încât sa funcționeze rapid lucrurile. Trebuie sa faci naveta la masa, cu farfuria, cu apa, sucul, cu cafeaua. După aprox 30 min poți sa te așezi sa mănânci. Se termina ba paharele, na tacâmurile, ba mâncarea, nu vine nimeni sa le aducă decât după ce mergi sa le atragi atenția, etc. Noroc ca am avut inspirația sa luam doar cazare cu mic dejun.

- Cireașa de pe tort - au schimbat ora mesei peste noapte, fără sa ne anunțe iar când am mers la masa, la ora 9,30, de fapt 9,40 pt ca a durat CV timp pana am gândit o masa, a venit o domnișoară sa ne spună ca masa era pana la 9,30 și nu se mai poate lua iar accesul era blocat. I-am spus sa își vadă de treaba și am trecut peste cordonul care bloca accesul, dar nu mai era mâncare ???? nu mai era omleta, cârnăciori, lapte etc. Pt mine nu a f o problema, mi-am luat unt și gem, dar fiica mea fix atunci vroia omleta. La fel și soțul meu + încă câteva familii. Alții au renunțat.

Pana la urma a venit o "sefuta" de sala cu aere de (numai ea știe de ce) sa ne spună ca putem lua micul dejun, dar sa alegem din ce a mai rămas. La protestele câtorva clienți a început sa tipe la ei și sa le spună ca oricum, noi am plătit doar cazarea, micul dejun este din partea hotelului și ei pot schimba oricând ora de servire a mesei pt ca au anunțat la recepție și noi trebuia sa ne prezentam la recepție sa ne informam. ????????????. În acel moment nu m-am putut abține și am spus ca sunt nesimțiți, altfel nu îmi explic cum ne pot trata asa. Pana atunci tacusem, nu am luat parte la conflict, priveam uluita, dar pur și simplu nu m-am putut abtine. În acel moment duduia, sefuta, a lua-o foarte personal și mi-a spus ca eu sunt exact clientul de care ei nu au nevoie????????????exact asa mi-a spus. Eu am spus ca sunt nesimțiți la modul general, dar ulterior am considerat ca ea este o mare nesimțită.

În fine, au hotărât sa mai facă mâncare pt ca soțul meu a apărut cu farfuria cu omleta, fiică-mea nici nu a mai dorit sa mănânce (am mers ulterior afara și a mâncat) Ceai nu mai era, asa ca mi-am cumpărat unul (8 lei), am zis ca nu are rost sa mai protestez mai ales ca venise și sefutu al mare (administratorul) cu care am încercat sa am un dialog, aprox 1 minut dar mi-am dat seama ca nu am cu cine și de fapt comportamentul angajaților reflecta foarte exact stilul lui. A încercat și el sa ma convingă ca micul dejun e din partea lor, ce pretenții avem și ca nu e nici o problema dacă ei schimba ora mesei, deci nu ai cu cine...

Eu cred ca clienții care sunt pe placul lor sunt cei care au renuntat. Eu nu am renunțat din principiu, din cauza nesimțirii lor pentru ca nu este normal sa se întâmple asa ceva. Eu cred ca din cauza asta au și lacunele pe care le au în servire, pe principiul ca mulți renunță, nu mai au răbdare sa aștepte.

Ai impresia ca se comporta precum cei mai mari sarantoci, își mănâncă pur și simplu de sub unghii. Altfel nu am cum sa îmi explic ce se întâmplă acolo. Un grup de tineri întârziați și ei si care a auzit discutia mi-au spus ca ei au renunțat pt ca nu au vrut sa își strice concediul de tot. Doar cu o zi înainte au avut un conflict cu marele domn administrator care pur și simplu le-a spus ca sunt niște săraci, și ce pretenții au la prețul pe care l-au plătit, doar cazare cu mic dejun (1350 pt 5 nopți). El, sefutu, ii considera săraci pe cei care își iau doar cazare cu mic dejun ????. Clienții adevărați sunt cei care își iau demipensiune sau pensiune completa la 4000. D-le administrator, dacă ai ști cât de mic și de sărac cu duhul ești!!! . Dacă ai ști câți clienți, din cei care ți-au plătit toate mesele am auzit. Doar trebuie sa stai printre oameni când stau la coada la cafea sau la sucuri sa îți dai seama.

Grupului de tineri pe care i-a făcut săraci le-a spus ca în general clienții lor sunt mulțumiți, iar ei fac parte din cei 1% nemulțumiți. De fapt cred ca procentul e cam 50/50. Cei mulțumiți în mare parte, cred ca sunt cei care nu au făcut 1 concediu afara sau la un hotel normal și cred ca Vox e raiul pe pământ pt ca nu au văzut altceva. În mod normal trebuia sa chemam protecția consumatorului, dar după cum am spus nu am vrut sa stric de tot concediul familiei, fiicei mele displacandui total tot ceea ce s-a întâmplat.

Am scris impresiile cronologic, ceea se s-a mai întâmplat după episodul cu micul dejun nici nu mai contează, oricum, m-am lecuit de concedii la mare în Romania.

Îmi place totuși sa cred ca Vox Maris este o excepție pt ca în urma cu 3 ani am făcut concediul în Jupiter la 3 stele și a fost mult mai ok. Unde mai pui ca Vox are 4 stele, nu știu cum dracu le-au luat. Pe cinstite, sigur nu.

Asta înseamnă să fi mafiot, sa fi hotelier în România sa îți faci clienții "niște saraci" și sa le spui ca nu ai nevoie de ei ????????????

Trimis de Mihaela. M in 17.07.19 00:12:51
Validat / Publicat: 17.07.19 10:32:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COSTINEȘTI. A mai fost în/la: Jupiter-Majestic, Eforie-pensiune, Sovata - pensiune, Olănești, Praid,

VIZUALIZĂRI: 937 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mihaela. M); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.07.19 10:32:47]

@Mihaela. M: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂVox Maris No. 1 Club Resort:

• pagină generată în 0.040195941925049 sec