ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2010
ÎNSCRIS: 19.05.10
JUL-2009

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Manastirea Govora... splendid!

Nu inteleg de ce atitea contradictii si polemici? una pestealta minastirea este splendida, intreaga zona este numai istorie si... delasare din partea oficialilor! am fost trei anila rind la Govora la tratament, zona este superba, factori naturali de cura, sanatate curata!... dar ce ne facem cu tot ce este lasat in paragina? de ce atite bogatii si frumuseti ramin nestiute si ne expluatate? ... si sa revenim la minastire este ceva de vis si daca nu ati vazut tot din zona va recomand sa mergeti sa vedeti si manastire Arnota, biserica Dintr-un lemn, manastire Bistrita, manastire Hurezu, vizitati satul Olari cu ceramica, vestitii olari de la Horezu, totul in acea zona... si inca un amanunt: la manastirile din oltenia nu se plateste intrare, totul este la aprecierea vizitatorilor ce pot lasa la cutia manastirii. Sa nu uit, am stat la hotel Parc din Govora, unde totul a fost ok, mai putin mobilierul cam vechi, baile cam vechi!

Trimis de anamaz000 in 13.06.10 21:42:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GOVORA. A mai fost în/la: Cam toate statiunile de pe litoral, in multe locuri montane si in Bucovina

VIZUALIZĂRI: 2646 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anamaz000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Izvoarele Ferdinand
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

Costi
[13.06.10 22:29:28]

Nu inteleg de ce atitea contradictii si polemici?

În schimb, eu nu înţeleg unde sunt contradicţiile şi polemicile la care te referi!

Eventual, dacă le-ai văzut la alt review, atunci ai greşit, trebuia să postezi un ecou acolo, nu un review.

Apoi, nu înţeleg deloc de ce ai postat acest review la tema Mănstirea Govora, pentru că ai vorbit despre orice, numai despre acestă mănăstire, nu!

Eventual, poate detaliezi despre cazare, sau despre sejur. Cred că ar fi multe de spus...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
webmasterXY*
[13.06.10 22:40:22]

Aş numi această încercare oricum, doar impresii de călătorie nu...

Încearcă te rog şi vezi cum au scris despre toate obiectivele pomenite de tine mai sus ceilalţi membri ai sitului şi măcar încearcă să faci una sau mai multe "compuneri" cât de cât cu informaţii utile. Până atunci, aici se retrag PMA standard acordate.

eelena*
[28.06.11 10:31:34]

m-ar fi interesat cat de mare este manastirea, cati vietuitori are, ce fel de viata duc, despre oale cat costa o farfurie de exemplu, sau ce obiecte deosebite ati vazut acolo printre oale, cam cat dureaza pana faci o oala, cat costa cazarea la manastire daca se poate, tarifele cu aproximatie din statiune, catve aspecte, drumuri de acees, in fine poate sunt eu prea pretentioasa, pentru copii si adolescenti daca exista ceva modalitati de distractie, lucruri deosebite.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[06.09.17 18:28:57]

@anamaz000: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "Mănăstirea Govora [Vulpuești], GOVORA" (nou-creată pe sait)

Costi, eelena*
Alte impresii din această RUBRICĂMănăstirea Govora [Vulpuești]: