ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2019
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 08.08.10
JUL-2019

Sueno un adevarat lux, impresionant dar si cateva detalii - Sejur iulie 2019

Intr-adevar face parte din cele mai bune resorturi din Antalya. Spun acest lucru din perspectiva unui turist care a fost la Rixos si Ela Quality. Ca organizare pare mai bine. Multe piscine, multa suprafata de apa asa incat niciodata nu este aglumeratie.

In schim daca vrei sezlonguri trebuie sa te trezesti de dimineata. In prima zi m-am dus dupa micul dejun, in jur de 9:00 si 90% din locuri erau ocupate cu prosoape. Turistii au venit dupa 11:00. A doua zi m-am dus la 7:00 si am stat un sfert de ora sa vad de unde atata zor la ocupat sezlongurile. Problema a fost rezolvata. Cum 80% din turisti sunt turci, binenteles ca toate femeile lor cu noaptea in cap vin sa isi rezerve dreptul. Bun, ok, trecem peste.

Restaurantul principal mare, putin aglumerat in unele ore. Mancarea este sub Rixos si Ela. Foarte multa mancare turceasca incat chiar la pranz am ajuns sa nu imi iau mai nimic. Totul kebab, sosuri, parca prea multe turcisme dar avand in vedere nationalitatea turistilor poate fi explicabil.

Ospitalitatea f buna ca la celelalte resorturi. Imi place ca au multe baruri si nu este aglumerat. Chelneri f atenti. Alta chestie faina observata. Din toti turistii doar romanii si rusii dau bacsis. Arabii niciodata. De aia turcii iubesc romanii.

Camerele sunt f mari si spatioase, peste Rixos si Ela. Haideti sa dam note:

-cazare 10 absolut cu laude

-piscine 10 cu felicitari arhitectului

-stafful pt limba engleza 10 pt cei din cladirea principala, 8 la baruri, 6 la aquapark

-stafful pt ospitalitate 10 per total

-mancare cred ca 8 e ok, cam repetitiva si prea in stilul turcesc

-baruri nota 10 pt calitatea produselor nonalcoholice si alcoholice

-spectacole... acceasi nota turceasca cu multi artisti de ai lor care nu au aceeasi importanta pt europeni dar partea buna pt noi a fost ca am stat relax la terase. In rest cam slabe compatativ cu Rixos unde erau de vis in fiecare seara. Probabil de aici si diferentele de pret. Un 7 cred ca e suficient aici.

Am pus acest review ca sa va faceti o idee despre cum vad eu lucrurile si vreau sa multumesc celorlati care au pus review-uri comparative deoarece cred ca sunt cele mai utile in alegerile noastre. Fiecare cauta ceva si asa putem alege un sejur reusit.

Va doresc o vara de vis!

Impresia per general este ca se clasifica intre Rixos si Ela

=== Adăugat ulterior

Revin ca sa mai va spun ceva. In camera de 4 zile nu s-a schimbat decat patul, cosul de gunoi si prosoapele. Plus ca la schimbat frigiderul nu se vine decat in jurul orei 15:00 cand unii odihnesc copii. Mai frumos, pe terasa de la camera avem asa: o scrumiera plina cu mucuri de tigara de cand am venit, etichete, frunze si nimeni le vede. Parca nu exista. Nimeni din menajere nu au trecut pe acolo. Ajung sa vad ca sunt aproape depasiti la personal.

La piscina ieri cand am revenit disparuse mutat mai incolo un sezlong, un propop nu mai era, tricoul de pe un sezlong era mutat. Dupa noi aparusera din senin inca 4 sezlonguri. Azi la pranz am stat mai mult. Aceeasi turcaleti care au aparut din senin ieri veneau azi la ora 12 sa stea la umbra si urmareau cine pleaca. Din fericire, o doamna care statea langa noi, tot de-a lor, care ne- a vazut ca suntem oameni cu bun simt ne-a povestit ca baietii de la Sueno responsabili de piscina au mutat tricoul, au luat sezlongul la rugamintea unor turisti. L-am prins pe unul din responsabili cu problemele la piscina, un sef mai mic. Bineinteles ca la cata putina engleza vorbea nu intelegea. Tot doamna, de origine turca, le-a explicat in limba lor problema si si-au cerut scuze.

De accea va sfatuiesc sa analizati corect ce doriti sa aveti in cencediu. Povestile sunt bune pt ca din ele se invata. Hotel bun dar cu ceva probleme neintalnite la celelalte.

Trimis de ionut76 in 14.07.19 16:15:44
Validat / Publicat: 14.07.19 16:57:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2889 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionut76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 158.00 EUR pe cameră

[14.07.19 16:57:19]

@ionut76:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 52&ridAnt=94742

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

• Alte impresii din această RUBRICĂSueno DeLuxe Belek:

• pagină generată în 0.038519144058228 sec