ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2010
ÎNSCRIS: 13.06.10
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII

Hotel OK pentru familii

A fost prima noastra iesire in Turcia, concluziile sunt impartite.

Hotelul este recomandat pentru familii cu copii, majoritatea turistilor in perioada in care am fost erau din aceasta categorie. Grup de animatori foarte bun, inclusiv pentru copii. Multe activitati pentru copii, de la piscina speciala pentru cei mici-mici si piscinele pentru cei mari, un mic luna park unde este si o gradina zoologica mititica, cu doi struti, cateva feluri de capre si oite, unde fetita noastra a fost incantata, loc de joaca cu leagane samd. Seara o mini discoteca pentru cei mici, cu animatori buni, din pacate doar in germana si putin in rusa.

Doua puncte slabe pentru hotel:

- curatenia in camere se face doar la doua zile, nici macar gunoiul nu il golesc.

- mancarea de pranz la restaurantul principal cam lipsa si cam proasta, pana la urma pentru pranz am preferat restarantul de pe plaja

Hotelul in sine ofera conditii si servicii cam de 3-4 stele, comparand cu hotelurile din occident, cu un punct negativ la curatenia camerelor.

Am lasat punctele negative chiar la sfarsit, pentru ca ele nu se refera la hotel ci la agentia de turism din Romania, si anume agentia Kusadasi. Aici numai puncte negative: cu o saptamana inainte de plecare am fost informati ca avionul charter de la Air Bucharest va fi mai tarziu cu 30 de minute, pentru ca la plecare sa fim nevoiti sa asteptam peste 5 ore pe aeroport, fara ca reprezentata agentiei (prezenta pe aeroport) sa dea vreo explicatie logica. Dupa vreo 3 ore de asteptare reprezentanta agentiei s-a facut disparuta si noi am ramas sa asteptam, doar doamna de la Carpatair a fost draguta si ne-a mai ajutat. La intoarcere, cu o seara inainte de plecare am gasit in usa la hotel o hartie cum ca avionul de intoarcere va pleca cu doua ore mai tarziu decat prezazut. Din pacate si la intoarcere avionul a plecat cu o ora intarziere fata de cum anuntasera cu o zi inainte. Concluzia: transportul asigurat de agentie a fost jalnic, mai lipseau custile cu gaini din avion, ceva de genul Liniile Aeriene "Slava Domnului ca am ajuns"... Pe viitor voi fugi de chartere...

Bila alba Turcia, neagra Romania... : (

Trimis de pixooxiq in 13.06.10 19:39:17
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2024 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pixooxiq); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [13.06.10 22:21:41]

Pe viitor voi fugi de chartere...

nu te grabi sa tragi astfel de concluzii dupa o singura experienta... Charterele cu care am fost eu, pe langa ca au zburat intoatdeauna la timp, au fost toate avioane de calitate si zborul a fost o placere.

Dupa cate stiu eu, agentia de la care ai zburat tu a incercat anul acesta o "experienta" (pentru a scadea preturile) -- si-a cumparat un avion, cu care executa TOATE zborurile planificate (asa se explica intarzierile).

Daca te interesezi mai bine data viitoare despre avionul cu care vei zbura (toate celelalt companii au chartere inchiriate de la companii aviatice mari, consacrate), ai toate sansele ca experienta zborului cu un charter sa fie cu totul alta...

• Alte impresii din această RUBRICĂBelek Beach Resort [Bogazkent]: