ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2019
DIN: mures
ÎNSCRIS: 15.07.11
JUL-2019

Liniste si relaxare

Cine doreste sa-si incarce bateriile intr-o saptamana, alegerea este cat se poate de potrivita.

Cine cauta distractie sau aventura, trebuie sa caute alta statiune.

Am petrecut o saptamna linistita la acest hotel 01.07. -07.07.2019, conditii foarte bune de cazare la un pret bun. Restaurantul foarte elegant curat, cu o diversitate suficienta de mancare.

Totul foarte discret si cu bun simt. Este intradevar un hotel in care te relaxezi. Despre santierul de care au scris altii, va spun ca s-a oprit, probabil pt. sezonul estival.

Gradina frumos amenajata 1, piscina mare si 2 mici cu apa incalzita.

Personal dragut, menajere discrete.

Recomand cu incredere!

Vacante placute!

Trimis de eli11 in 11.07.19 13:27:35
Validat / Publicat: 11.07.19 16:46:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sol Nessebar, Kaliakra Superior, Ralitsa, Riu Paradise

VIZUALIZĂRI: 2252 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eli11); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.07.19 13:32:53]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 67&ridAnt=94651

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[11.07.19 17:58:22]

@eli11:

O veste bună! Mare noroc că ai scăpat norii de praf şi de zgomotul flexurilor şi al buldoexcavatoarelor cu care noi ne-am "delectat" de Sărbători.

Poate reuşeşti să pui câteva fotografii să vedem dacă au terminat lucrările s-au doar au îngheţat activitatea peste vară.

Despre plaja proprie a hotelului ce poţi să ne spui?

Bănuiesc că ai ajuns până acolo, pentru că şi marea era caldă la început de iulie, nu doar piscinele cu apă termală ale hotelului.

Mă interesează în primul rând intrarea în mare.

[12.07.19 09:51:05]

@nicole33:

Lucrarile nu s-au terminat dar nu se lucreaza si nu exista utilaje sau alte lucruri care sa deranjeze turistii.

Plaja este frumoasa, curata, sezlonguri suficiente, intrarea in apa este putin abrupta dar nu periculoasa.

farmecul este ca nu e o plaja tipica lata si plina de sezlonguri, este mai ingusta putin in panta, iar in prima linie este zona libera, ceea ce mi se pare de bun simt, pt. localnicii care au si dreptul sa stea la plaja, pe prosop daca doresc, nu ca la noi ca nu ai unde sa te asezi de sezlongurile inghesuite.

Ce am remarcat este distata dintre sezlonguri, suficienta fara sa te trantesti unul de altul.

Despre restul statiunii nu pot sa zic nimic ca nu am fost.

Sper ca am fost de ajutor cu ceea ce am scris, dar depinde foarte mult de fiecare ce cauta.

Eu prefer astfel de hoteluri si de plaje nu cele ca in Albena drepte, perfecte si aliniate.

Putin salbatic si cu multa verdeata!

o zi frumoasa!

[19.07.19 13:58:54]

@eli11: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

[23.08.19 15:58:59]

Buna ziua! Parcare gasim? Se plateste?

Multumesc!

[24.08.19 13:06:45]

@cer. lumi: exista parcare, sunt suficiente locuri.

Nu am platit parcarea.

[24.08.19 13:45:30]

@eli11: Multumesc mult!

dorinakiss
[10.12.19 10:15:33]

Buna ziua. Doresc sa-mi spuneti mai multe detalii despre camera si masa, deoarece vreau sa ma cazez aici in Iulie 2020. Camera a avut vedere la mare?

[10.12.19 12:29:35]

@dorinakiss: Buna ziua,

Camera este spatioasa, foarte curata, noi am avut cu vedere latetala spre mare.

Camerele cu vedere directa, aveau in fata un santier, dar era discret, pana anul viitor nu cref ca va mai fi. Va fi o cladire frumoasa care apartine tot de acest hotel.

In camera am avut si un minibar

unde puteai sa faci cafea sau cesi cand doreai.

Restaurantul este foarte elegant si mancare buna, pt. toate gusturile.

[10.12.19 12:35:43]

Camere mare, frumoase si curate! La baie permanent ne a iesit apa din dus, un disconfort destul de mare din acest motiv, Nu prea vedeam marea din camera, nu au motive sa taxeze in plus camera cu vedere la mare pentru ca ft putine au si vedere la mare. Ne am simtit bine.

Recepția elegantă, restaurantul curat, mancare Ok, nu foarte multe sortimente. Un pct forte este ca in timpul micului dejun iti poti face suc natural de portocale.

Marea relativ aproape cca 5 min pana la plaja hotelului. Sunt șezlonguri, plaja este denivelata.

Este Ok ca si hotel! N am vazut marea din camera desi am platit suplimentar s o pot vedea! Recomand!

[10.12.19 12:37:49]

P. S. Parcare mare, bauturi foarte putine internationale incluse in pret. Am gasit un gin Wembley si nu mai stiu ce altceva mai sunt...

dorinakiss
[10.12.19 13:20:24]