Kaya Palazzo Golf Resort [Kadriye]

JUL-2019
REGIM MASĂ ai
3200 eur

Total dezamagit

Nu voi da detalii despre sejur, drum... etc.

Voi face insa cateva comparatii. Am ceva experienta in hotelurile din aceasta zona si am cu ce sa compar pentru ca am vizitat Antalya de vreo 10 ori.

Hotelul este frumos, bine intretinut, mancarea e variata, are multe terenuri de sport, intrarea in mare e ok.

Este insa, un hotel plin de turisti din tarile ex sovietice in special de rasa mongoloida. Sunt si multi musulmani turci sau din tarile apropiate. Foarte multi par veniti direct din pom sau grota avand in vedere unele manifestari. Se vorbeste mai mult ruseste si o parte din personal pare vesnic botos in cautare de ciubuc.

La plaja dimineata gasesti cam toate sezlongurile ocupate si am realizat ca e combinatia angajatilor care aranjeaza prosoapele dupa cum le este interesul si buzunarul clientului.

Dimineata am gasit la micul dejun mese pe care scria rezervat!!! E primul hotel in care am vazut asta la restaurant cu autoservire (nu a la carte) si la micul dejun, repet!

Desi in oferta scrie ca are o serie de activitati, multe lipsesc cu desavarsire si aici ma refer in special la divertisment.

Divertismentul si echipa de entertainment e de departe cea mai slaba din tot ce am vazut eu in Antalya. Pseudo artistii sunt de mana a 4-a, scena e penibila si la 21:00 nu mai ai ce face. Toata lumea sta cu telefonul in mana la receptie sau in barul de jos si atmosfera e deprimanta. Am senzatia ca efectiv conducerii acestui hotel nu ii pasa de felul in care se simt clientii si in opinia lor totul se rezuma la mancare, mancare, mancare.

La celebrul ponton nu ai ce cauta decat daca ai rezervat vreun pavilion care costa in jur de 150 euro/zi. Mai sunt cateva sezlonguri fara plata dar stai ca amaritul intre bar si aceste pavilioane. Nu exista vitrine cu autoservire decat cu gama Coca Cola sau apa. Bere nu este decat daca soliciti de la bar. La SPA nici nu am intrat dar am vazut o lista de preturi cu diferite tipuri de masaj care iti vor taia pofta rapid.

Una peste alta, acest hotel a fost mult sub asteptarile mele si totusi nu este un hotel ieftin. Pare croit pentru cei disperati dupa mancare si care nu prea au avut parte de alte experiente la 5 stele. Nu va spun ca muzica aproape lipseste sau exista acolo unde nu ar trebui sa fie. Revin si spun ca desi au cu ce, nu au cu cine si nici pentru cine se pare. E un hotel in care predomina clasa de mijloc care au acumulat ceva bani din spatiul sovietic dar care nu au acumulat si cultura, bun simt sau civilizatie pe masura banilor.

Nu recomand acest hotel.

Impresii încărcate de adistaici in 11.07.2019 00:45:04

Validat / Publicat: 11.07.19 06:29:05

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adistaici); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 10 voturi) nota2

[11.07.19 06:26:46]

@adistaici: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 83&ridAnt=94642

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Publicitate    [20.07.19 11:32:52]

pagină generată in 0.080066204071 sec