ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 10.06.10
JUN-2010

Vacanta de neuitat, Marina Royal Palace

Am fost acolo si in 2009, am revenit in 2010. Ambele concedii in iunie, in 2009 am mers pe traseul Russe, Shumen, Karnobat, Burgas, pana la DUNI, fix 390km din Bucuresti. Anul acesta am mers prin Varna, cam 470km, autostrada la ducere in reparatie, ne-au dat pe DN dupa 20km, apoi am revenit cu vreo 40 inainte de Varna. Nu recomand, Varna plina de semafoare plus ca la intoarcere vreo 30 km de autostrada plina de gropi.

Acolo, hotelul plin, agentia nu trimisese voucherul pt hotel, 2 ore de asteptari. Parca mai agitatie ca in 2009 la masa, o vanzoleala totala, asteptai la gratar, asa ca am plecat sa mananc si in alta parte. La PELICAN a fost super, liniste la masa, piscina cu bar, daca serveai la bar puneau bautura in sticla, pt piscina la plastic.

Un avantaj ce il are restaurantul Marina Royal este ca au vinurile in sticle de 0,75l, 5 la numar, 3 rosii si 2 albe, in timp ce la TOATE celelalte restaurante vinul era la butoias unul alb si unul rosu. La Pelican in schimb au gratar cu jar, la MR plita electrica. Mancarea era aceeasi, in toate locatiile.

Mi-au mai placut si spectacolele de seara, mai ales ca erau in echipa de dans 2 romani, Zoli si Alex. Terenurile de tenis un pic departe de hotel, faci cam 20 de minute pana acolo. Le lipseste un parc acvatic, aproape de Pelican au un teren imens, chiar nu stiu de ce nu-l folosesc.

Pe scurt in incheiere, in ROMANIA nu gasesti asa ceva, suntem tare departe...

Trimis de falcoo in 12.06.10 21:24:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: OBZOR, RIU HELIOS BAY, DUNI MARINA ROYAL

VIZUALIZĂRI: 2655 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (falcoo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

libertango [12.06.10 21:42:29] »

Finalul mi-a placut in mod special...

valimi [13.06.10 08:24:35] »

Multumim, falcoo, pentu impresiile calde despre Duni, spune-ne te rog, ai gasit cumva crama aia despre care am auzit doar din pliante?

Puncte de la mine!

falcoo [13.06.10 09:27:21] »

valimi, nu stiam de crama, dar nici nu am dat de asa ceva, acum aud prima oara

valimi [13.06.10 09:34:11] »

Ati luat masa la vre-unul din restaurantele a la carte? Cum a fost (cum se face rezervarea, cum se mananca acolo, te costa ceva in plus)?

falcoo [13.06.10 19:13:14] »

Nu am fost la cele 2 rest a la carte, nu ai de platit nimic in plus, doar un apel sa suni din camera la unul din cele 2 restaurante pt rezervare.

Din cate tin minte miercurea nu lucreaza niciunul, in rest unul o seara, in cealalta seara, celalalt

jokermen2001 [14.06.10 08:31:33] »

Ziua buna, am si eu cateva intrebari despre hotel RM.

aerul conditionat se plateste, barul din camera se alimenteaza zilnic? La receptie se poate da spaga, pentru o camera mai acatari, pe plaja exista bar?

falcoo [14.06.10 19:39:10] »

jokermen, in camera ai un mic frigider, la sosire ai cate o doza de pepsi, mirinda, 7up o apa minerala si una plata, atat. Nu se completeaza pe durata sejurului, in schimb le regasesti la bar din dozator. Barul cel mai aproape de plaja este la piscina MP, si unul cu sucuri la dozator chiar pe plaja (autoservire). La barul piscinei MP nu au acces decat cei cazati acolo, altfel se foloseste cel de la MB. La receptie n-am incercat, insa poti refuza camera oferita dar inainte sa te muti in ea, e bine sa o vezi. Asta pt ca au si camere cu vedere la sosea, e cam nasol acolo.

pt aer conditionat nu platesti nimic in plus

jokermen2001 [16.06.10 12:38:50] »

Falcoo, am inteles ca daca esti cazat la Royal Marina Palace, ai voie sa mergi si la celelalte hoteluri si sa servesti masa, implicit si la ori ce bar din resort, nu?

falcoo [16.06.10 23:03:26] »

da, asa este.

ologute [17.06.10 21:56:22] »

Salve! sunt nou pe forum - bine v-am gasit - si incep sa postez prin a intreba: este cineva care a mers la duni prin...

Shumen - Smyadovo (apoi dupa cativa km stanga) - drum spre Ruen - (pana in Ruen facem dreapta) - Aytos - Burgas - Duni ?

aaa si scuze multam pt. info Falco - super - eu plec pe 1-07. si am la Pelikan (deh... mai sarac).

apropo - am incercat sa dau email akolo pt. ami confirma rezervarea , insa nu primesc raspuns... o idee despre cum as putea primi confirmare la rezervarea pe care am facut-o (am platit... voucherul il am cu confirmare de la [o agentie] )

- si pt admini... daca am gresit postand aici urechiati-ma... sper sa nu fii gresit.

webmasterXY* [17.06.10 22:11:23] »

@ologute, bine-ai venit pe site, speram sa citim cat de curand impresii postate de tine.

Pana atunci, referitor la intrebarea ta, cred ca o poti face mult mai bine accesand pagina hotelului Royal Marina Palace, unde in partea stanga vei descoperi rubrica INTREBARI SI RASPUNSURI si putin mai jos linkul SCRIE O INTREBARE unde poti pune intrebarea ta care va ajunge la toti cei care au scris despre aceasta destinatie, deci avand mult mai multe sanse sa ti se raspunda.

Dragoș_MD [17.06.10 22:13:08] »

@ologute, nu-i rau nici aici; desi era de preferat sa pui o intrebare facand click aici

sau sa scrii in topicul cu drumuri in Bulgaria. click aici

eu am fost pe circa 90% din drumul pe care l-ai spus aici, mergand spre Sveti Vlas (cauta review-ul meu de anul trecut de acolo click aici).

alinamitru [20.06.10 23:21:23] »

as vrea stiu cum e drumul dintre varna si burgas. Noi am fost anul trecut in sunny beach si parca totusi nu am prins decat o portiune scurta de gropi la iesirea din varna, apoi drumul national bun si cu multe serpentine. Ma poti ajuta cu detalii te rog, plec in weekendul urmator la sunny beach.

multumesc anticipat.

falcoo [21.06.10 15:13:56] »

olgute, eu mers anul trecut prin Shumen, Karnobat, Aytos, Burgas. Drumul a fost bun, serpentine fara gropi.

Daca ai voucherul e ok, nu cred sa ai probleme, nu stiu unde sa intebi de confirmare, poate tot la agentia ce ti l-a eliberat

falcoo [21.06.10 15:16:59] »

@alinadumitru, drumul e ok intre varna si burgas, l-am facut si in mai pana la Nessebar, iar in iunie pana la Burgas. Nu-s gropi, insa in mai am incercat pe centura in VARNA si am zis ca rup masina. Asa ca n-am mai riscat in iunie si-am luat-o prin centru, insa multe semafoare...

DRUM BUN!!

alinamitru, falcoo, jokermen2001, libertango, ologute, valimi