ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2019
DIN: timisoara
ÎNSCRIS: 21.09.11
JUN-2019

la PMM* = 34 USD

Raport calitate pret bun!

A fost prima vacanta in Egipt dar nu si ultima. Mi -am dorit sa -mi petrec o vacanta in Egipt dar datorita situatiei politice nu am avut curajul. Anul acesta dupa o indelunga consultare cu grupul de prieteni cu care ne mai petrecem vacantele, ne -am hotarat sa incercam. Si nu regretam.

A fost un sejur asa cum am intitulat si acest review corect. Sejurul a fost cu regim de masa all inclusive.

Am zburat din Timisoara, am aflat de la agentie ca a fost primul si ultimul zbor din Timisoara la Sharm El Sheik. A fost un zbor ok cu durata de 4 ore pe parcursul caruia am primit doua sandviciuri , suc si apa.

Transferul de la aeroport a decurs bine, majoritatea calatorilor au coborat la Parrotel Beach Resort.

La sosirea la hotel am fost indrumati sa servim masa de seara desi era trecut de ora 24,00. Despre aceasta masa pot spune ca am fost dezamagita.

Camera a fost primita foarte repede si am fost transportati cu masinuta pana la camera.

Camera curata, mare cu tot ce trebuie. Eu am fost multumita, curatenie se facea zilnic si nu de suprafata. Am primit doar apa imbuteliata.

Exteriorul arata mirific sau asa l am perceput eu. Curatenie era peste tot, camere, plaja, piscina, grupuri sanitare.

Ei acum, ce era mai putin placut era restaurantul principal. Poate nu a fost pe gustul meu, sa nu ma intelegeti gresit nu era murdar dar se putea mai mare atentie.

Mancarea a fost buna, suficienta, cantitatea nu conteaza, mai degraba calitatea. Acum nu era de o calitate indoielnica departe de a sustine asta dar era asa cam pentru un hotel de 4 stele.

Aveam ce sa mancam, erau gratare in fiecare seara in functie de tematica serii. Nelipsitele tocanite, orez cu scortisoara am mancat prima data dar ca si garnitura cu friptura de vita. cartofi prajiti,fierti ,copti cu diverse umpluturi,salate cu si fara maioneze,peste,intr-o seara am avut ton la gratar

Micul dejun cu omeleta, oua ochiuri, fierte, gemuri, miere, unt, ceva mezeluri, branza sub toate felurile, foietaje calde si reci,produsele specifice pentru micul dejun. etc. Nu erau fresuri, apa si sucurile de la dozatoare. In intreg resortul erau doar de la dozator. Cafeaua si solubila si naturala, mai buna mai slaba depinde de baiatul de la bar. Deja stiam cum sa cerem si ei incepusera sa ne serveasca dupa preferinte. Personalul era foarte politicos si prompt dar la modul dragut, mie nu mi au dat impresia ca cer sau astepta banuti.

Plaja frumoasa cu sezlonguri suficiente cu protectie de vant dar apa foarte foarte mica ca adancime, cu pietre la intrare necesita papuci speciali.

Se intra in apa de pe ponton unde erau corali si multi pesti colorati foarte faini si interesanti

Foarta multa securitate, multe filtre de control. armata cu armele la vedere. La aeroport am fost amprentati si fotografiati, am fost verificati inclusiv in poseta.

Per total am fost multumiti noi ne-am simtit bine. Am fost pe cont propriu si in piata veche, cu mijloace de trasport in comun.

Trimis de dianna in 08.07.19 13:23:24
Validat / Publicat: 08.07.19 16:51:58
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 1232 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dianna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 34.70 USD pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂParrotel Beach Resort (ex Radisson Blu) :