ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2010
ÎNSCRIS: 21.05.10
MAY-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Super concediu

Am petrecut clipe frumoase in acest concediu, nici nu stiu cand a trecut.

Voi reveni cu placere daca se mai poate pe aceste meleaguri frumoase, pline de istorie. mai civilizate ca la noi iar turcii oameni de nota 1o.

Pacat ca este cam departe de noi altfel toate concediile le-am petrece acolo. nu pe litoralul nostru unde din pacate nu clientul conteaza ci banii lui, pacat dar aceasta este realitatea.

Ma ajutat f mult acest sait cu parerile altora si nu regret ca am facut aceasta alegere.

Raportul pret -servicii a fost la inaltime. a meritat toti banutii.

Trimis de anghelvioleta53 in 12.06.10 16:03:46
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1765 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anghelvioleta53); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

creivean
    [12.06.10 16:09:20]

@anghelvioleta53

super concediu

Păi atunci de ce ai dat 12,5% la Cazare, 12,5% la Bucatarie&Masa, 12,5% la Plaja si Marea ?

Este o greseala ? Daca da, poti remedia, indicand notele corecte, iar un webmaster le va modifica. Daca n-i o greseala nu inteleg tonul entuziast al review-ului in totala contradictie cu notele acordate.

[12.06.10 16:38:34]

am notat slab plaja si mare deoarece in luna mai nu am putut face baie in mare fiind cam rece

[12.06.10 16:41:34]

anghelvioleta am postat eu raspunsul tau.

Pe viitor pentru a raspunde cuiva, foloseste te rog rubrica ECOURI (vezi mai jos) si NU functia Report (aceasta este destinata semnalariii unor texte cu probleme, printr-un mesaj trimis DOAR moderatorilor).

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [12.06.10 16:51:54]

Sincer nici eu nu inteleg notarea ta.

Spui

Raportul pret -servicii a fost la inaltime. a meritat toti banutii

iar la notare ai facut varza hotelul.

12,5% inseamna "extrem de nemultumit".

Sa inteleg ca despre cazare si masa ai fost total nemultumita?

[12.06.10 16:58:56]

anghelvioleta53, ai spus asa:

si ai selectat optiunea "extrem de nemultumit" la acest capitol (PLAJA si MAREA)

Nu cumva e o greseala? Mi se pare neobisnuita aceasta motivatie...

In plus, nota finala care a rezultat pentru sejurul tau este "43%, o nota FOARTE mica -- o contradictie flagranta cu ceea ce ai scris in review. ??!!

Daca doresti cumva sa corectezi notele, scrie-le aici si ne ocupam noi pe mai departe

Daca vrei sa raspunzi (mie sau celor care au scris inaintea mea), scrie te rog in dreptunghiul alb de mai jos, apoi apasa butonul "Trimite ecou"

valimi
    [13.06.10 08:58:48]

Probabail ca a costat foarte putin, de aceea a meritat fiecare banut - a, uite, a costat doar patru oo.

cosminp
    [13.06.10 09:16:42]

cum sa revii in conditii de cazare si masa de 12,5% satisfactie????? in astfel de conditii fugi si reclami agentia prin care ai luat biletul.

ce sa mai zic de contradictia dintre titlu si satisfactie: un "super concediu" cu o cazare si mancare de doi bani?

webmaster, pana se lamureste satisfactia userului, pot fi retrase "placerile" care dau o nota foarte mica locatiei?

[13.06.10 12:37:06]

Poate sa inteles gresit costul acestui concediu. fara transport a costat 400 de euro. biletele fiind rezervate cu ceva timp inainte deci am beneficiat de reducere.

Nu stiu poate am notat ceva sub valoarea reala dar nu cu intentie. poate din viteza sau fiind prima data in aceasta postura. pt cei interesati mergeti linistiti si cred ca o sa va placa.

Am raspuns in chestionar ca am fost cu 2 copii a se intelege ca acesti 2 copii au avut bilete separate (fiind si ei o alta familie). Am facut aceasta remarca pt a nu se intelege ca am fost 4 persoane in acesti bani.

Sa auzim numai de bine si concediu placut celor care sfideaza criza

[13.06.10 12:42:34]

@anghelvioleta53 daca doresti sa modifici notele, scrie intr-un ecou si le modificam noi.

[13.06.10 15:07:15]

anghelvioleta: te rog sa te mai uiti odata peste notele acordate - le gasesti pe coloana din stanga, sus de tot.

Daca doresti sa modifici vreunele, scrie aici

sbacau
    [15.06.10 13:28:47]

deci pe bune...sunt bulversat! Am fost la acest hotel, e super...si vad ca si colegei noastre i-a placut...in schimb cine vede notarea prima data, clar nu mai calca aici! Plaja si marea nu se noteaza in functie de anotimp! Daca ai amigdalita si febra si in luna august tre sa stai in camera de hotel si nu pe plaja sau in apa, nu inseamna ca-i dai "0" pentru ca tu nu te-ai dus la scaldat!!! Deci pe bune, noteaza cum trebuie colega plaja si marea, pentru ca sunt superbe. Asta daca le-ai vazut... Daca era mai...si eu tot in mai am fost si am sta in apa 5 minute, ca am preferat piscinele, nu inseamna ca sunt extrem de nemultumit, ca tine..pacat de hotel...

[22.06.10 10:33:19]

anghelvioleta53: revin cu rugamintea de a ne clarifica situatia BIZARA in care impresiile scrise ("Super concediu") sunt contrazise FLAGRANT de notele acordate ("extrem de nemultumit"). - vezi pe coloana din stanga sus rubrica notelor.

Te rog scrie-mi explicit aici - notele pe care le-ai acordat la

- cazare

- bucatarie si masa

- plaja si piscine

sunt intr-adecar "extrem de nemultumit" sau este o greseala?

[22.06.10 16:24:08]

Regret ca am creat unele confuzii sau poate nu am fost prea atenta la completarea chestionarului, repet, a fost prima experienta de acest gen.

nu vreau sa ma scuz, dar aceasta vacanta, concediu spune-tii cum vreti, a fost nemaipomenita.

Pentru a inlatura orce dubiu in privinta cazarii, agrementului. a mesei voi renota toate cele.

Servicii generale 95%, conditii de cazare 100%, Bucatarie si conditii de servit masa 100% Marea si plaja 90%. Toate cele bune tuturor.

[22.06.10 16:39:43]

anghelvioleta - multumesc, am modificat notele acordate acestui hotel.

Nu-ti face probleme, pentru fiecare a fost odata "prima data", bine ca am rezolvat dilema notelor initiale.

gabiy
    [13.01.11 19:44:47]

M-ar interesa cand ai avut sejurul, la inceputul sau sfarsitul lui mai, si cum a fost vremea, cate grade erau?

sibicrengut
    [21.04.11 09:51:04]

SPUNE MI SI MIE TE ROG EXISTA CEVA PE ACOLO DE IESIT SEARA, ESTE VREUN BAZAR APROAPE SAU TREBUIE SA IESIM IN KUSADASI-ORAS?

anghelvioleta53, cosminp, creivean, gabiy, sbacau, sibicrengut, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂEphesia Hotel [Long Beach]: