#I#D

900 [euro, probabil]
+ COPII: 17 -- varsta: 3/16

#G#0
#M#0

Nu veniti in acest hotel ordinar

Prsonal foarte slab pregatit, plaja murdara sezlonguri de metal care frig plasa slabita si stai pe metal incomode,

camerele murdare schiba doar prosoapele nu aspira

mâncarea oribila doar orez si cu legume, carne aripi de pui si peste de proasta calitate pastav de crecatorie mic si cu sânge prin el, se sta la coada la masa,

bauturile foarte proaste locale, barmani nu stiu sa faca nimic

Hotel de 3 stele

Animatoarele bulgaria grase si urate

La barul de la piscina notaza ce ei de mancare, berea in pahar de carton oribil,

Barmani nu stiu sa faca un cocktail

Impresii încărcate de Dinu36 in 24.06.2019 14:59:22

Validat / Publicat: 24.06.19 19:34:22

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum, Didima, Belec, Antalya, Alanya, Lara, Ozdere
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Tailanda, Crouatia Hungaria, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Dinu36); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  898 PMA (din 3 voturi) nota2

[24.06.19 19:33:13]

Odată cu primul review încărcat, @Dinu36: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 97&ridAnt=94159

[24.06.19 19:34:14]

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

- m liviu
[24.06.19 23:42:07]

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni. Dar în iarna am vrut sa aleg acest hotel pentru că citisem impresiile bune ale lui Nicole. Am ales alt hotel. Însă daca mă uit la acest comentariu și la impresiile străinilor de pe alt site de comentarii observ că sunt diferențe foarte mari. Pe acel site sunt oferite și o grămadă de poze de anul acesta... cu impresii și note foarte bune...

Totuși tind sa cred că suntem prea duri și denigram prea mult aceste hoteluri... din Turcia. Oare de ce?

[24.06.19 23:46:18]

@m liviu: sunt in hotel si suntem 26 de adulti si 17 copii filmez si pun fimul

[24.06.19 23:51:12]

@Dinu36:

La barul de la piscina notaza ce ei de mancare

Nu am înţeles cum stă treaba cu notatul, mai ales că la bar se consumă băuturi şi mai rar mâncare, dar poate fac o statistică referitor la preferinţele turiştilor :)

berea in pahar de carton oribil

Greu să mulţumeşti pe toată lumea.

Multe hoteluri folosesc la plajă sau la piscină pahare de plastic, adesea din cele refolosibile.

Mie mi se pare un plus folosirea paharelor de carton.

Barmani nu stiu sa faca un cocktail

Se mai întâmplă şi prin alte părţi. De ce nu încerci să le explici exact ce vrei să bei, să-i înveţi să-ţi prepare un cocktail pe gustul tău?

[24.06.19 23:56:46]

@nicole33: eu am scris pentru vei ce vor sa auda sa nu ea teapa cum am luat eu

- igvoicu
[25.06.19 07:35:24]

@Dinu36: Buna ziua! Eu am venit sambata 22.06 de la acest hotel. Ce pot spune? In a 2-a zi de sejur m-am certat rau cu staff-ul pt ca nu facusera curat in camera (nici macar de luat gunoiul). In urmatoarele zile la ora 12 deja era facut curat si minibarul reumplut. Fata de zona Antalya, plaja este f mica, in apa chiat am fost ciupita de... un animalut (ca nu stiu ce era) asa ca am lasat balta marea. In privinta mancarii primele zile au fost dezamagitoare: nu te atragea nimic, cozi la inghetata, gratar si peste, chiar si la cartofi prajiti. In ultimele 3 zile parca si-au mai revenit cu mancarea.

In concluzie: la pretul platit (1600 e cu avion Buc-Izmir) mai bine mergeam in Belek sau Side pe aceeasi bani. Comparativ: doar bazarul este mai ieftin fata de zona Antalya.

- igvoicu
[25.06.19 07:38:32]

@igvoicu: In privinta paharelor de carton: nici nu exista bar pe plaja. Doar unul singur (vorbesc de cele exterioare) in zona piscinei. Pana aduceai un pahar cu ceva riscai sa ajungi cu el gol. De inghetata... ajungeai la plaja cu ea gata topita.

[25.06.19 11:22:48]

@igvoicu: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

- adrianbogdan
[29.06.19 16:29:25]

Buna!

Ce sa va zic?

Incercati sa treceti cu bine peste neajunsuri, alta data sa mai puneti ceva banuti si sa va alegeti un hotel high life.

Valul asta de comentarii negative venite de la un grup care isi petrece inca vacanta intr-o locatie nu rezolva problema paharelor de plastic sau problema bauturilor scumpe. Distractie placuta si drum bun la intoarcere!

[29.06.19 16:36:01]

@adrianbogdan:

Nu cred că este chiar aşa.

Nu ştiu ce s-a întâmplat acolo, dar îmi este tare greu să cred că totul este atât de negru pe cât încearcă să ne convingă autorii ultimelor două review-uri.

Hotelul este unul foarte bun pentru zona Kusadasi. Atenţie, nu compar cu Antalya!

Personal, nu cunosc decât un singur alt hotel mai bun decât acesta. Mai slabe? Fără număr...

- m liviu
[30.06.19 13:13:22]

@nicole33: Nicole zi mi după părerea ta care hotel este mai bine clasat din zona Kuadasi Ozdere versus acesta. Mulțumesc!

[30.06.19 13:15:33]

@m liviu: ozdere sunis efes royal palace

[30.06.19 13:46:03]

@m liviu:

Cel ales de tine :p

Sunis Efes Royal Palace, un hotel destul de scump, cu servicii asemănătoare cu cele din Antalya.

L-aş alege oricând, cu unele rezerve doar în ceea ce priveşte intrarea în mare, dar pentru mine nu este o problemă de nedepăşit. Cunosc bine plaja din Ozdere, cu bune şi mai puţin bune, şi nu am informaţii că ar fi eliminat cineva pietrele din apă. :)

[25.07.19 19:30:30]

@nicole33: Tocmai am venit de la acest hotel (recunosc ca am plecat cu inima strânsă la drum) si lucrurile stau altfel decât le-au prezentat domnii din Botoșani... este strict punctul meu de vedere.

La prețurile practicate (cel puțin cu earlybooking) e ok. Eu am găsit camere mari si curate, mult mai bune ca la hotelurile mai bine cotate la care am fost (Rixos Sungate, vreo trei Royal si Delphin, etc...).

Am găsit si băuturi de import (JB, JW, Havana Club...)... dar trebuie sa știi ce sa ceri. Nu-ti “”ea”” nimeni notițe pe plaja cu ce si cât manaci.

Plaja îngusta, dar așa e in Kusadasi...

Personal amabil, săritor ca la mai toate resorturile din Turcia.

[25.07.19 19:52:33]

@nicosm: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[25.07.19 22:03:22]

@nicosm: nu sunt servicii de ultra all bauturile (JB, JW, Havana Club...) de 10 € sticla si sezlongurile de metal incomode care frig, la masa se pune boabe de porumb in toate garniturile (piure, orez, legume)

La gratar nu se curata si carnea plina de mizerie, arsura de pe gratar.

Nu cred ca a-ți fost in hoteluri (Rixos Sungate, vreo trei Royal si Delphin, etc...). si afost mai prot va la Amara... hotel de 3 stele

[25.07.19 22:39:52]

@Dinu36: Eu am făcuți referire la mărimea camerei si la mobilier, si nu la servicii. Pentru câți bani am dat, serviciile au fost Ok... Dacă nu crezi ca am fost la hotelurile mai sus menționate e strict problema ta. Dacă voi AȚI fost la hoteluri mai bune decât ASE in aceeași bani, va felicit... si băuturile mai sus menționate nu sunt băuturi locale, așa cum ATI comentat...

[25.07.19 22:47:58]

@nicosm: 900 € fara trasport e un pret mare prentru ce ofera hotelul...

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[25.07.19 22:53:21]

@nicosm: nu te mai obosi, n-ai cu cine. Mai bine scrie propriul tau review despre hotel, este pacat ca ultimul review afisat sa fie mizeria asta.

[25.07.19 23:00:49]

@nicosm:

Am fost convinsă de la bun început că nu este dracul atât de negru pe cât s-a sugerat.

Am suficientă experienţă după multe vacanţe petrecute în Turcia pentru a şti să citesc printre rânduri sau pentru a aprecia nivelul unui hotel după preţul acestuia, nu neapărat după stelele afişate.

Utilizarea paharelor de carton pentru mine este un plus.

Existenţa câtorva băuturi de import incluse în concept este un alt avantaj faţă de multe hoteluri din Kusadasi care oferă doar băuturi locale. Şi exemplele ar putea continua.

Amara Sealight este un hotel mult mai nou decât Rixos Sungate, unde s-ar impune o renovare cât mai rapidă, deci şi gradul de confort al camerelor este altul.

=

Comentariul tău este util, dar şi mai util ar fi dacă ai scrie propriul review după experienţa de acolo.

Ce zici, încerci? :)

[26.07.19 09:43:01]

@nicole33: Eu am fost la Rixos S, anul trecut pentru a doua oară dupa 5 ani. Daca ignori camerele vechi, serviciile mi s-au părut mult mai bune decât cele din trecut. Daca îl renovează, cred ca si prețurile urca vertiginos...

[26.07.19 12:57:22]

@nicosm:

Și eu am fost la Sungate anul trecut pentru a treia oară după vizitele din urma cu patru, respectiv cinci ani și am fost puțin dezamagita. Camerele erau mai uzate, firesc, dar curățenia a fost ireproșabila. In rest, mie serviciile mi s-au părut mai slabe, spectacolele mai slăbuțe, dar poate și din cauza ca veneam de la alte trei hoteluri mai bune ca acesta sau am devenit mai pretențioasa între timp.

#G#1

#M#1