ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2019
ÎNSCRIS: 13.04.15
JUN-2019
2 AD. + 2 COPII -- v: 5/10

Totul la superlativ!

Ne-am intors de 2 zile din concediu si inca suntem sub influenta experientei avute la Hotel Trendy Lara. Totul a fost la superlativ, de la primire, cazare, mancare, activitati, servicii.

Am sosit cu cca 2 ore intarziere, pe la 22:30 si nu ne asteptam sa fim primiti atat de bine.

Pt ca nu mai aveau tipul de camera pe care noi o aveam pe voucher, respectiv standard "sea view", ne-au dat camera family "sea view", respectiv 2 garsoniere unite intr-un apartament (2 camere mari, una cu pat matrimonial si una cu 2 paturi single, 2 bai mari cu dus de tip "rain", 2 balcoane, intrari separate cu card). A fost o surpriza fabuloasa, avand in vedere ca a fost primul nostru concediu in Turcia.

Nu credeam ca mai puteam manca pe undeva, dar surprizele au continuat, hotelul avand deschis un bistro unde se poate lua masa oricand in afara orelor din restaurantul principal (late dinner tine pana la ora 02:00 dimineata si se continua cu early breakfast, apoi cu late breakfast si late lunch).

CAZARE: la superlativ, se vede ca hotelul este nou, curatenia se face zilnic, doar aveti grija sa apasati la intrerupator butonul pt menajera. Noi nu am solicitat-o zilnic, pt ca nu am considerat necesar, avand in vedere numarul mare de prosoape si produse de cosmetica puse la dispozitie. Din acest motiv, am primit pe sub usa un mesaj prin care eram rugati sa nu uitam sa apasam butonul pt curatenie :).

Va pun la dispozitie tot ce va doriti: cosmetice (inclusiv lotiune de corp), produse de igiena, halate, prosoape, seif, cantar de baie, iar frigiderul se realimenteaza zilnic cu bere Efes, bauturi de la Coca-Cola, suculete cu pai, apa plata pt adulti si copii. Televizoarele sunt mari, iar programele sunt super, doar sa setati meniul in romana si sonorul in EN. Va puteti alege tipul de perna urmand instructiunile din carticica primita odata cu cheile. Primiti atatea chei si carduri de prosoape cate persoane sunteti, inclusiv copiii.

MASA: nu am cum sa cuprind aici cat este de variata si de gustoasa. E pt toate gusturile, de la gratar, la bucatarie traditionala si internationala pana la bufete separate pt cei care tin dieta :)) ) si copii.

Bauturile sunt foarte bune si variate si va pot combina, dupa preferinte (noi nu bem vodka si ne-au facut cocktailurile cu rom alb sau chiar fara alcool). Au 9 baruri, un restaurant principal, un corner bar (care e deschis pe durata pranzului), un bistro cu snacks, o cofetarie foarte mare si un gratar.

DISTRACTIE: piscinele sunt mari si incapatoare, atat cele de la exterior cat si cea din interior. Au si una cu apa de mare incalzita. Aqua park-ul este mare si distractiv, mai ales pt copii.

Au loc de joaca in interiorul hotelului, unul intr-o cladire langa aqua park, un loc de joaca exterior si unul umbrit pe plaja.

Cei din echipa de animatori sunt foarte simpatici si organizeaza zilnic multe activitati: traseu gonflabil, petrecere cu spuma, diverse concursuri la piscina sau pe plaja. Spectacolele de seara sunt foarte frumoase si inedite, au contract cu multe trupe si, in fiecare seara, este alt show. Duminica este zi libera.

Trimis de crinatoader in 24.06.19 13:33:18
Validat / Publicat: 24.06.19 14:08:37
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2199 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crinatoader); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Baia. Zona de lavoar este separată de dus si de toaleta

webmasterX [24.06.19 13:43:13] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 59&ridAnt=94155

webmasterX [24.06.19 14:08:27] »

vio_andu_gaby [24.06.19 17:38:12] »

Foarte Frumos, Eu am Fost in Primul an, la Deschidere, Totusi nu ai Pomenit Nimic de Catamaran si Anume Accesul la Plaja.

crinatoader [24.06.19 19:09:50] »

@vio_andu_gaby: Buna ziua. Nu am pomenit nici 10%, cred. Sunt multe detalii si in restul impresiilor si mi s-a parut ca a fost atins acest aspect.

vio_andu_gaby [24.06.19 19:14:27] »

@crinatoader: Oamenii nu au de UNDE SA STIE Ca Pentrua Merge la Mare, Trebuie sa Astepte o BARCA, Care vine Foarte Repede si unde Faci cam 5 Minute pana la Plaja

crinatoader, vio_andu_gaby
    Alte impresii din această RUBRICĂTrendy Lara Hotel: