ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2019

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Pe afara vopsit gardul, inauntru leopardul

Salutare, este al 5-lea an in care mergem in Bulgaria la mare, de 3 ani si cu un copil dupa noi. Este prima data cand ajungem la hotel Planeta si cu siguranta ultima data. In Sunny Beach am mai testat doua hoteluri de care am fost multumiti si care au preturi asemanatoare, nu dau nume pt a nu-mi fi refuzat review-ul.

Pe alte site-uri de specialitate gasisem reviewuri acceptabile pt hotel Planeta si de aceea am ales sa riscam.

Doresc sa va spun urmatoarele pentru a nu pati ca noi, sa va ratati concediul. Tin sa mentionez ca nu suntem o familie cu super pretentii si ca suntem constienti ca aceste conditii in Romania costa cel putin dublu.

1. Cazarea - Am avut o camera Double delux cu sea view, cand am ajuns acolo am fost repartizati la etj. 8 cu explicatia ca sunt destul de putine camere cu sea view si doar acolo sunt disponibile, nu stiu sa va spun daca diferenta de bani pt o astfel de camera a meritat tinand cont ca vederea spre mare este deasemenea vederea spre strada, baruri cu muzica live, etc. In general am fost multumiti de cazare, camera mare, curata, baia destul de mare cu bideu si cada.

Curatenia in camera se face destul de precar: se schimba prosoapele la cerere (daca reusesti sa te intelegi cu cameristele, nu stiu engleza), cu aspiratorul n-am observat sa se dea in cele 6 zile si nici lenjeriile n-au fost schimbate. Poate daca insistam... se intampla.

2. Mancarea - FRATILOR, MARE GRIJA!!! Tin sa incep prin a va spune ca nu suntem genul care strambam din nas si acasa mancam numai fructe de mare si salatele, dar aici, dupa 2 zile de mancat la ei dintr-un grup de 8 persoane, 4 am vomitat doua zile continuu. Nu stiu ce pun in mancare, dar mai ales la carne, toata are acelasi gust... Sunt de 4 zile acasa si inca nu am putut sa mananc carne, am prins o fobie cred. Chiftele, snitele, pui, porc, toate sunt prajite! Iti raman rosiile, castravetii, fasoalea si niste iaurturi lungi cu gust de vreo fructa si pastele fierte pe care le puteai combina cu un sos rosu sau alb.

Cafeaua si apa: din trei dozatoare de cafea, unul singur era mai ok, in sensul ca-ti macina cafeaua instant, dar trebuia sa stai la coada cel putin 10-15 min pentru a prinde una, iar cateodata se defecta si nimeni nu stia ce sa-i faca (am descoperit cu un chelner ca ar trebui sa restartam esspresorul). Apa: sunt niste dozatoare de apa care doar o racesc sau incalzesc ALIMENTATE DE LA RETEAUA DE APA!!! Am cautat recipientele in care ar fi trebuit sa gasesc recipientele de apa si nimic! Niste furtune care plecau intr-o camera la care n-am avut acces. Una peste alta... mancare multa si de proasta calitate.

3. Personalul: Sunt tineri care cred ca sunt luati in practica de la scoli de turism, bine intentionati dar fara experienta. Limba engleza se vorbeste doar de catre cei de la receptie si de cativa animatori de la piscina.

4. Plaja: Este destul de aproape (100-150m). Nu este privata, a hotelului, exista locatii cu free zone unde iti poti intinde cersaful, dar se aglomereaza ca la Eforie inca de la primele ore ale diminetei. In stanga si dreapta ai sezlonguri cu umbrela (vei gasi mereu liber) care costa 10 leva fiecare sezlong in parte plus 10 leva umbrela, Total 30 leva = 75 lei

5. Parcarea: La cat de mare este hotelul, locurile de parcare sunt foarte putine, noi am avut noroc si am gasit ultimul loc liber: 12 leva/zi = 30lei

6. Locuri de joaca pt copii: Doar o piscina cu 2 tobogane parca de jucarie.

7. Ocupantii hotelului: Nu doresc sa insult pe nimeni si nici hater nu sunt: Oameni spre varsta a treia sau familii cu venit minim pe economie, majoritatea cu tendinta catre obezitate. 70% sunt romani, iar toate pancartele intalnite in hotel si pe plaja erau in limba germana, engleza, bulgara :), parca i-ar deranja ca-i vizitam.

Recomand alte complexuri hoteliere din apropiere!!!

Trimis de Nocrus in 24.06.19 10:58:27
Validat / Publicat: 24.06.19 11:58:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Premier Fort

VIZUALIZĂRI: 1851 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nocrus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.06.19 11:58:12]

@Nocrus: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 62&ridAnt=94150

Ba dimpotrivă, chiar ne-am bucura să ne scrii și despre sejurul acolo (în revs-uri separate)

amfostacolo.ro/scr-rev9.php?tid=4&rid=12

adrianaglogo
    [25.06.19 20:47:24]

@Nocrus: Oamenii spre varsta a treia sau familii cu venit minim pe economie, majoritatea cu tendinta catre obezitate nu au dreptul sa plece in concediu?

Sau nu am inteles eu bine?

NocrusAUTOR REVIEW
    [26.06.19 10:32:32]

@adrianaglogo: Nu ai inteles bine! Eu am scris despre ce am gasit acolo. Nu i-am disconsiderat sau interzis!

adrianaglogo
    [26.06.19 10:42:01]

@Nocrus: ok, mea culpa!

Ma bucur ca nu gandesti cum am inteles eu.

Acum pot sa si votez articolul tau.

adrianaglogo, Nocrus
    Alte impresii din această RUBRICĂPlaneta Hotel: