ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2019
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 12.06.16
JUN-2019

Concediu la Von Golden Resort -16 persoane

Pentru ca sint putine comentarii pt acest resort m-am gindit sa scriu citeva rinduript cei ce urmeaza sa ajunga acolo

Am plecat din clujcu o intirziere de 1ora si 30 minute dupa aproximativ 2 ore am aterizat in Antalia iar de acolo direct la hotel avind achitat transfer privat.

Resortul este format din trei hoteluri din care unul este peste strada unde este si aqua parcul Un resort destul de ok dar cam imprastiat avind in vedere marimea se pierde cam mult timp de la una la alta

Curatene OK peste tot

Mincare destul de diversificata sint doua restaurante principale cel de la elite este mai aerisit si se gasesc intodeauna locuri chiar si pe terasa.

Bauturile sint ok chiar si cele de import gratuite dar berea este efes si cam atit

Frigiderul din camere nu contine bere decit apa si doua cutii de suc pt copii

Pe timpul serii la disco kids nu sint animatori spectacole destil de ok seara iar partiul de pe ponton merita toti banii

In esenta pot sa spun ca este un resort ok fara prea multe pretentii dar corect pt banii dati 600 euro pers Daca pot ajuta cu alte raspunsuri cu cea mai mare placere

Trimis de vargacalin in 23.06.19 11:54:52
Validat / Publicat: 23.06.19 12:32:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: delphin be grand concorde royal wings alva dona sueno beach side

VIZUALIZĂRI: 6986 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vargacalin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 ingrasul familiei

[23.06.19 12:31:17]

Alina 77
    [24.06.19 20:16:44]

@vargacalin: Buna seara. Vroiam sa vă întreb dacă pt restaurantul A la carte, care am înțeles că o dată pe sejur este gratuit se face rezervare și dacă este ceva bazar lângă resort sau trebuie mers în altă localitate? Mulțumesc.

[25.06.19 08:59:13]

@Alina 77: Rezervarea la restaurant a la carte se plateste si costa 10 euro iar bauturike se platesc

Cit despre bazar este in partea dreapta a hotelului cum stai cu spatele la intrare si este cam la 15 minute de mers lejer Atentie la intersectie nu faceti stinga ci mergeti inainte chiar daca nu vi se pare ok iar bazarul o sa-l vedeti pe partea stinga

PS DACA AVETI BILETE LA VON GOLDEN COAST NU ACCEPTATI CAZARE LA ELIT SAU BEACH Serviciile sint net superioare la von golden coast

O ZI BUNA

Alina 77
    [25.06.19 12:23:56]

@vargacalin: Mulțumesc frumos de răspuns! Chiar este posibil să îți dea altceva daca ai rezervare la Golden Coast? Oricum, mulțumesc de avertizare.

Se poate discuta cu cei de la recepție in lb engleza, că am înțeles că nu prea știu vb ci doar germana sau rusă?!

[25.06.19 12:52:26]

@Alina 77: Da se poate sa primiti camere la elite zic ei mai bune dar Elite are un restaurant mai putin diversificat si mai mic

Acuma daca vreti mai multa liniste si sinteti dispusi sa faceti citeva concesii ex frigiderul din camera mai putin aprovizionat si baia mica nici Elite nu e rau chiar deloc

chestia cu repartizarea camerelor ar trebui sa o rezolve ghidul daca nu atunci functioneaza atentia din pasaport

vld79
    [16.07.19 11:29:30]

Salut, berea Efes este la sticla sau la butoi?

Mujltumesc.

[17.07.19 12:33:08]

@vladdinca: BEREA ESTE LA BUTOI DAR ESTE CHIAR OK. CONCEDIU PLACUT

Dianacristiana
    [17.07.19 18:06:25]

@vargacalin: cu ce agenție de turism, ați fost? Noi am platit 1500 de euro aproape, pentru 2 persoane, la oferta ????

[17.07.19 19:27:59]

@Dianacristiana: nU STIU DACA AM VOIE SA DAU NUMELE AGENTIEI AICI. BILETELE AU FOST LUATE IN LUNA FEBRUARIE. CIT DESPRE AGENTIE MERG CU EI DE PESTE 8 ANI PESTE TOT FARA PROBLEME. ESTE NEMTEASCA SI ARE TREI LITERE [...]

[17.07.19 19:30:52]

@vargacalin: te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Dianacristiana
    [18.07.19 08:47:42]

@vargacalin: mersi de răspuns, cu majuscule sau nu, ați fost amabil

Ana84
    [13.11.19 14:21:57]

@vargacalin: Buna. Din fotografii vad ca ati fost cu un copilas mic. Noi intentionam sa mergem in iulie, anul viitor, cu un copil de 2 ani. Este potrivit hotelul ptr copii asa mici, ati intampinat probleme cu bebele, cum a suportat drumul pana acolo, caldura, cateva sfaturi, va rog! Multumesc anticipat

printesa18
    [13.11.19 22:10:44]

@vargacalin: Buna, va rog sa-mi spuneti daca seiful, minibarul, prosoapele de plaja si saltelele sunt contra cost sau gratuite? Va multumesc anticipat.

[14.11.19 08:59:35]

@Ana84: Intradevar am fost cu un copil de 1.5ani

la data respectiva nu au fost probleme iar temperatura a fost chiar ok in luna iunie dar trebuie sa fiti atenti la orele amiezii respectiv de la ora 12-16 in iulie este foarte cald trebuie stat cu copilul la umbra s-au daca se poate in camera

Inchirierea caruciorului la receptie costa 3 dolari pe zi recomand pt a va putea misca mai in voie

Intradevar la aqua parc care este peste drum piscinele sunt cam mari pt copii de aceast virsta dar exists piscine mai mici la hotel care sunt ok

Concediu placut

[14.11.19 09:02:54]

@printesa18: Toate cele enumerate de dumneavoastra sunt gratis

printesa18
    [14.11.19 18:20:14]

@vargacalin: Va multumesc mult pentru amabilitate si promptitudine. Va doresc concedii cat mai reusite!!!

Ana84
    [14.11.19 18:21:33]

@vargacalin: multumesc mult pentru raspuns

hanibalbogdan
    [05.01.20 10:34:37]

Buna ziua. Ce inseamna aqua parc care este peste drum? Bauturile sunt si internationale sau doar locale? La ce ora se inchid barurile? Care din hoteluri este mai aproape de plaja? Multumesc.

[06.01.20 10:31:17]

@hanibalbogdan: vON GOLDEN COST si VON ELITE sunt pe plaja iar Golden beach este vizavi peste strada unde este si aqua parcul

Bauturile sunt gratis si cele locale si cele internationale este cel mai tare resort la bauturi din cei 8 ani de mers in turcia

Barurile erau deschise pina tirziu noi stateam cam pina la ora 24 dar cred ca cel de pe plaja pe ponton este non stop

Daca mai pot ajuta cu ceva cu mare drag

Va doresc concediu placut

mariussmg
    [18.01.21 16:43:53]

@vargacalin:  Va salut, daca rezerv la Golden, ma pot bucura de tot resortul Coast si Elite? ma refer la piscine,   entertainment, jocuri sportive reastaurante, baruri, etc.

Plaja este comuna pentru tot resortul?   Multumesc!

DianacristianaPHONE
    [18.01.21 17:02:00]

@mariussmg:  Bună, șezlongurile sunt separate ptr fiecare hotel in parte, dar te poți plimba liber, și pe celelalte plaje. Cei de le Elite, veneau seara la Coast, acolo nu se făcea program de seara. La cei de la Von Resort Golden Beach, am fost doar la piscină.

Oricum exista ponton, unde se făceau (înainte de pandemie), petreceri tematice seara. Era foarte fain. Mergeți la Von Resort Golden Coast, nu veți regreta. Intrarea în apă lină, plaja curată. La piscina se organizează activități în timpul zilei, de fapt și pe plaja la fel. Programele artistice seara sunt foarte faine. Mâncarea bună, diversificată. Hotelul curat, camera curată. Foarte politicosi angajații. Exista un bazar, nu departe, 15 min de mers pe jos, tare fain e și acela. Gradina hotelului superbă. Chiar merita mers.

Singurul inconvenient din punctul meu de vedere, este că sunt prea multi români... ????

Multi o sa mi sară în cap pentru asta, ​ dar așa este. Imaginați-vă, plaja, soare, liniște, nu se aude muzica nimic, fiecare vb pe un ton scăzut, și apare ceata de români, cu " măăăăăi" și "hăăăăăăi"...

Seara era bătaie pe mese la restaurant, in sensul că toată lumea mergea la prima oră când se deschidea restaurantul pentru cină, și am avut onoarea să văd o întâmplare: un arab, după veșminte, și-a ocupat masa cu o salată, multi mai procedau așa, până mergeau să și ia mâncare. Omul a plecat mai departe, sa și ia mâncare. Între timp a apărut o familie de români (2 adulți și un copil), care s-au pus la masa respectivă, doamna a și început să mănânce din salata găsită pe masă ???? ????????????​​

Sper că vă este de folos ce v-am povestit! ​

Alina 77, Ana84, Dianacristiana, hanibalbogdan, mariussmg, printesa18, vargacalin
    Alte impresii din această RUBRICĂVonresort Golden Beach Resort HV1 [Colakli]: