ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.06.2019
ÎNSCRIS: 25.01.11
APR-2018

Dubai, mirajul desertului

Am vizitat Dubaiul in aprilie anul trecut si am prins ultima perioada in care caldura nu a fost atat de mare. (din ce am citit este recomandat sa l vizitezi in perioada oct- apr).

Impresia pe care mi a facut o este ca nu este scump.

Poti manca la restaurant chiar in port Marina cu pretul unei pizza din centrul vechi si cu pretul de la supermarket la noi la supermarketul lor mancare gatita foarte buna.

Noi am stat cazati la un hotel de 4 stele si am avut si mic dejun. Pe hotel si zbor, 4 nopti cu MD, 2 persoane am dat 1735 ron prin [***] (intre timp s a inchis aceasta agentie).

Respectul oamenilor, infrasctructura buna, servicii bune, plaja frumoasa, hotel bun, apa marii turquoise si calda, preturi bune in outlet si cel mai frumos din tot- DESERTul au transformat excursia intr o experienta frumoasa.

La Dubai Mall unde este Burk Khalifa si biletele le am luat bilete pentru Burk Khalifa de aici: burjkhalifa.ae/en/contact-us

Pretul unui bilet de metrou este de aproximativ 7 ron.

Pentru excursia in desert am achitat in jur de 110 ron de persoana si a inclus luat de la hotel si adus inapoi, safari in desert pe dune (foarte misto!!!), plimbat cu camila in desert, tatual henna, narghilea, masa in desert, dansuri orientale, apus de soare- o experienta incredibil de frumoasa pentru care m as intoarce oricand.

Fantanile pot fi vazute si muzica de la ele auzite dupa orele 18. Puteti sta langa fara sa achitati nici o taxa.

Noi am avut noroc pentru ca o fosta colega - lucreaza in Dubai- ne a plimbat si la Abu Dhabi la moscheea alba- foarte frumoasa si in Dubai la hotelul cu forma inimii in centru.

La plaja hotelul avea un microbuz care ducea turistii si ii lua.

La outlet se poate ajunge cu un microbuz- este outlet new balance- preturi de la 80 ron!

Duty free ul din aeroport este ieftin- parfumuri arabesti la 30 ron! Tigari ieftine in aeroport.

Careffour ul are preturi bune in Dubai Mall.

vacanta placuta!

Trimis de andreeaandreea5 in 21.06.19 16:45:16
Validat / Publicat: 22.06.19 09:35:51
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ORIENTUL MIJLOCIU

VIZUALIZĂRI: 1168 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreeaandreea5); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [22.06.19 09:29:38] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 99&ridAnt=94093

• Alte impresii din această RUBRICĂVacanța în Dubai:

• pagină generată în 0.048703193664551 sec