Viva Club HVD Hotel

înscris/ă în 16.06.19
JUN-2019
REGIM MASĂ Ai
500 [euro]

Unpic prevazatori cu notele cam mari

Din 12 iunie am fost 5 nopti la viva club in Nisipurile de Aur. Hotelul este la soseaua principala se ajunge usor.

parcarea este gratuita, la ora 10 am ajung atunci am primit camera la fel si bratarile sa putem manca sau bea.

in fiecare zi in frigider primeam 2 beri o apa si 2 sucuri din partea lor. camerele sunt mari renovate curatenia se face zilnic. isi merita notele.

mancarea buna mereu era cate ceva deosebit un bucatar chinez avea ba un copan de miel ba vita ori curcan sau peste. in rest de toate.

intre mese la snack barul de la piscina era mancare mai multa ca alte hoteluri unde am fost ca mese principale.

problemele sunt departarea mare de plaja.

plaja lor amenajata cu umbrele si bar este in capatul celalalt al statiunii. au un autobuz fara aer care face minim 10 min. apoi inca vreo 50 de scari si ajungi la plaja.

plaja mai slaba ca in Albena de exemplu, nisip nu f fin. apa direct abrupta. programul autobuzului nu tocmai bun. incepe la 9 apoi de la 11jumate la 1jumate pauza apoi iar pauza. cand e multa lume in el este un mare disconfort.

am ajuns la concluzia ca mai bine un hotel pe plaja chiar daca nu are atata mancare. pt plimbat prin statiune se coboara vreo 100 si ceva de trepte se ajunge la hotel Elena apoi pe faleza.

zona scarilor este intunecata sunt santiere si pare destul de periculoasa.

alta varianta este doar pe sosea pe marginea drumului dar e periculas nefiind trotuar.

analizand la rece eu zic ca nu au meritat cei 500 de e dati pt 5 nopti la inceput de iunie. mi e groaza pt cei ce vor merge in sezon.

Impresii încărcate de Radu80t in 16.06.2019 22:11:57

Validat / Publicat: 16.06.19 23:22:39

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny beach
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Romania

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Radu80t); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 7 voturi) nota2

[16.06.19 23:22:16]

@Radu80t: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 81&ridAnt=93984

- tata123
[18.06.19 09:35:45]

@Radu80t: Bun venit pe portalul turistic AmFostAcolo! E bine să avem cât mai multe păreri despre diverse unități de cazare, locuri de luat masa și obiective pentru a ne orienta mai ușor în vacanțele noastre. Chiar dacă părerile sunt subiective, fiecare trebuie să filtreze aspectele ce îl interesează și să aleagă în cunoștință de cauză. De obicei, fotografiile dau valoare unui articol și explicitează unele afirmații.

Am fost de mai multe ori la Viva Club, de fiecare dată conștient că nu se află pe malul mării iar transportul la plaja proprie se efectuează cu un autobuz. Prima dată când am mers la Viva Club nici măcar nu aveau plajă proprie închiriată! Un plus ar fi parcarea gratuită, camerele mari și mâncarea bună.

În plin sezon autobuzul are curse mai dese spre plajă. Într-adevăr accesul spre faleză și strada cu magazine se face urcând/coborând o mulțime de trepte, dar există stâlpi de iluminat și nu m-am simțit niciodată în pericol, indiferent de oră.

Mulțumim pentru impresii!

- Radu80t
[18.06.19 09:42:35]

Buna. eu mi am spus doar o parere. asa am simtit eu urcand scarile noaptea, in dreapta fiind un santier cu garduri pe drum doar fete dubioase. eu nu am vazut asa multi stalpi de iluminat. sa mergi cu un autobuz de 20 locuri 100 de pers nu e asa confortant pe 40 de grade. am vazut multi parinti cu copii cu carucioare si cand ajungeau la scari ramaneau blocati. pt ei am scris nu pt tineri care pot merge usor la picior

- tata123
[18.06.19 10:17:18]

@Radu80t: Corect! De aceea sunt bune impresiile recente și care să conțină cât mai multe amănunte despre locul respectiv. Hotelul HVD Viva Club are dezavantajul poziționării în cadrul stațiunii, dar încearcă să „îndulcească” cum poate această situație. Scările de acces spre pensiune și cele dintre stația de autobuz și plajă pot pune în dificultate anumite categorii de turiști. De aceea informarea temeinică înainte de achiziționarea unui sejur la un hotel te poate feri de neplăceri.

Numai bine!

- valyta
[19.06.19 15:48:49]

Bună ziua! Avem rezervare în iulie la acest hotel, si vreau sa va întreb dacă la hotel au wifi gratuit... Anul trecut am fost cazați la alt hotel unde era cu plata și din cauza problemelor cu roamingul nu am putut suna în tara.

Va mulțumim!

- Radu80t
[19.06.19 15:59:07]

Salut. wifi merge super si in camere si la piscina si in restaurant. chiar am ramas surprins ca a mers perfect. e gratis. hotelul e elegant, pe noi la 10 dimineata ne a cazat ne a invitat la masa deci la hotel sunt f seriosi.

- valyta
[19.06.19 16:27:56]

@Radu80t: Super, va mulțumesc pentru răspuns. Abia așteptam și noi sa mergem! Voi reveni și eu cu recenzie după ce ne întoarcem de acolo 😊

pagină generată in 0.0862009525299 sec