International Hotel [Băile Felix]

Avatar Armina2010
DIN Iaşi
înscris/ă în 16.06.19
JUN-2019
REGIM MASĂ am fost obligati sa luam pensiune completa

Hotel International, Felix, 4 stele? Dezamagitor...

Este prima oara cand am venit la Felix, Hotel International... deocamdata suntem siguri ca si ultima...

Prima zi.

Ca prima impresie, am facut ultimii 2,4km in 19 minute, prin Santmartean, unde s-au pus semafoare din 500 m in 500 m (posibil sa fie mai mult de 500m intre ele, dar amplasate atat de apropiate unele de altele fac sa apara cozi interminabile si intarzieri in trafic!)

A doua impresie negativa a fost parcarea: eu, turist care platesc un sejur in hotel ar trebui sa am un loc de parcare asigurat, nu? E greu de descris cum se face parcarea aici.

A treia impresie negativa este data de hotel si in primul rand de camere: mici, au balcon cu mobilier murdar si vechi. Baile sunt utilate, dar scurgerea de la dus e infundata, pliculetele de gel de dus&sampon nu ajung nici pt sapunirea partii superioare a corpului, ce sa vorbim de sampon de par...

Lifturile trei la numar, unul cu insotitor, doua simple par putine pentru atatia turisti. Dintre cele doua simple, doar unul functioneaza - pentru ca unul s-a decectat de la intrerupere dese de curent!

Restaurantul ofera mesele in regim de bufet suedez. Cand am ajuns noi nu mai era mare lucru de mancare pentru pranz. Am atras atentia ca am fi dorit si noi niste friptura de vitel, dar daca a ajuns ceva, a ajuns fix o bucata sau doua... masa se servea inca o ora dar mancare nu prea mai era. Nu, ca daca ar fi fost altceva inafara de niste paste sau pastai, nu as fi spus nimic... de fapt erau si ingrediente pentru salate: varza, ceapa si rosii si niste supe...

Muzica insa urla in boxe si cativa turisti rusi infierbantati se scuturau pe ring...

Una peste alta, impresia primei zile este negativa, dar revin cu impresii pentru ca sejurul este de 7 zile...

Impresii încărcate de Armina2010 in 16.06.2019 18:00:14

Validat / Publicat: 16.06.19 22:37:54

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Armina2010); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[16.06.19 22:24:30]

@Armina2010: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 30&ridAnt=93978

pagină generată in 0.0820269584656 sec