ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2019
DIN: Tîrgu Mureş
ÎNSCRIS: 15.06.12
MAY-2019

Hotel Gasthof Aschacher – Hof 3*, din Aschach an der Donau, Austria

O cazare bună efectuată la fața locului, a fost la hotelul Gasthof Aschacher 3*, într-o clădire veche. Hotelul este poziționat foarte bine, în apropierea pistei de biciclete și aleii de promenadă de pe malul Dunării.

Adresa este pe strada Ritzbergerstrasse nr. 74082 Aschach an der Donau, Austria.

Prețul camerei triple a fost de 90 euro cu mic dejun inclus.

Hotelul nu are balcoane, dar din cameră se poate admira peisajul asupra Dunării, care este foarte frumos. Peste stadă se află o terasă mare și frumoasă care aparține de acest hotel, unde e foarte plăcut să mănânci admirând Dunărea.

Înainte de a ne caza am văzut două camere, una la mansardă, camera nr. 6, iar alta la etajul întâi, camera nr.1. Am fotografiat ambele camere, le puteți vedea la pozele atașate articolului. Noi am ales camera de la etajul unu, deși cea de la mansardă e mai frumoasă părerea mea, e mai frumos peisajul văzut de sus.

Camera

Camera nr. 1, este o încăpere suficient de mare pentru trei persoane. Camera are parchet pe jos și lambriuri în plafon, ceea ce îi dă un aer cald, primitor.

În camera sunt: un pat dublu dar cu două saltele separate, un pat single și o canapea extensibilă. Lângă patul matrimonial este câte o nopieră pe fiecare parte a patului și câte o aplică. O masă cu două scaune, un șifonier mare, o comodă pe care este așezat televizorul cu ecran plat, un suport pentru bagaje, aeroterma și multe tablouri este ceea ce veți găsi în cameră. Simpu și frumos.

Saltele sunt comode, se doarme bine. Podelele scârție foarte tare.

Holul are un cuier cu o oglindă mare.

Baia

Baia este cu cabină de duș, nu în stare prea bună, cu urme de mucegai pe rosturile de la faianță, acssta este cam învechită. Scurgerea de la chiuvetă era deficitară. Prosoapele erau așezate în baie. Ventilatorul din baie suna foarte tare. În baie mai era uscător de păr, suport cu săpun lichid la chiuvetă, trei mini recipiente cu gel de duș și șampon, hârtie igienică.

Baia nu este prea ok, părerea mea.

Micul dejun

Acesta a fost sub formă de bufet suedez, cu: șuncă, cașcaval, chifle calde, cereale, pateu, unt, dulceață, fructe, iaurturi simple și cu fructe, lapte, ceai, cafea, etc.

În apropiere, cam la 700 m. se află supermarketul Spar.

Parcarea este gratuită.

Este semnal WiFi.

Se poate mânca la restaurantul sau la terasa proprie a hotelulului. Noi am mâncat pe terasă: șnitele cu cartofi prăjiți (9,90 euro/ porție) cam uleios tot, am băut niște sucuri (cola 2,50 Euro) și bere (3,50 euro, 1/2l), total 38,20 Euro/ 3 persoane.

Recomandarea

Aceasta este o cazare bună pentru tranzit dacă nu sunteți pretențioși și compensați minusurile cazării cu plusul terasei și aleii de promenadă de pe malul Dunării.

Trimis de Dana2008 in 10.06.19 13:56:37
Validat / Publicat: 10.06.19 18:43:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA.

VIZUALIZĂRI: 339 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P07 Hotel Gasthof Aschacher – Hof 3*, din Aschach an der Donau, Austriaaleea de promenada si pista de biciclele
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 58.00 EUR pe cameră

[10.06.19 15:09:50]

Mutat în rubrica "Pension Aschacher Hof [Aschach an der Donau], [ALTE ZONE]" (nou-creată pe sait)

[10.06.19 18:44:15]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;