Orange County Resort (ex Vikingen Quality Resort) [Okurcalar]

JUL-2017
REGIM MASĂ UAI
+ COPII: 1 -- varsta: 8 ani

Un sejur peste asteptari

Desi scriu cu o intarziere de 2 ani, impresiile sunt inca proaspete.

Inceputul sejurului a fost jalnic... Dupa un transfer de la aeroport care a durat 3 ore, am ajuns la hotel unde am fost pur si simplu abandonata de ghid.

Dupa alte 2 ore de asteptare, timp in care baietelul meu (pe atunci in varsta de 8 ani) si-a pierdut realmente rabdarea, am fost cazati intr-o camera la demisol (deasupra bucatariei), fara geam si cu defectiuni la baie. In locul balconului era un perete vopsit cu un peisaj marin.

Am refuzat acea camera intrucat eu platisem standard room, nu economic, insa mi s-a spus ca nu au alta camera, pur si simplu. Am facut putin scandal, am sunat agentia si, intr-un final, m-am ales doar cu promisiunea ca mi se va schimba camera a doua zi, ceea ce s-a si intamplat.

Eeeee, alta treaba... Noua camera situata la et. 6 era super: mare, confortabila, foarte curata, minibarul plin cu apa plata, minerala si vreo 5 sortimente de sucuri, patul urias si o canapea...

Abia atunci a inceput adevarata vacanta pentru noi.

Amplasarea hotelului este chiar pe plaja, cu un ponton lung, iar plaja de nisip fin, desi mica, suficienta deoarece majoritatea turistilor stateau la piscina. De altfel, piscina mare era la cca 20 m de plaja...

Mancarea a fost absolut delicioasa - si asta v-o spune o gospodina gurmanda :)

Am apreciat in mod deosebit varietatea felurilor de mancare, prospetimea lor si talentul maestrului bucatar.

In tot timpul zilei aveai unde sa mananci ceva bun, dulciuri, inghetata si cafea la discretie. Dupa-amiaza se serveau pe terasa mancaruri si placinte specifice turcesti, foarte bune. Intr-o zi, bucatarii au adus 3 somni uriasi, abia pescuiti, i-au agatat acolo pe terasa si au inceput sa ne pregateasca peste proaspat pe plita.

Dulciurile erau ok, mai bune decat la alte hoteluri din Turcia unde am mai fost.

Personalul amabil, curatenia in camere se facea zilnic si bine.

Sezlonguri si prosoape ok. Exista si o piscina micuta, acoperita, pentru copilasii de pana la 5 anisori.

Exceptand problemele cu cazarea, raportul pret/calitate este unul excelent.

Impresii încărcate de Eden09 in 02.06.2019 16:39:13

Validat / Publicat: 02.06.19 23:18:56

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Side si Antalya, mai multe hoteluri
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Austria - Salzbourg, Franta - Paris, Grecia - Chania (Creta)

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Eden09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8550 PMA (din 14 voturi) nota2

[02.06.19 23:18:31]

@Eden09: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 24&ridAnt=93795

- adiso8
[03.06.19 20:20:13]

Bine ca nu va-ti stricat concediul si a-ti vazut partea plina a paharului.

Publicitate    [25.06.19 23:56:50]