Makronisos Holiday Village [Makronisos]

Avatar lore2016
înscris/ă în 17.04.17
MAY-2019

Makronisos Village Aya Napa

Am rezervat pe site ul www.bookcyprus.com o camera dubla la Makronisos Village, camera era defapt un bungalou cu terasa bucatarie sufragerie dormitor si balcon (nu scria pe net asta). M am bucurat ca am primit atat de mult spatiu dar nu am beneficiat de camera dubla de pe site care era mult mai moderna.

Linistiea in acest complex de bungalouri este excelenta. Au piscina imensa si restaurant.

De mentionat faptul ca NU este in aya napa ci in cartierul makronisos. Cu taxiul (10euro) ajungi in 7 minute in centru unde sunt multe restaurante si magazine.

Sunt 5 km pana in centru si 10 minute de mers pe jos pana la cea mai apropiata plaja.

Desi hotelul are 4* defapt sunt 3 * fara pretentii. Se face curatenie/schimbat prosoape zilnic.

Exista un autobuz in fata hotelului care te duce in centru pt 1.5 euro/pers dar dupa ora 21 este 2.5 euro/pers

Daca esti cazat la Makronisos Village ai reducere 20% la restaurantul de langa hotel Garden of Eden se numeste restaurantul iar bucătarul este roman.

Am mancat traditionalul Meze care este groaznic contine:aperitiv (humus, masline, tzatziki, pasta de susan fiecare avand cam 50 grame) fel principal (2 chiftele cu sos, paste, 2 suvlaki, mancarica de vita cu sos, dovlecei la gratra) acesta costa 18 euro de pers si ce am enumerat mai sus a fost pt 2 persoane... Meze nu a fost pe gustul nostru dar merita incercat. Recomand la acest restaurant coasta de porc care este 14 euro dar este suficienta portia pt 2 persoane

Impresii încărcate de lore2016 in 01.06.2019 18:19:38

Validat / Publicat: 02.06.19 09:53:26

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (lore2016); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6900 PMA (din 8 voturi) nota2

[02.06.19 09:52:28]

Mutat în rubrica "Makronisos Holiday Village, AYIA NAPA (AGIA NAPA)" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 96&ridAnt=93784

[02.06.19 22:03:01]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;