ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.06.2010
ÎNSCRIS: 09.06.10
STATUS: CHIBIȚ
JUL-2010

Hotel fara respect pentru clienti

Ca sa va faceti o idee mai buna despre acest hotel va anunt ca am facut early-booking si am platit integral de prin feb-mar 2010 un sejur la acest hotel pt. 1-10 iulie 2010 iar in 08 iunie 2010 am fost anuntat de agentie ca mi s-a anulat (mie + alte 2 familii) booking-ul de catre hotel - motivul a fost over-booking! :)

evident, chiar daca fost over-booking (desi eu sincer nu cred) mi s-a explicat destul de clar ca in acea situatie au fost taiati romanii de pe lista in favoarea nemtilor, rusilor etc.

Asta se intampla dupe ce am mai auzit (cu cca. doua saptamani in urma) un caz similar la o alta agentie, alta statiune si hotel dar tot din Bulgaria. De asta tind sa cred ca va fi "hitul verii" 2010 avand in vedere criza economica din europa si situatia din Grecia care-i va face pe f multi sa se orienteze catre Bulgaria.

Am mai inteles ca este politica hotelului de a gestiona dupa bunul plac "over-bookingul"... nu am nici cea mai mica suparare fata de agentie (care mi-a si oferit alternativa mai buna in aceeasi bani) si cred ca toata lumea ar trebui sa aiba cunostinta despre aceste amabilitati bulgaresti.

Celor care nu cred, le pot pune la dispozitie copii dupa doua vouch-ere pe aceleasi nume si aceasi perioada, din care unul la Azalia (cel anulat) - cf. legilor fizicii, aceleasi persoane nu pot fi in doua locuri diferite in acelasi timp. Dupa datele voucher-elor se vede ca Azalia a anulat un booking facut cu luni in urma.

Trimis de crisolro in 09.06.10 13:25:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri, Hotel Atlas

VIZUALIZĂRI: 3601 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crisolro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.79 EUR pe cameră

webmasterXY*
    [09.06.10 13:41:53]

@crisolro, acest site se numeste AmFostAcolo ceea ce inteleg, nu este si cazul tau. Regret faptul relatat de tine, totusi nu cred ca era cel mai nimerit loc sa-l postezi aici si inca de doua ori.

Acest review este invalidat deoarece nu respecta principala conditie a acestui site, va ramane totusi pe site ca element informativ, va recomand totusi forumul pentru astfel de discutii care intuiesc ca se vor naste.

[09.06.10 14:44:24]

Textul ramane pe site, informatiile pot fi utile (insa in starea"invalidat" -- din punct de vedere al notelor exprimate "FĂRĂ NOTE", pentru ca nu este un review propriu-zis)

ancamariagadea*
    [09.06.10 18:18:28]

Aviz celor interesati! Nasii nostri au patit exact acelasi lucru ieri, cand au fost anuntati ca nu mai pot merge acolo, desi au platit biletele integral inca din martie. Motiv: over-booking Aveau bilete pentru inceputul lunii iulie.

magdalena
    [09.06.10 18:26:05]

Urata situatie, bine ca suntem si noi anuntati sa fim circumspecti vizavi de alte hoteluri din Bulgaria!

dumping
    [17.06.10 09:10:11]

salut, am fost la azalia in perioada 1-8 iunie, plata facuta prin agentie undeva prin aprilie 2010. nu am avut nicio problema din acest punct de vedere. chiar mi-a placut poate o singura nemultumire legat de modul cum se exprimau in limba engleza. masa, cazare, conditii foarte bune. pentru o familie cu copii e ideala locatia!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    crisolroAUTOR REVIEW
    [17.06.10 21:09:32]

dragilor, nu ma intelegeti gresit ... mi-am dorit mult sa ajung la acest hotel auzind recomandari bune, vazand poze etc. ... imi pare rau ca nu mai merg acolo

din pacate mi s-a intamplat ce mi s-a intamplat ... pe aici sau altundeva am citit ca nu sunt primul patit cu Azalia iar ideea nu e neaparat de a-l ocoli

multi au avut noroc (sau nu a fost chestie de noroc), altii au mers in extrasezon si atunci e mai greu sa se faca overbooking

in plus, chestia cu overbooking-ul e vina integrala a hotelului, nu mai dati vina (sau laudati) pe agentii

idee e ca acest hotel exceleaza la capitolul overboking. punct!

vacante placute

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]