Pensiunea Byblos [Dumbrava Roşie]

înscris/ă în 08.05.19
APR-2019
Lei

Afara-i vopsit gardul

Am rezervat la pensiunea Byblos din Piatra Neamt, venind de la Gura Humorului unde am petrecut un Paste de nota 10, dorind sa ramanem si la Piatra Neamt 2 nopți, 30 Aprilie, 1 mai 2019; prin telefon, o voce plăcută ne-a vorbit frumos , fără sa bănuim ce ne așteaptă pe noi, cei 6 membri ai unei familii, din cele 3 camere rezervate, inițial cu mic dejun, la care însă am renunțat și veți vedea de ce.

Am ajuns seara pe la ora 8 unde, surpriza... era un eveniment, despre care nu ne anuntasera, ca nu am mai fi Rezervat. Muzică, dans galAgie care a tinut dupa miezul noptii, si asta dupa ce am sun at insistent la dna Directoare sau patroana pensiunii.

Dar marea dezamagire au fost camerele: 2 paturi inguste cu pilote care nu intrau in plicurile cearceaf, frig, ca stiti ca a plouat mult zilele acestea peste tot in Tara si mai ales, miserie si neglijenta.

In camera si pe hol resturi alimentare de la alti turisti, fire de par pe jos, dusul, chiuveta wcul, le-am folosit cu teama si Inca nu stiu daca nu am luau vreo bacteria de acolo. Ba la dus, a cazut robinetul pe jos.

Am petrecut noaptea in frig, sila si teama sa nu ne imbolnavim. Totusi, oameni buni, e pensiune de 3 stele si arata de 1 stea.

A doua zi ni se pregatea micul dejun dar am refuzat. Servetelele de masa erau... negre, ca in hotelurile vampirilor. O dra chelnerita ne a dat banii inapoi, retinand desigur noaptea Petrecuta acolo si am plecat. Apreciez ca totusi cineva si a cerut scuze.

Asadar, o experienta greu de Uitat mai ales ca am fost in Tara la alte pensiuni si hoteluri de 3 stele care ne-au impresionat prin curatenie si respectul fata de client.

Impresii încărcate de Marra in 08.05.2019 23:55:49

Validat / Publicat: 09.05.19 10:16:02

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Marra); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 1 voturi) nota2

[09.05.19 10:15:07]

@Marra: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 83&ridAnt=93445

venind de la Gura Humorului unde am petrecut un Paste de nota 10

Unde ați fost, a care pensiune / hotel?

Ne-am fi bucurat - și ne-am bucura bucurăm oricum - să putem citi impresiile voastre de acolo, de la acea cazare, scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

• Pensiunea Byblos - Piatra Neamt (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 7.00 (scris in 09.09.16 de 1024 din MORENI [DB]) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: