ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.05.2019
DIN: Chitila [IF]
ÎNSCRIS: 08.07.10
MAY-2019

Binisor

Mai zilele trecute am avut nevoie de o cazare fulger, la Suceava.

Am activat netul si primul hotel iesit in cale a fost Hotel Polaris.

Binenteles ca am sunat in regim de urgenta si la capatul firului un domn amabil m-a informat ca sunt camere libere si ca putem veni la orice ora fara nicio problema.

Adresa; Str Mihoveni, nr 1,

727525, Suceava

Noi am ajuns la Suceava in jurul orei 12 noaptea, GPSesul ne-a dus la hotel fara nici o problema, de altfel hotelul se afla intr-o zona limitrofa a orasului undeva pe o linie de centura a Sucevei.

Am parcat masina in parcarea generoasa a locatiei si am intrat prin partea dreapta prin locul indicat ca fiind receptie.

Un domn privea la TV, o alta doamna dormea pe doua fotolii unite undeva in spatele receptiei.

Nimic de zis, au fost amabili si promti, am primit camera imediat, am achitat 120 lei pe camera dubla pentru o singura noapte si gata "Noapte Buna".

Fac precizarea ca pe booking camera dubla figura cu pretu de 108 lei/noapte.

Am urcat catinel spre etajul doi pe o casa a scarii dragut decorata si pe la jumatatea holului ne-am gasit camera. Am intrat, am aprins lumina si binenteles ca am facut cateva poze chiar daca eram chioara de somn la fel si Bogdan.

Camera destul de micuta, dar mobilier eficace, aranjat astfel incat sa nu inghesuie camera si mai mult.

Pe jos avea montata o mocheta aspra de culoare gri si zic eu ca a fost pusa pe podea direct pe beton fara o sapa sau ceva care sa o niveleze.

Un pat matrimonial sificient de mare, un birou care avea sub el un minifrigider si un tv-eu care functiona cu suficiente posturi.

Asternuturile albe, curate, perne tocmai bune, intr-un cuvant o camera curata si primitoare, dar fara balcon.

Baia

Ma asteptam sa fie mica ca si dimensiuni, dar uitandu-ma din prag mi-am dat seama ca era incapatoare si bine organizata: un dus mare pe partea dreapta, in prelungire vasul de toaleta si chiuveta cu oglinda asezate frontal fata de intrare. In baie am gasit prosoape albe suficiente, dar cea mai mare problema a fost faptul ca nu am avut apa calada, degeaba am prapadit eu apa lasand-o sa curga caci apa calada n-a sosit. Va imaginati ca a trebuit dimineata totusi sa ma spal ca o pisicuta cu apa rece.

Una peste alta cazare civilizta... dar nu prea caci civilizatia fara apa calda nu prea face casa buna.

Una peste alta si in doua vorbe as spune "camera buna, curata dar fara apa calda".

Recomand locatia, dar totusi intrebati daca vine apa calda la robinet.

Inca ceva la cazare am observat ca restaurantul care era ornat pentru petrecere asa ca este bine sa intrebati si daca peste noapte au vreun eveniment la carciuma.

Trimis de adrianbogdan in 07.05.19 06:19:13
Validat / Publicat: 07.05.19 12:52:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SUCEAVA.

VIZUALIZĂRI: 385 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Aici am fost

[07.05.19 12:50:57]

Mutat în rubrica "Polaris Hotel, SUCEAVA" (nou-creată pe sait)

=

[07.05.19 13:10:26]