ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.05.2019
DIN: Giurgiu
ÎNSCRIS: 14.07.11
APR-2019

Apartament Barok 1* - Lovech

Desi liliacul nu mai era inflorit de multa vreme, insa profitand de liberele de la serviciu, am decis sa vizitam in perioada 30.04-01.05.2019 orasul Lovech si imprejurimile, astfel ca a trebuit sa cautam o locatie pentru o noapte de cazare.

Am butonat pe internet, oprindu-ma pana la urma la "Apartamentul Barok", situat in centrul orasului Lovech, coordonate GPS, N:43.132419 si E:24.715486, pe str. Targovska, nr. 15, apartement nr. 2, etaj 2, cu o capacitate de cazare pentru 3 personae, fiind compus dintr-un dormitor cu parchet, ce contine un pat dublu mare, o canapea extensibila, tv cu diagonal 123 cm, comoda, noptiere cu veioze, masuta pentru cafea, oglinda pentru machiaj, aer conditionat, wi-fi gratuity, bucatarie cu chicineta, plita elecrica, expresor cafea, prajitor paine, fierbator cana, mini frigider, vesela si alte ustensile necesare unei bucatarii.

Baia este cam mica, dar are boiler electric, cu apa calda permanent, dus, consumabile pentru baie, prosoape, papuci de unica folosinta, etc.

In hol se afla un dressing pentru haine si alte bagaje.

Privelistea de la ferestre aste superba, desi apartamentul este pozitionat stradal si se circula cu auto, zgomotul strazii nu se aude in interior.

Proprietarul apartamentului, pe nume Iordan, care ne-a intampinat la sosire, vorbeste limba engleza fiind foarte ospitalier, interesat sa ne indice cele puse la dispozitie in apartament si ce locuri sunt de vizitat in zona.

Deasemenea din partea casei am avut un mini bar gratuit cu bauturi alcoolice, cafea macinata pentru expersor, dar si bomboane turcesti foarte delicioase.

Recomand aceasta locatie. !

P.S. Ulterior am observat ca am setat gresit anul din data realizarii fotografiilor...

Ochelari sunt de vina...pe care nu i-am avut la purtator..

Trimis de fregata in 04.05.19 21:15:05
Validat / Publicat: 06.05.19 23:09:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 174 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fregata); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.05.19 22:58:40]

Mutat în rubrica "Barok Apartament, LOVECH / LOVECI" (nou-creată pe sait)

crismis
[06.05.19 23:59:21]

@fregata: Cât pe ce să ne întâlnim!

Noi am fost în Lovech între 27 și 29 aprilie și am stat peste pod, un pic în dreapta, la un hotelaș de familie, mic și drăguț (o să povestesc și eu despre el).

Călătorii frumoase în continuare!

[07.05.19 07:56:31]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

fregataAUTOR REVIEW
[07.05.19 11:27:20]

@webmasterX:

Buna ziua! Am verificat pe harta, coordonatele sunt ok!

fregataAUTOR REVIEW
[07.05.19 11:35:27]

@crismis:

Poate ne-am intersectat pe strazile Lovech-ului... Am intalnit multe familii de ramani. Astept rewiew-ul postat despre hotelul unde ati fost cazati.

crismis, fregata

• pagină generată în 0.055980920791626 sec