ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2019

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Vacanta de Paste la Sol Luna Bay

Am ajuns la sol luna bay...

Și am constatat că nici măcar în stațiunea obzor este... bine asta daca se poate numi stațiune... hotel lângă hotel... Nimic de făcut... Hotelul aflându-se la 5 km de intrarea în statiune.

Am intrat în hotel la prima impresie era ok... ajunși la recepție un domn bine zâmbitor ne întâmpină (personal de nota 10) ne da cartele ne pune brățări...

Și ajungem in camera, noi am optat pt o camera cu vedere la "parc" parcul însemnând boscheți... Camera curata cu doua paturi de o persoana lipte intre ele care peste noapte se distanțau... Gresie pe jos... Mini bar in camera... Balcon cu masuta și 4 scaune din plastic... La camera nu am nimic de reproșat decât paturile...

Acum hai sa va povestesc despre masa... Ajunsi la prânz și fiind ziua de Paști am găsit miel f bine gătit, oua vopsite... In prima zi a fost ok... iar din a2a zi din ce in ce mai nașpa... primul rând că ce găseai la prânz o găseai la cina reinventata (prânz -cartofi copți cină -aceiasi cartofi puși în sos peste ei), dimineața trebuia să stai la coada sa mănânci o clătită vreo 15 min... Într-un cuvânt nu mureai de foame dar nici bine nu era!!!

Și cel mai nașpa era că nu aveai ce sa faci unde sa te duci... In obzor... recomand acest hotel persoanelor care au peste 60 de ani!!

PRo-mare aproape, personal drăguț, camera cat de cat ok.

Contra- mâncarea slăbuță, paturile, stațiunea.

Trimis de Myshella in 03.05.19 13:37:40
Validat / Publicat: 03.05.19 15:01:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hvd Viva club, ibersotar

VIZUALIZĂRI: 1217 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Myshella); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.05.19 15:01:01]

@Myshella: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 24&ridAnt=93322

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [03.05.19 15:17:01]

@Myshella:

Deh... aşa se întâmplă atunci când nu te informezi despre zona în care urmează să îţi petreci minivacanţa.

Hotelul este la maxim 2 kilometri de Obzor, nicidecum 5 kilometri cum afirmi mai sus.

Obzorul este o mică staţiune foarte curată, foarte verde şi foarte liniştită, preferată de cei care doresc un concediu de relaxare. Seamănă mult cu Eforiile dinainte de 1989.

Pentru aglomeraţie, agitaţie, gălăgie şi balamuc non stop, Nisipurile de Aur şi Sunny Beach sunt alegerile perfecte

noi am optat pt o camera cu vedere la "parc" parcul însemnând boscheți...

Nu prea este niciun parc acolo , formularea "park view" este folosită doar pentru a departaja camerele cu vedere la mare de cele, mai ieftine, cu vedere la orice altceva. Dacă plăteai suplimentul de vedere la mare, puteai beneficia de o perspectivă de vis, puteai admira inclusiv răsăritul din balcon.

O fi fost camera în pantă

recomand acest hotel persoanelor care au peste 60 de ani!!

Este dreptul tău să recomanzi ce vrei tu , însă, prin facilităţile deosebite oferite, dintre care aş menţiona doar aquaparkul, hotelul mie mi se pare recomandabil mai degrabă familiilor cu copii decât vârstnicilor

resita2009
    [03.05.19 16:38:14]

Fara suparare dar tu inainte sa-ti alegi un conediu nu te documentezi putin, sa vezi unde se afla hotelul si ce ofera statiunea respectiva?

Hotelul este la cca 2 km statiune de statiune, camerele le-ai primit pt. care ai platit, eu am platit cu vedere partiala la mare si am avut o imagine superba.

e un hotel linistit, recomandabil famililor cu copii si celor care vor liniste

in fine, pe viitor n-ar strica sa te documentezi inainte de a alege unde vrei sa-ti petreci concediile.

[03.05.19 22:39:45]

Se pare ca am fost in acelasi hotel in acelasi timp.

Nu stiu de ce te plangi de mancare. Nu sunt fan all inclusive dar personal mie mi s-a parut unul foarte bun. Din punctul meu de vedere mancarea arata foarte bine si nu mi s-a parut reciclata.

In seara de Pasti am avut miel gatit la cuptor, miel care a avut mare succes. A doua zi la pranz am avut ciorba de miel. Nu-ti pot spune cat de mare mi-a fost mirarea cand un domn m-a intrebat ce ciorbe sunt si cand i-am spus ca una este de miel a venit imediat cu replica "este cu mielul ramas de aseara" . Nu neg ceea ce ai spus despre cartofi, dar eu personal n-am observat acest lucru. Cred ca trebuie sa fim constienti ca mancarea gatita si neconsumata la masa respectiva nu se arunca la nici un restaurant indiferent de specificul lui. Mie nu mi se pare grav faptul ca o mancare gatita si pastrata in conditii optime se incalzeste pentru a fi servita, grav mi se pare sa oferi mancare reciclata din farfurii sau stricata. Personal noua si celorlalte 9 familii care ne-au insotit ni s-a parut mancarea buna.

De ce ai stat 15 minute pentru o clatita? Raspunsul este simplu: nu erau preparate inainte de masa, ci atunci pe loc. Pentru 8 sau 10 clatite cate incapeau pe plita de gatire doamna ce le cocea avea nevoie de cel putin 1 minut, dar nu asta este problema, problema era ca oamenii ce stateau la rand nu luau 1,2, 3 clatite ci le luau pe toate. Am stat si eu o data la rand la clatite si am vazut cu ochii mei cum persoanele din fata mea au luat toate clatitele coapte intr-o tura si au asteptat inca una. Nu cred ca timpul de asteptare se datora personalului din restaurant.

Hotelul mi s-a parut ok pentru toate varstele. Fiica mea de 8 ani a afirmat ca este cel mai frumos hotel (si a fost in cateva pana acum) datorita programului destinat copiilor si a fantanii de ciocolata.

In mod normal nu as fi scris acest ecou, fiecare are dreptul la opinia lui dar mi s-a parut nedrept fata de cei de la hotel si pentru cei ce doresc sa aleaga acest hotel. Eu as merge si a doua oara aici.

[03.05.19 23:14:27]

@nicole33: ba chiar sa stii că m-am informat dar mai toți il recomanda, asa am și ajuns din recomandari eu fac comparație cu alte hoteluri la care am mai fost și am foarte incantata... eu cred că toată lumea e libera sa își spuna pararea... hotelul era cat de cat ok... statiunea era nașpa nu aveai ce face acolo, iar aquaparkul nu era deschis...

[03.05.19 23:20:20]

@Denisa13: Fiecare are părerea lui... Eu nu am zis k nu aveam ce manca sau ceva de genul... Am spus doar că mâncarea nu era difersficata... eu de ex mplu nu mănânc miel... Cu calitele am pățit și eu la fel nu am zis că personalul este de vina... făcând comparație cu câteva hoteluri la care am fost înainte... nu exista comparație... Dar am ajuns aici pt că toată lumea recomanda hotelul... Hotelul mi sa părut cat de cat ok... Stațiunea lasă de dorit... asta am vrut sa subliniez

[03.05.19 23:47:08]

@Myshella: Asa este - fiecare cu parerea lui. Nici eu nu mananc miel dar am vazut peste, pui, porc... chiar si scoici si calamari. Vazand articolul tau regret ca n-am facut poze. Au facut vreo doua prietenii mei si le-am atasat articolului.

Ca nu ti-a placut este una, ca nu recomanzi este dreptul tau, dar personal, articolul tau mi s-a parut nedrept fata de hotel.

Meniul era foarte diversificat, chiar daca nu diferea prea mult de la o masa la alta, felurile de mancare fiind cam aceleasi... aceleasi dar multe. Cred ca erau peste 8 tipuri de paine, fructe, prajituri, compoturi, iaurt, cereale, cruditati, salate, paste, mezeluri, branzeturi, pizza, plus mancarurile gatite.

Cozile ce se formau nu erau din cauza hotelului ci din cauza vizitatorilor. Sa nu uitam ca eram in vacanta si nu ne grabeam nicaieri,cred ca asteptarea nu ar trebui sa ne supere. Faptul ca multi aveau aceasi preferinta a format cozi, dar trebuie apreciat ca a fost suficient pentru fiecare. Eu am apreciat in mod deosebit curatenia ce se asigura in restaurant si faptul ca orice produs se termina era completat imediat.

Cum am scris si eu un articol despre hotel dar la momentul respectiv nu am avut poze cu mancarea am atasat cateva poze azi, poze facute de prietenii care m-au insotit. Am primit si eu filmulet cu masa de prajituri dar nu-l pot atasa.

P.S. Doar asa , de curiozitate, imi poti recomanda hotelurile la care ai fost si ai fost foarte multumita ? Multumesc.

[04.05.19 00:06:01]

@Denisa13: hotel hvd Viva club stațiunea nasipurile de aur, hotel iberostar stațiunea Sunny beach

[04.05.19 00:12:15]

@Myshella: Denisa Am vrut să mă duc tot la hvd... dar am zis sa mai vad și altceva... sincer îmi pare rau ca nu m-am dus tot acolo... daca vrei o vacanta la superlativ alege hvd... și sigur o sa împărtăsim aceiași impresie... intra și citește ce spune lumea de el și să vezi poze... bine in realitate e mult mai ok...

[04.05.19 00:14:31]

@Myshella: Este și in obzor un hotel care aparține tot de hvd din nisipurile de aur... Se numește miramar... Am venit mai mult sa vad hotelul acela... as fi vrut sa vin la vară dar cu siguranță din cauza stațiuni nu o sa mai vin.

[04.05.19 00:22:43]

@Myshella: Ca să înțelegi diferența... La o singura masa găseai la hvd iepure, curcan, pui, porc, peste, fructe de mare, sushi iar fiecare tip de carne era gătit în mai multe feluri... aveau 3-4 m de masa numai cu pâine, o masa numai cu masline, o de 3-4m de fructe ananas pepene galben roșu avocado mango orice... îmi pare rau că am pierdut pozele din telefonul vechi că ți le trimiteam.

[04.05.19 00:23:21]

@Myshella:Multumesc. Data viitoare cand voi alege o vacanta la all inclusive in Bulgaria voi studia si hotelurile recomandate de tine.

[04.05.19 00:25:40]

@Denisa13: Cu mare drag!! O seara frumoasa...

[04.05.19 09:01:37]

@Myshella:

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca review nou.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acestor destinaţii.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Denisa13, Myshella, resita2009
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Luna Bay Resort Hotel: