ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2019
FEB-2019

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Vila Crinul - asa NU

Vila Crinul are adresa Bulevardul Băile Felix 124, Sînmartin 417495, se afla intr-o intersectie intre statiunile Baile Felix, 1 Mai si Sinmartin.

Noi am rezervat aici 6 camere pentru 3 nopti cu pretul de 450 sau 480 lei pe sejur, in luna februarie. Camerele cu 450 lei erau mai micute dar aveau balcon. Cele cu 480 aveau o suprafata mai mare dar nu aveau balcon, practic balconul facea parte din camera marind suprafata acesteia.

Noi am ajuns la pensiune in jurul orei 14. Ne-a intampinat la receptie o doamna care nu ne-a aratat camerele pana nu am platit. In loc de 6 camere duble am primit 4 duble si un apartament. Pentru apartament ni s-a cerut suma de 900 lei, echivalentul a doua camere duble desi acesta are o singura baie si nu este decomandat. Aceasta primire neprietenoasa si lipsita de profesionalism mi-a lasat un gust amar. Am platit camerele si micul dejun 18 lei/ persoana/ zi si am primit cheile.

Am avut 4 camere la etajul 1 si un apartament la etajul 2. Camerele sunt maricele, paturile confortabile, televizorul are semnal bun, frigiderul functional si caldura suficienta. In cele trei zile ni s-a ridicat gunoiul din camera dar nu s-a facut curat si nici nu s-au schimbat prosoapele. Am avut hartie igienica la baie si doua sapunuri mici. Apartamentul este maricel, are balcon si bucatarie foarte putin dotata, un ibric si cateva vase. Daca ai dori sa gatesti aici ar fi insuficiente si nu ai reusi. Am avut furnici in camera, multe furnici. Noi am avut in baie dar in alta camera umblau prin tot patul. Am semnalat problema la receptie si ni s-a spus ca am mancat in camera (lucru care nu s-a intamplat) si ca se vor ocupa de ele. Nu stiu cum s-au ocupat ca nu au disparut.

Micul dejun – cel mai jalnic mic dejun primit vreodata. Defapt la micul dejun erau 3 variante dintre care doua cu oua – prajite sau omleta si unul cu crenvusti. Pe langa oua sau crendvusti mai aveam paine, o bucatica de unt si niste gem de prune, plus cafea sau ceai. Am mancat de doua ori aici, a treia oara am sarit peste masa, preferand sa mancam in oras. Am avut intentia sa mancam si altceva aici dar am renuntat repede. Nu stiu cum este vara dar in februarie probabil faceam toxiinfectie alimentara.

Un alt minus al acestei vile este ca pretul cafelei era diferit. Cafeau era buna, dar cum eram mai multi in grup, cand ne-am dat seama ca nu platim acelasi pret pe acelasi produs nu a fost ok.

Receptia este deschisa mereu. De aici poti achizitiona bilete de intrare la aqua park-ul President cu jumatate de pret. Biletele se platesc la receptie si primesti un card de acces pe care il prezinti la intrarea in aqua park. La vila nu am putut cumpara bilet cu reducere pentru copil dar reducerea ne-a fost oferita la aqua park. Nu stiu cum este vara aici dar noua nu ne-a placut. Am fost doua zile la rand iar in a treia am fugit la vecinii unguri unde am avut parte de servicii excelente la acelasi pret.

Daca vom reveni in zona cu siguranta nu voi mai alege Vila Crinul. Ne-a lasat un gust amar.

Trimis de Denisa13 in 02.05.19 14:36:06
Validat / Publicat: 02.05.19 16:03:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'.

VIZUALIZĂRI: 449 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Denisa13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vila Crinul in ziua plecarii
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 23.00 EUR pe cameră

[02.05.19 16:02:31]

Mutat în rubrica "Vila Crinul [Sînmartin], BĂILE FELIX / '1 MAI'" (nou-creată pe sait)

[02.05.19 16:05:40]

@webmasterX: Este Ok pozitionarea pe harta.

[02.05.19 16:10:00]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

[02.05.19 16:13:13]

@webmaster: Multumesc!

krisstinna
    [02.05.19 16:43:41]

@Denisa13: Am râs un pic, scuze

Mă așteptam la ceva pozitiv vazandu-ți numele și... surpriză!

Apreciez și articolele negative, e bine sa punctăm și ce nu ne place, doar așa putem evita acele locuri nu tocmai drăguțe.

Ai tu ceva cu furnicile? Ești dulce și le atragi

[02.05.19 16:56:46]

@krisstinna: Da krisstinna, nu am contabilizat dar de obicei articolele mele recomanda destinatia. De data asta nu este asa. Mi-am propus de atunci sa scriu despre aceasta vila dar nu mi-am facut timp. Cum am scris despre bulgari, gandindu-ma ca vara este aproape m-am organizat si am scris rapid si acest articol, nu ca are fi fost horror aici dar sunt convinsa ca la pretul platit se gasesc pensiuni mai primitoare. Consider ca este de datoria noastra sa povestim si experientele mai putin frumoase pentru a evita sa treaca si altii prin aceeasi situatie pentru ca am fost egoisti si n-am impartasit experienta.

Nu stiu ce sa spun in privinta furnicilor, probabil ca trag la dulce

Multumesc de vizita si ecou.

iulian68
    [03.05.19 02:51:05]

Imi pare rau sa vad ca tocmai tu, cu ceva vechime pe aici, ai avut parte ee aceasta experienta nefasta. Dar stai linistita, ca si eu si altii ca mine si-au mai " furat-o" ... E bine insa ca ai scris articolul pt ca sunt sigur, turisti de pe AFA nu vor mai avea prea curand!

[03.05.19 09:07:12]

@iulian68: Oricine poate fi in situatia asta. Locatia n-am ales-o eu, am urmat grupul. Asa a fost sa fie. Nu a fost rau, n-am stat in camera decat sa ne odihnim si ne-am odihnit foarte bine. N-am putut totusi sa trec peste atitudine. Fiind 6 familii era corect sa ne dea cheile si sa ne alegem camerele. Apartamentul nu poate costa la fel ca doua camere si micul dejun este sub orice critica. Vila arata binisor dar omul sfinteste locul. Stiu sigur, ca la fel ca mine, sunt destui pe aici si n-am vrea sa-si strice buna dispozitie. Cand am aflat unde avem rezervare am intrat pe net si am citit despre vila. Nu-mi amintesc sa fi citit ceva de rau. In fine, mie nu mi-a placut, deci nu recomand.

Multumesc Iulian pentru vizita si ecou si sa ne revedem sanatosi.

Zoazore
    [08.05.19 20:16:42]

@Denisa13: SB-ul meu sper să-ți mai îndulcească gustul lăsat de Crinul cam ofilit!

Dar nu de dulce aveți voi nevoie, că aveți o dulceață mică la care au și tras furnicile

Adevărul e că și eu am doar articole care recomandă, dar încă n-am avut experiența de grup. așa că până acum, doar eu decideam, conform AFA și @Safta Radu.

Sper să nu mai aveți astfel de experiențe, ci doar vacanțe minunate!

[08.05.19 22:16:00]

@Zoazore: Multumesc Zana Buna pentru vizita, ecou si SB.

Asta sa fie singura paguba - o pensiune mai putin primitoare. Sanatate sa avem si timp liber sa calatorim.

Ma bucur pentru tine ca n-ai avut experiente neplacute si sper sa nu ai niciodata parte de ele.

Am observat de ceva timp ca lista neagra este aproape vida, ceea ce este un lucru bun.

Calatorii frumoase si sa ne vedem sanatosi.

Denisa13, gb29, iulian68, Zoazore