ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2019
APR-2019

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

De Paște la Aquapark Căciulata

Mergem la acest Aquapark încă de pe vremea când era doar un singur bazin la Oltul, deci am frecventat acest loc de f multe ori.

La început ne-a plăcut f mult mai ales când sa extins și a devenit un Aquapark destul de generos că dimensiuni și nr de bazine dar din păcate pt că în România totul funcționează pe principiul 'lasa că merge și așa' ultimile dați când am fost am devenit din ce in ce mai dezamăgita.

Am fost in a doua zi de Paști și încă de la intrare ne-au spus nu sunt dulapuri, ok... mă întorc și spun pot veni un pic mai târziu să verificăm dacă cumva cineva pleacă și putem lua cheii... doamna se întoarce și ne dă doua chei... ultimile după spusele ei... deci erau totuși chei??? dar nu se dau decât la insistențe?! Mergem sa mâncăm, o coada interminabila pt un meniu format din cipsuri de cartofi, mici, șnițel și salata de varza și murături. Doi oameni care nu fac față, unul servea mâncarea celălalt incasa banii, dar mai vindea și cafea și dădea pizza... exact se mai dădea și pizza pt care stateai o ora la coada și încă o ora sa o ridici. Total dezamăgita de meniu și nu pt prima dată de servire care este dezastruoasă. Am mai fost și anul trecut de 1 mai și au fost cozi la fel dar nu a fost meniul asta de tot râsul.

Apa murdara bineînțeles, mai rece că de obicei, masajele subacvatice nu funcționau peste tot din motiv că 'sunt stricate' apa calda dădeau drumul doar cănd se trăgea atenția la angajați.

Nimic nu a mai fost reabilitat, gen bara de intrare în bazin ruptă... dusuri rupte etc clientul este pe locul 5 și lasă că merge și așa... In concluzie f dezamăgita, păcat pt că este un loc frumos.

Trimis de cori80 in 02.05.19 00:02:36
Validat / Publicat: 02.05.19 08:20:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA.

VIZUALIZĂRI: 4332 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cori80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

U109139
[03.07.19 11:32:16]

Dezamagire!!!

Am fost in 20iun., pt, cateva ore si am avut o mare surpriza neplacuta!!!

Am achitat intrare unica cu gandul ca vom manca ceva de pranz la, autoservirea"din incinta bazinelor. La intrare scrie ca se interzice consumul de băuturi si mancare aduse din afara. Stiam asta din anii precedenti cand am mancat acolo masa de pranz, oferta fiind cam, de cantina"iar preturile, de restaurant ".

Doar ca anul acesta oferta era:cativa mititei vechi, cateva aripioare picante si... CHIPSURI!!! golite din punga in tava... Fata de la, autoservire" si baiatul de la bar erau si ei putin rusinati de oferta pe care o puteau face clientilor, dar domnul care parea un fel de, responsabil" ne-a sugerat pe un ton impertinent sa iesim afara, sa mancam in alta parte. Si daca vrem sa revenim sa platim o noua intrare... Nu cred ca vom, reveni" vreodata...

cori80AUTOR REVIEW
[03.07.19 14:57:55]

@U109139: Da, f neplacut! Nici noua nu prea ne vine sa mai revenim, sunt locuri mai bune unde te simti mai bine...

cori80
Alte impresii din această RUBRICĂCozia Aquapark [Căciulata]: