ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.06.2010
DE poll
ÎNSCRIS: 06.08.09
JUN-2010

Un sejur relaxant

Ne-am intors ieri din concediul petrecut la acest hotel si subscriu la cele postate inainte de un alt user de pe site, cu care de altfel ne-am si intalnit la hotel.

Drumul cu autocarul a fost destul de obositor, dar odata ajunsi acolo nu a mai contat oboseala cand am vazut locatia unde urma sa ne petrecem sejurul. Am avut noroc ca am fost si cazati f. repede, asta se datora si faptului ca am fost prima serie de turisti din cate am inteles, deci nu am asteptat eliberarea camerelor, cum se face de obicei. Am avut noroc si de o vreme frumoasa numai buna de bronzat, iar apa marii a fost numai buna, se putea face baie in mare dar trebuia sa fii atent la aricii de mare.

Punctul forte al acestei locatii este gradina superba, plina de flori si palmieri si care este bine intretinuta. O gramada de leandrii de diferite culori, trandafiri, magnolii si portocali fac ca plimbarea prin gradina sa fie o placere.

La fel de frumoasa era si gradina in mijlocul careia sunt ridicate hotelurile Athos Palace si Pallinii, care fac parte din acelasi complex, dar mult mai mare ca intindere.

Cazarea este buna, camerele sunt mari si curate, se face curatenie in fiecare zi iar o data pe saptamana se schimba lenjeria si prosoapele.

Mancarea este gustoasa si proaspata, in fiecare zi era gatit altceva, cu mici exceptii. Totusi am inteles de la alte familii care au fost si anul trecut, ca acum era mai slabut meniul decat data trecuta, mai putin variat, dar din punctul nostru de vedere a fost suficient si f. bun.

La micul dejun era cam acelasi lucru in fiecare dimineata cu mici exceptii, dar era mai mult decat ok ce se servea,iIar seara aveam peste gatit de fiecare data altfel, carne de pui, de curcan, de vitel si de porc, salate variate si in fiecare zi era un alt fel de supa, pe care recunosc ca nu am incercat-o, odata era supa de ceapa, a doua zi de morcov, de pui, etc. Dulciurile erau super bune si variate, am avut cateva feluri de prajituri in fiecare seara, multe dintre ele nu se repetau in alte zile, iar ca fructe erau felii de portocale si mere.

Un minus il constituie intradevar faptul ca izolarea camerelor nu este buna, dar este un lucru des intalnit si in alte locuri.

Noi am fost incantati de hotel si locatie in general, si am reveni cu placere in acest loc oricand.

Trimis de poll in 07.06.10 22:28:10

VIZUALIZĂRI: 3627 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (poll); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera in care am fost cazati

stancuflorina
    [08.06.10 09:09:35]

406 e a costat toata excursia inclusiv transport pentru 7 zile?

[08.06.10 10:08:11]

Da, biletul a fost 143 de euro/pers. cu mic dejun si cina incluse iar transportul a fost 60 de euri/pers dus-intors, dar noi am luat biletele din martie, a fost un early booking, de asta si au fost asa ieftine.

valimi
    [08.06.10 12:24:10]

Excelent pretul, la 20 e/noapte, chiar si autocarul este ieftin pana acolo.

Masa AI sau DP?

[08.06.10 12:54:20]

demipensiune

biancuta
    [08.06.10 14:05:23]

Am studiat si eu oferta acestui hotel, dar intr-un final, am renuntat. Se pare ca mi-ar fi placut, pozele cu gradina/curtea interioara imi plac.

me
    [23.06.10 23:34:14]

Frumos post, imi aminteste cu placere de vacanta, mai ales ca am fost in aceeasi perioada

krondia*
    [19.08.10 09:38:16]

Mi-a atras atenţia de mai multe ori acest hotel. Îmi prinde bine prezentarea. Mă bucur că aţi avut o vacanţă plăcută.

[19.08.10 12:58:31]

Da, a fost chiar foarte frumos, am avut si vreme buna, cu toate ca era sfarsitul lunii mai - inceputul lunii iunie, a fost super ok. Am fost ajutati in alegerea hotelului si de parerile pozitive ale membrilor "amfostacolo", care si-au petrecut vacantele la acest hotel in anii trecuti si ale caror impresii au contat mult.

resy*
    [20.02.11 17:02:39]

Vrem sa mergem si noi la inceputul lui iunie anul asta... , dar sunt nelinistit in privinta apei. Se poate face baie? Cum e apa? Si te rog sa imi dai un sfat: cum e mai bine camera la etaj sau la parter? cu vedere la piscina sau cu vedere in spate? multumesc.

me
    [21.02.11 09:53:52]

Depinde de vreme, si noi am fost la inceputul lui iunie anul trecut si in unele zile s-a putut face baie, in altele chiar a plouat. Nu e nimic garantat cu schimbarile climatice: D Ne spunea cineva de acolo ca in 2009 n-a plouat deloc din mai pana s-a terminat vara.

Apa piscinei nu era prea calda dar am putut face baie.

Camera la parter e mai racoroasa, ai si o mica terasa cu iesire direct in parc, noi chiar glumeam ca avean palmierul nostru in dreptul terasei

Camerele de sus au balcon. Noi ne-am mutat de jos pentru ca erau galagiosi cei din camera alaturata (deh, romanilor le placea sa stea la discutii pe terasa nu conta ca altii poate vor sa doarma...) si am cerut o camera mai linistita.

In ambele cazuri am avut vedere la parc, a fost ok e f frumos parcul.

biancuta, krondia*, me, poll, resy*, stancuflorina
    Alte impresii din această RUBRICĂMacedonian Sun Hotel: