Continental Hotel

JUL-2017
REGIM MASĂ Mic dejun
+ COPII: 2

Recomand

Hotel făcut de pe timpul comunismului, camerele obișnuite, recomand ultimul etaj cu vederea spre Dunăre face toți banii,

amplasarea este ok aproape de faleză,

de sublimat amabilitea personalului fiind si cu copil au pus imediat la dispoziție un pat suplimentar gratuit,

luat și micdejun dar fiindcă am plecat mai dimineață și restaurantul era închis ai pus la pachet fără probleme.

Seara au o terasă unde cânta o formație muzica ok...

prețul ok, recomand mai ales datorită personalului și amplasării cele trei stele sunt pe bune...

Impresii încărcate de marideiana in 29.04.2019 12:56:24

Validat / Publicat: 29.04.19 15:10:47

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (marideiana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[29.04.19 15:10:21]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Continental Hotel, DROBETA TR SEVERIN" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

- Mihai18
[29.04.19 16:17:29]

Hotel Continental se numește acum, anterior era denumit hotel Perla. În sept. 1989 m-am cazat prima dată la acest hotel, desigur cu relații altfel nu găsei cameră liberă. Era un hotel bun. Am avut norocul să primim cameră cu vedere spre Dunăre și dincolo-Serbia. Prin fereastra panoramică a camerei se vedea bine malul sârbesc și jinduiam să fim și noi acolo. Ulterior visul ni s-a împlinit. Revin la vremurile de atunci. Ne-a surprins programul TV și nici nu am mai plecat din cameră în acea seară. Recepționam postul TV Zagreb, pentru noi fiind o minune.

Au trecut ani, aveam libertatea să circulăm în exteriorul României. Am mers la Belgrad și hotel de tranzit a fost Continental (Perla de altădată). La fel de bun. După 4-5 ani din nou ne-am cazat acolo. Totul curat și mic dejun fără reproș.

Ce m-a frapat la acest hotel după ce anterior mă cazasem la peste 20 hoteluri din Europa. Politețea și b ună-voița recepționerilor și chiar le-am spus acest lucru.

Revin la hotelul din prezent. Având o vechime de cca. 40 ani, fără renovare, să nu vă așteptați la ceva deosebit. Ușile, mobilierul sunt cele de atunci, deci să nu vă așteptați la cartele magnetice la ușă. Ce a rămas foarte bun la acest hotel. Politețea, amabilitatea și de aceea îl recomand, dar nu pentru fițoși.

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[29.04.19 17:07:41]

Eu am stat de două ori la acest hotel, pe vremea "împușcatului", odată prin 78, altă dată prin 80.

Niciodată nu a fost nevoie de vreo atenție sau ceva, nici pile nu aveam. (Mă rog, aș fi putut apela, dar nu îmi place să fac asta).

Pur și simplu mă duceam la recepție și achitam 45 lei pe noapte.

Confirm - vederea spre Dunăre și Serbia e super.

- livdan
[29.04.19 21:05:01]

@Mihai18: Numele hotelului a fost Parc Hotel, niciodata Perla sau ceva de genul.

Articolul despre hotel destul de bun mai scoate putin Severinul din anonimat.

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[29.04.19 23:49:45]

@livdan:

Numele hotelului a fost Parc Hotel

Corect; am uitat să adaug asta în răspunsul meu anterior. ;)

pagină generată in 0.0920770168304 sec