ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.06.2010
MAY-2010

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Servicii slabe in 2010

Tocmai ne-am intors din Turcia unde am stat 5 nopti la Sealight si 5 nopti la Carpe Diem Claros. Am rezervat intai Sealight-ul, pentru a termina vacanta in mod culminant cu Carpe Diem. Pe site arata excelent, hotel nou, cu multe asteptari. Sealight, un hotel excelent, servicii de buna calitate, dar cu putina verdeata insa si destule pisici pe la restaurantul principal, in rest totul ok, ne-am simtit excelet, in acest resort, a meritat toti banii.

In ceea ce priveste Carpe Diem Claros, sunt multe de spus, incep cu punctele tari:

- locatie excelenta, de vis

- spatios

- plaja mare, nisip fin, apa curata, cu intrare lina si lunga, gen Mamaia,

verdeata, multe piscine, topogane, un mini parc pentru copii de vis, multiple posibilitati de distracti

- plaja pentru adulti (dar cu pietre multe la intrarea in apa, nu prea se putea face baie)

- locuri suficiente la plaja si la piscine

- cazarea: am platit camera standard vedere continent, in bungalouri si ne-au cazat in camere family cu vedere partiala la mare (fara spaga, dar cu trei ore de asteptat la chek in)

-restaurantul a la carte Theos destul de bun

Puncte slabe:

- servicii foarte proaste

- prea putini angajati pentru numarul prea mare de clienti

- mancare diferita dar... de proasta calitate

bauturile, impartasite toate, multa apa si gheata, luai aclelasi suc din trei locuri diferite si avea trei gusturi diferite

- la restaurantele a la cart sucurile erau "originale"

- totul intr-un mare spirit de economie, reciclare maxima, mancarea care ramanea era pusa a doua zi la masa fara ezitare

- cestile de cafea... dimineata la micul dejun era o adevarata aventura sa gasesti una curata in restaurantul principal

- multe baruri insa toate cu program, ca sa bei ceva trebuia sa te duci in celalat capat al resortului

-ca sa manaci o inghetata trebuia sa stai la o coada imensa si culmea... se servea intr-un singur loc si timp de o ora pe zi

- la masa: stilul impinge tava, senzatia de cantina a saracilor, pentru orice trebuia sa stai la coada, sa te calci pe picioare cu toata lumea

- haos, organizare foarte proasta la masa in restaurantul principal

- dezinteres al angajatilor fata de clienti

- prosoapele de plaja erau refolosite, cereai unul curat si aveai surpriza sa primesti unul ud, cu tot cu nisip

- curatenia in camerele din bungalouri era aproape inexistenta, facuta de... ochii soacrei

- asternutul nu a fost schimbat niciodata in cinci nopti

- la baie doar hartie igienica pusa zilnic, in rest nimic, de doua, trei ori, gel de dus si o data sampon, nimic altceva

- masinutele care teoretic trebuia sa transporte oamenii intre plaja si bungalouri, se plimbau toata ziua cu marfa, nu cu oameni, noi le-am prins doar la sosire si la plecare, cand din cauza bagajelor nu au avut cum sa ne evite

-echipa de animatori=un dezastru

Ce sa mai, am fost dezamagiti de serviciile acestui hotel. Am vorbit cu reprezentanta agentiei de turism care era prezenta acolo, o doamna foarte draguta, romanca stabilita in Turcia, si ne-a lamurit misterul copacului laudat: anul acesta s-a schimbat managementul hotelului.

Ce-i drept, erau multe familii de romani care au fost incantati de vacanta din anul trecut, insa anul acesta toti au sesizat diferentele. Pacat de locatie si de toata investitia aceea, locatie de cinci stele, servicii de trei-patru. Nu suntem oameni pretentiosi, nu am fost de multe ori in Turcia, insa am platit un standard pe care nu l-am primit si cu siguranta nu ne mai intoarcem acolo.

Trimis de daniarim in 06.06.10 19:26:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum, Kusadasir

VIZUALIZĂRI: 3265 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (daniarim); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

aaaaa
[06.06.10 19:56:11]

noi am fost in mai si serviciile au fost excelente.Mai nimic din ce spui tu la puncte slabe.

Este adevarat ca nu erau asa multi turisti si cred ca asta e explicatia.

Asternutul se schimba numai daca punei pliantul acela verde pe pat asa cum scria pe el.

La echipa de animatori ai in mare dreptate.Am vazut altii mult mai buni pe la alte hoteluri.

La noi prosoapele de plaja ni le serveau din pungi ambalate, foarte curate.

Eu efectiv am baut in special cocteiluri dar sucurile asa cum spui aveau cam multa apa (diluate).

Noi am fost foarte multumiti per ansamblu.

[06.06.10 20:13:06]

doamne, un an intreg astept sa merg in concediu.

Dupa trei ani reusiti in turcia, la club voyage belek select, delphine diva si royal wings, deoarece am vrut sa mergem mai multe familii am optat pentru Carpe diem... Nu pot sa cred ca trebuie sa stau la coada la mancare... Sper din inima sa nu fie asa.

Stiu ca n-aveti nici un interes cand scrieti pe forum, la fel am facut si eu, am postat doar realitatea pe care eu am gasit-o la hotelurile care am mers, dar totusi... nu, "vreau'' sa cred ca poate fi adevarat.

Va rog, puteti sa mai detaliati, a fost chiar asa groaznic? La ce hoteluri ati mai fost in turcia? Puteti sa-l echivalati cu vreo unul? Multumesc, si sper ca n-am fost foarte insistenta, dar eu am ales hotelul pentru 5 familii si acum, cand vad ce ati postat am mari emotii de ce o sa gasim acolo.

Astept raspuns, multumesc anticipat

[06.06.10 20:21:23]

noi am fost in perioada 29 mai - 3 iunie, hotelul era arhiplin, multi rusi, belgieni, englezi, cativa romani, insa faptul ca era full nu explica servciile de slaba calitate oferite

prosoapele de plaja erau sortate, uneori primeam asa cun zici tu din pungi, alteori dintr-un teanc pus acolo in fata, refolosite

uitasem sa precizez ca la pranz te asezai la masa si se "grabeau" sa te intrebe ce bei, uneori terminam de mancat si ei nu veneau sa ia comanda de baut, pana la urma ne duceam si ne luam singuri, nu ne deranja acest lucru, erau putini, nu faceau fata si la debarasat si la servit bauturi, dar aveau si un mare chef de lucru...

cartonas verde... nu prea am avut asa ceva sau poate era asa bine pus in camera cu nu l-am vazut

oricum in alte hoteluri se pune la baie de la sapun, gel dus, sampon etc... pana la pila, betisoare, pieptene, discuri demachiante, papuci de baie, halate, aici slabut rau, mai nimic

ce sa mai... au scazut rau stacheta, si-au dat cu firma in cap

[06.06.10 21:15:40]

pt dea

din pacate si noi am avut mari asteptari de la acest resort, ne-am informat destul de mult inainte de a plati biletul, insa nu a fost asa cum ne-am asteptat

nu am fost in Antalya, dar am inteles ca hotelurile de acolo sunt net superioare celor din zonele Kusadasir, Bodrum, motiv pentru care s-ar putea sa fiti si voi dezamagiti

singurele noastre repere pentru Turcia sunt "Aegean Dream Resort" din Bodrum cu AI si "Sealight" Resort din Kusadasir cu UAI, ambele au fost super ok, insa dupa ce am stat la Carpe, mi-am deschis cont pe acest site

faptul ca mergeti in grup va asigura distractia, o sa va simtiti bine, sper din tot sufletul sa aveti o vacanta reusita, experienta noastra sa nu se mai repete

vei avea de toate, dar va trebui sa stai la coada pentru orice, totul este cu program si e foarte multa lume, mancarea nu e prea gustoasa, e pusa intr-un spatiu destul de mic pentru capacitatea restaurantului principal care e enorm, iar seara oamenii dadeau navala, nu era indicat sa manaci pe la sapte jumate, mai tarziu felurile de mancare se imputinau... oricum masa de seara era cea mai buna, faceau ceva la gratar mereu

cand am platit biletele cei de la agentie ne-au dat conceptul UAI de la acest hotel, programul barurilor era 10-18, la fata locului toate inchideau la 17

singurul, Clarus lobby bar figura cu full day si in realitate avea program de la 10-24, cel putin acolo bauturile erau ok, in rest, diluate peste tot; cereai un campariorange iti dadeau bitterorange

oricum in fiecare bar serveau altceva, asa ca trebuia sa mergi ceva ca sa iei ce vrei, coniac la unu, fast-food la altul, inghetata la altul (o ora pe zi, imagineaza-ti la cati copii erau, se facea o coada) spaghete la altul, faceai miscare nu alta, in fine bine ca erau, asta conteaza

am inteles de celelalte familii de romani care erau acolo ca spa-ul era super si destule chestii free acolo, noi nu am fost

pe 1 iunie au mai deschis doua restaurante, unul mexican si cel pentru adulti in cartierul de vile, nu stiu cum sunt dar poate le incercati voi

plaja e minunata, piscine, topogane, stai linistita, o sa va distrati

daca mergeti cu masinile, este un drum de la izmir, de la aeroport catre ozdere, mult mai scurt, scapi de autostrada

IOVA
[07.06.10 08:52:55]

Buna,

spune-mi, te rog, ce fel de valuta trebuie sa luam la noi pentru a putea face cumparaturi, spre exemplu in bazar?

wyo*
[07.06.10 14:39:25]

Cea mai buna valuta este lira turceasca ptr cumparaturi.

In vama turceasca este un schimb valutar apartinind unei banci, nu am retinut numele dar are cel mai bun schimb dintre toate bancile din kussadasy.Asta era anul trecut in aug.

IOVA
[07.06.10 14:44:06]

Multumesc frumos pentru raspuns si pentru celelalte informatii.

[07.06.10 17:01:46]

am citit ultimile impresi si vad ca uni sant dezamagiti, nu stiu ce sa mai cred?

ce ma sfatuiti sa fac?

uni zic ca a fost de nota 10, alti inghesuiala mare

lamuritima

va multumesc

stoicaan
[07.06.10 23:15:28]

Am citit si eu cu ingrijorare ultima apreciere.

Totusi mai sper sa fie in regula.

Am intrat si pe site la CDC sa verific orele de functionare ale barurilor , daca mai poti bea ceva si dupa ora 17-18 si mi s-a parut ciudat ca la unele baruri scria "All Inclusive : Ultra All Inclusive", de ex barul Claros Lobby, in opozitie cu de ex. Amphalos Disco Bar und in acelasi loc scrie: "All Inclusive : inclusive" . Se poate intelege de aici ca exista 2 tipuri de turisti , unii cu AI, altii cu UAI? Asta sa insemne ca exista bratari de diferite culori ? Altfel nu imi explic diferenta in formulari.

marianclapa
[07.06.10 23:20:28]

In data de 15. 06 trebuie sa ajungem la Carpe diem claros aproximativ 30 de persoane. Pana acum doua saptamani auzisem numai lucruri bune despre acest hotel, dar acum incep sa ma indoiesc de alegerea facuta mai ales ca am mai citit si pe forumul de discutii al agentiei cu care am contractat sejurul (agentia * * *) si chiar cineva de la agentie nu mai recomanda acest hotel. Spunea ca in perioada 15 -20 iunie vor avea peste 60 de locuri care nu le vor putea onora pt ca s-au emis voucere si nu sa confirmat pentru ele. Am vorbit cu prietenul care sa ocupat de rezervari si m-ia spus ca a primit asigurari, (el merge de 5 ani in turcia numai cu aceasta agentie) ca ptr noi nu sunt probleme deoarece sa primit confirmarea de rezervare. asa ca merg cu o oarecare teama ca sa nu ajung acolo si sa intampinam probleme. Asa ca sfatul meu este sa mai intrebati la agentie pentru confirmare. Concediu placut tuturor fara surprize.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[07.06.10 23:25:44]

Nu va mai faceti, oameni buni, atatea griji si nu mai inghititi pe nemestecate tot ce auziti

Mergeti linistiti, e cel mai bun hotel din zona Kusadasi, din cele mai multe puncte de vedere.

Iar acei dintre voi care NU ati mai fost in Turcia (ori ati fost in alte zone decat Antalya) -- pur si simplu veti veni incantati de acolo, credeti-ma!

[07.06.10 23:33:44]

pt tm67bru

Buna, sa inteleg ca ati fost cazat la hotelul acesta? In caliatate de ce ne, , linistiti" referitor la hotel, ca turist sau ca agentie? Ati putea sa ne dati mai multe detalii? Multumim

[07.06.10 23:42:28]

Din fericire eu am mai fost si la alte hoteluri si tare ma tem ca nu prea am cum sa -l compar pe acesta cu cele din zona belek si lara , dar sper sa ma insel , deoarece deja alegerea este facuta si achitata integral .

Important este sa ne ducem in concediu cu inima deschisa si sa comparam si banii pe care i-am dat pentru hotel fata de celelalte din alti ani . Eu sper sa fie ok , si o sa-mi impun sa nu uit banii care , cred eu ca spun totul . Nu poti sa compari 3000 E pe un sejur (chiar daca e si transport cu avionul ) de anul trecut platiti la Royal Wings , fata de 1096 de anul acesta ( fara transport) la Carpe Diem . Cred ca pana la urma aici este diferenta . Nu poti sa le ai pe toate, desi , sper sa nu fie chiar un dezastru total.

Astept incurajari sau alte impresii , oricare ar fi ele ! Multumesc!

[07.06.10 23:58:38]

"sa nu fie un dezastru complet"??? -- nu mai fi atat de prapastioasa, dea

CDC este un hotel de clasa Antalya "ratacit" in zona Kusadasi. Este *absolut* comparabil cu orice hotel mediu din zona Belek sau Lara!

Nu e, desigur, dupa cum ti-ai dat seama si singura (pretul e cel mai infailibil nivel de comparatie din Turcia!), unul din categoria 'Royal Wings', dar pentru ca tu-mi pari o persoana cu asteptari realiste (din perspectiva pretului platit), pun pariu ca vei veni multumita de acolo! -- si ca te vei amuza copios, la intoarcere, recitindu-ti temerile scrise aci

[08.06.10 00:16:30]

Multumesc pentru incurajari. Cred ca n-o sa ma, , inervez", ca doar astept concediul asta de un an de zile, si pana la urma, la hotelurile de 5 stele este imposibil sa nu ai mancare si conditii rezonabile. Este clar ca nu va fi ca la Club Voyage Belek, Delpine sau Royal, desi la oricare dintre acestea daca vrei sa cauti minusuri le gasesti si... la ce bani. De aceea, cred, ca, concediul meu o sa fie multumitor, mai ales tinand cont de banii care i-am dat. Asa ca, oameni buni sa nu ne stricam concediul si, chiar daca vom sta la coada la inghetata sau mai stiu eu ce, suntem civilizati, avem tot timpul din lume, ca doar suntem in concediu, si sa ne simtim cat mai bine la vecinii nostri, turci, ca de romani, la mare, ce sa ma zicem. N-am mai fost pe litoralul romanesc de 13 ani, si nici nu cred ca ma voi mai duce la "jecmaneala'' care-i acolo. Asa ca, Turcia, venim cu bratele deschise...

Multumesc, webmaster pentru mesaj si, poate ne intalnim sa-ti ofer o cafea la turci unde totu-i "gratis" sau cel putin asa credem...

ss
[08.06.10 14:36:12]

a fost construit cu 1200 de muncitori în 6 luni de un turc, cu 70 milioane de euro, care a fost nevoit să vîndă jumătate din acţiuni doar ca să ţină preţurile aşa cum sînt pentru nişte * * * ca tine, nerecunoscători. asta a fost tot pentru tine, daniarim

ancamariagadea*
[08.06.10 14:38:38]

@ss, alt limbaj nu ai gasit? Ce inseamna atacurile acestea la persoana? Fiecare are dreptu' sa isi spuna parerea. Suntem diferiti, vedem lucrurile diferit si nimeni nu condamna pe nimeni daca are anumite pareri, diferite de ale sale. Puteai si tu, frumos, sa iti spui parerea, fara sa jignesti! Chiar sunt dezamagita de astfel de ecouri.

Editat ulterior: Vad ca moderatorii au sters primul ecou. Mai bine asa, decat sa citim astfel de randuri.

webmasterXY*
[08.06.10 14:40:43]

@ss vad ca abia te-ai inscris pe site si ai inceput sa ataci la baioneta.

Ca sa stii, aici atacul la persoana este interzis iar parerile tuturor conteaza atata timp cat sunt exprimate civilizat.

Ca sa inveti sa nu mai ataci persoana (si pe deasupra folosind un limbaj jignitor) in mod total nejustificat, in loc sa combati ideile cu care nu esti de acord, iti oferim o vacanta.

Dar nu la CDC... ci de AmFostAcolo...

Sper ca aceasta sa fie o lectie si pe viitor sa respecti orice alt utilizator al saitului, chiar daca nu esti de acord cu opiniile sale!

[08.06.10 17:04:53]

hai ca m-am mai linistit o sa vad cand ajung acolo deea cand ai intrarea?

[08.06.10 17:28:46]

noi suntem un grup de 5 familii si avem bilete din 26 iunie , pe 10 nopti, voi ?

sspetcu
[09.06.10 03:18:25]

buna tuturor!

noi suntem 3 familii cu 4 copii si avem intrarea in cpc pe 26 iunie cu un sejur de 7 nopti. suntem din galati, mergem cu masinile personale si pe 25. 06, ora 5. 00 vom fi in vama veche-iesim din tara. e prima vacanta in turcia. de 5 ani consecutivi mergem in grecia, anul acesta am hotarat sa schimbam climatul. sa speram ca-i de bun augur. la intoarcere vom face 2 zile de shopping in istambul. chiar imi era dor de acest oras... nu am mai fost in istambul din '99.

webmasterXY*
[09.06.10 07:00:02]

@dea & @sspetcu va recomand sa purtati acest dialog prin mesaje private lasand aici loc doar impresiilor referitoare la hotel. Multumesc.

sspetcu
[09.06.10 09:09:21]

webmaster... cred ca exagerezi!

si te rog sa nu stergi acest review...

ai creat aceasta punte de comunicare, las-o sa-si urmeze cursul firesc pana la consumarea ei (intoarcerea dintr-un concediu planificat dupa acest web site). asa mi se pare corect. am observat un curent dictatorial pe acest forum, exagerat in multe privinte. sunt de acord a nu se folosi cuvinte obscene, reclama ascunsa, etc dar comunicarea dintre oameni n-o poti ingradi.

toate bune.

silviu petcu

p. s. a se vedea si review-ul andreeavadim

dobrescuflori
[09.06.10 09:14:55]

Eu plec in august si am fost si anul trecut.

Sincer cred ca parerile ca si gusturile sunt impartite. Si anul trecut in aceeasi perioada cu mine scriau unii pe forum tot asa pareri proaste si multe neadevarate, asa ca eu vreau sa am incredere si sa mai astept pareri de la alti turisti.

Asa ca pt cei care pleaca in iunie le recomand sa se duca cu inima deschisa si sa se distreze. Anul trecut eu am plecat in iulie si toti pe forum imi scriau ca e daramat ca nu s-a deschis la intreaga lui capacitate, si nu a fost nimic adevarat

[09.06.10 11:20:29]

sspetcu: ceea ce tie ti se poate parea "dictatorial" altul/altii sigur chiar apreciaza - pastrarea rubricii de fata doar pentru informatie referitoare la hotel.

Permitand amestecarea aici a informatiilor de toate tipurile nu duce decat la o imensa varza, nici pe departe la fel de folositoare precum organizarea discutiilor in arii distincte, dedicate fiecarui subiect in parte. Te rog noteaza ca pentru dialoguri personale precum cele care te intereseaza pe tine existsa rubrica "Rendez-vous turistic", unde schimbul de informatie este condensat doar pe aceasta tema si poate fi accesat doar de cine doreste (recte doar de cine este interesat), fara a-i obliga pe ceilalti interesati in informatii despre acest hotel sa citeasca si mesajele personale ale lui X sau Y.

Sincer nu ma pot abtine sa nu remarca inclinatia romanului pentru NErespectarea regulilor, ori superficialitatea cu care le apreciaza si/sau graba cu care catalogheaza orice sistem de organizare/reglementare drept dictatura

Dum*
[10.06.10 21:40:18]

Ma gandesc ca cei care au fost in mai nu au platit mai mult de 25-27 de euro/zi/persoana. De banii astia vreti servicii si mancare ca la Rixos? Merg din 1992 in Turcia si nu cred ca exista hotel unde mancarea nu se recicleaza. Ce ramane de pe platouri fac pentru urmatoarea masa tot felul de salate.

Eu nu cred ca cei care merg in iulie si august au inghetata doar o ora pe zi si intre timp cred ca au mai angajat personal pentru perioada iunie-august.

Vacanta placuta!

[11.06.10 14:22:23]

Daca considerati ca pretul este motivul serviciilor de proasta calitate sunteti naivi. Conceptul de 5 stele ultra all inclusiv este la fel pentru toate hotelurile, este un standard. Acest hotel are dotari de 5 stele, dar servicii nu.

Vacanta placuta.

[11.06.10 14:35:41]

nimic mai fals -- un asemenea standard nu exista, nu doar in Turcia, ci niciunde in lume. Practic fiecare hotel isi defineste CUM DORESTE acest concept.

Tineti cont de lucrul de mai sus si incercati sa va documentati cat mai exact ce cuprinde conceptul AI (sau UAI, ExtraAI, HighClasAI etc samd) pentru hotelul care va intereseaza!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[11.06.10 14:49:59]

Ultra All Inclusive inseamna pensiune completa, bauturi alcoolice si fara alcool de fabricatie locala, accesul gratuit la anumite facilitati sau servicii ale hotelului.

In majoritatea hotelurilor, dar nu in toate sunt incluse si mai multe tipuri de bauturi alcoolice de import. (sortimentul bauturilor este stabilit de catre administratia hotelului. )

Regimul all inclusive cu toate variatile lui (ultra all inclusive, special all inclusive, maximum all inclusive, exclusiv all inclusive, mega all inclusive, etc. ) este un regim stabilit de fiecare administratie de hotel in parte si poate suferi modificari in orice moment.

De ce crezi ca la un hotel de 5* pretul este de 50-80 euro/camera /noapte iar la alt hotel de 5* este de 200-300 euro /camera /noapte??

Dum*
[11.06.10 15:16:15]

Sa-ti dau un exemplu cu SeaLight, hotel la care am stat anul trecut doua saptamani. Nu stiu ce camera ai prins tu dar anul trecut erau camere la care aveai filtru de cafea, slapi si halat de baie. Eu nu am prins dar prietenii cu care ne-am dus aveau asa ceva. Eu aveam camera cu vedere la piscina, langa lift iar prietenii nostrii in corpul din spate. Am intrebat si eu la receptie si mi-au raspuns ca doar cei din corpul din spate beneficeaza de filtru etc etc.

Cele doua restaurante a la carte ai vazut si tu ca s-au deschis dupa 1 iunie la CDC. Nu poti sa le ai pe toate la bani diferiti. Asta e parerea mea.

Tot anul trecut am mai stat la un hotel de 4 stele, AI, care cu tot cu intrare gratis la Aqualand Long Beach m-a costat 15 Euro de familie/noapte in perioada 25-30 iunie. Sa-ti povestesc ce era la masa, ce coada era sau daca mai ramanea mancare daca nu mergeai in prima tura? Dar nu am putut deschide gura din cauza pretului. Imi era rusine sa cer mai mult.

S-ar putea ca la CDC sa fie serviciile mai proaste datorita acestor portughezi care n-au fost pregatiti pentru asa ceva. Sper ca in iulie cand voi merge sa fie ceva mai bine...

[11.06.10 17:25:19]

va multumesc o sa va postez impresi dupa ce vin am intrarea pe 14.06 ne auzim dupa 23.06 cu dumnezeu inainte

geobogza
[11.06.10 20:04:11]

sa-mi dau cu parerea

am vazut ca se scriu impresii despre acest hotel asa ca-mi permit sa-mi dau si eu cu parerea: (sper sa nu fiu iar certat de admin ca sunt rautacios si fac referire la alte pareri)

1. asternuturile se schimba si in fiecare zi. exista un carton pe care trebuie sa-l afisezi daca doresti sa-ti schimbe zilnic asternutul (sau cand doresti) - IMI PARE RAU CA NU L-AI VAZUT

2. serviciile nu sunt proaste - IMI PARE RAU CA POATE AI NIMERIT CEL MAI NESUFERIT ANGAJAT.

3. stilul impinge tava o sa-l gasesti la toate hotelurile cu bufet suedez - IMI PARE RAU CA NU AI STIUT CA LA "BUFET SUEDEZ" ASA SE PROCEDEAZA SI AI AVUT ALTE ASTEPTARI.

3. ca o paranteza ingetata se servea in 2 locuri - IMI PARE RAU CA NU AI VAZUT DECAT 1

4. ca sa nu fiu certat de admin sa-ti dau si dreptate: am vazut si animatori mai reusiti

5. ca sa rezum am fost 4 familii (cu copil, copii sau fara copil) si toti am fost multumiti. daca stai sa cauti nod in papura o sa gasesti peste tot. din fericire noi am fost acolo ca sa ne simtim bine - IMI PARE RAU CA TU AI AVUT TIMP SA REMARCI TOATE ACESTE LUCRURI.

6. MARE ATENTIE: daca platesti "un standard" asteapta-te la acel standard. deci... daca platesti 800-900 euro pentru 8 zile nu te atepta la standard de coasta de azur unde se plateste de 4-5-8 ori mai mult pentru aceleasi conditii.

PS: pentru ca sucurile sa aiba acelasi gust poti face urmatoarele lucruri: sa ceri mereu cu gheata (sau fara gheata - depinde cum doresti), sa ceri mereu pepsi (sau coca cola sau cola turka - depinde ce-ti place) si sa nu ceri " cola" caci poate sa-ti dea oricare din variantele de mai sus.

PPS: intreba cineva daca se poate consuma dupa ora 00. 00: Raspuns: da - la restaurantul principal se poate manca si bea dupa ora 00. 00 pana... cand nu mai poti

NOTA WEBMASTER: textul de mai sus a fost initial incarcat ca review distinct si mutat ulterior de mine aici

bitnic
[12.06.10 22:13:10]

Controversate pareri la acest hotel! Ma bucur ca am reusit sa schimb overbooking-ul de aici cu Paloma Yasmin Resort din Bodrum dupa zile de emotii si nervi .Mai lipseau un rand de emotii la receptie la CDC! Vacante placute tuturor, cu bune si cu rele!!!

gabiy
[13.01.11 20:15:40]

M-ar interesa cand ai avut sejurul, la inceputul sau sfarsitul lui mai, si cum a fost vremea, cate grade erau?

Cum era apa?

17 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
aaaaa, bitnic, chelie_d, daniarim, dea, dobrescuflori, domidoc, Dum*, gabiy, IOVA, make_barosanul, marianclapa, ss, sspetcu, stoicaan, Valentina69, wyo*
Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :