ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.06.2010
    ÎNSCRIS: 20.02.09
    MAY-2010

Foarte nemulțumit

Giftun/4 insule

Excursia am luat-o de la agentia partenera din Egipt. A costat 30 euro in care era inclusa masa, transportul la si de la port si echipamentul de snorkeling.

Teoretic erau doua excursii diferite pe lista Giftun si 4 insule, practic era una singura. Plimbarea incepea in jurul orei 9. Se ajungea pe linga o insula unde se facea o oprire de snorkeling de 30 de minute, apoi se mergea linga Giftun de unde veneau cu niste barcute sa te duca pe mal, stateai acolo cam o ora printre nisipul auriu si extrem de fin (plaja paradis i se mai spune) te intorceai pe vas unde mincai (fie vorba intre noi mincarea chiar nu mi-a placut) apoi te mai opreai o data pe linga o alta insula unde iar faceai snorkeling cu instructorul cam 30-40 de min, iar ultima oprire o faceai linga insula Magawish unde te lasau singur in apa. Intoarcerea pe mal era la 16-16.30. Din punctul meu de vedere aceasta excursie nu a meritat, dar nestiind sa inot sint subiectiv.

Trimis de zpedro* in 06.06.10 17:09:26
    • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 2950 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zpedro*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Barcuta noastra
    PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmasterXY*
    [06.06.10 19:42:13]

Si aici retrag PMA standard pentru ca este al 6-lea review pentru sejurul in Egipt. Regulamentul trebuie respectat, nu avem ce face

[06.06.10 19:44:26]

retrage, nu e problema, dar daca erau mai multe categorii si puteam sa le incadrez separat asa am dorit sa o fac, mi s-a parut aiurea sa inadrez sa zic piramidele de pe giseh la luxor cum am vazut undeva, chiar nu au nici o legatura, poate doar cei 6-700 de km care le despart

webmasterXY*
    [06.06.10 19:57:35]

Pai piramidele au sectiune separata. Uita-te aici:

click aici

[07.06.10 13:00:36]

Nu pot incadra piramidele intr-o subdiviziune numita "la piramide birjar, luxor" sau "excursie la piramide, luxor" . Sint in CAIRO, pe platoul Giza, la 6-700km de luxor

[07.06.10 13:26:20]

zpedro: denumirea completa a rubrica referita de tine era 'LUXOR, diverse' (sublinierea mea) -- acest lucru insemnand, firesc, ca se pot scrie/citi aici "Excursii Optionale" din Luxor si din diverse alte regiuni ale Egiptului...

Pentru ca putea intr-adevar da nastere la intrepretari ambigue (la o privire superficiala), sectiunea a fost redenumita in 'diverse'.

[07.06.10 13:32:07]

"(la o privire superficiala) " asa e, eu sint superficial, furculition se scrie furculition se citeste. N-am recunoaste neam. bine am gresit eu. e bine?

[07.06.10 13:37:47]

era mai potrivita daca se folosea formularea "excursii din luxor" sau excursii optionale luxor, cum e si la excursii optionale hurghada

[07.06.10 13:54:05]

Rubricile de tip "diverse" sunt definite pe site pentru a gazdui impresii si recomandari din zone care nu au inca o sectiune proprie pe site; in momentul cand se aduna (acolo) suficiente review-uri dintr-o *anumita* astfel de zona, se creaza o sectiune noua pentru acea destinatie si se muta acolo impresiile.

In mod cert va exista in viitor si o sectiune destinata exclusiv Luxorului.

[07.06.10 14:09:07]

oki-doki

[24.10.10 20:20:00]

Te-ai dus la Snorkeling, dar nu stii sa innoti. Pesemne ca ai facut plaja pe vas si pe Insulele respective. Scuza-ma, dar fara sa vreau ma intrebam pe cand un review despre Piramide, scris de un orb. Cred ca n-ar fi rau totusi.

[24.10.10 20:51:31]

costin1968, citesc ironie printre randurile tale si aceasta nu isi are rostul, si nici locul, pe acest site. Poate a mers ca sa insoteasca pe cineva drag sau poate a mers sa vada exact ce inseamna o astfel de excursie sau... pot fi multi de "sau". Ideea este ca fiecare alege sa-si petreaca zilele unui sejur asa cum se simte mai bine si nu are de ce sa fie ironizat.

[24.10.10 22:27:16]

m-am dus pentru a face prietena snorkeling. o zi placuta, merci w11

[25.10.10 08:15:48]

M-am scuzat din start, dar in astfel de cazuri, insasi numele site-ului "AmFostAcolo", devine ironic, si nu din vina mea.

Inca o data scuze, am inteles ca ironia nu-si are locul pe acest SITE, OK! , dar de ce?

No HARD FEELINGS, PLEASE!

[25.10.10 09:06:14]

amfostacolo, la giftun sau 4 insule. nu am descris excursia de snorkeling de pe bara ca sa ai ce comenta

[25.10.10 13:24:43]

Nu vreau sa ne certam, cateodata poate sunt ironic, dar, daca vreti sa observati, prima tinta a ironiilor in review-urile mele sunt chiar eu si familia mea. Ce sa fac daca eu cred ca pt a putea aprecia, daca a meritat sau nu, o excursie de Snorkeling, trebuie sa bagi capul in apa...

Asta e, scuze, n-am vrut sa jignesc pe nimeni, dar se pare ca am dat-o in bara.

P. S. Colega zpedro n-am vrut sa comentez la batjocura, crede-ma.

[25.10.10 15:34:46]

De ce? Pentru ca nu se cade sau, daca acest raspuns nu te multumeste... pentru ca nimeni nu se simte confortabil cand este ironizat (cu siguramta nici tu nu te-ai simti ok, nu?) si bate in retragere. Pe acest site incercam sa ne informam, sa oferim unii altora detalii utile, intr-o atmosfera destinsa, unde sa ne simtim cu totii confortabil.

Probabil ca nu ai facut-o cu rea intentie, sau pentru a leza pe cineva, poate a vrut sa fie o gluma nevinovata... Toate cele de mai sus fiind spuse, propun ca aceste discutii off-topic sa le incheiem aici.

costin1968, zpedro*
    Alte impresii din această RUBRICĂO plimbare... subacvatică: